Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Tinklinis

Tinklinis

  
 
 
1234
Aprašymas

Tinklinio apibūdinimas. Pagrindinės žaidimo taisyklės. Laisvasis gynėjas (libero). Tinklinio istorija. Tinklinis Lietuvoje. Kamuolio valdymo technika ir mokymo metodika.

Ištrauka

Tinklinis – tai dviejų komandų tarpusavio žaidimas kamuoliu stačiakampėje aikštėje, tinklu padalytoje į dvi lygias dalis. Žaidimo tikslas – permušti kamuolį į varžovo aikštelės pusę taip, kad kamuolys joje nukristų arba varžovas, priimdamas kamuolį, padarytų klaidą.
Pagrindinės žaidimo taisyklėsŽaidimas pradedamas, kai padavimo teisę turinčios komandos žaidėjas, būdamas už galinės linijos, smūgiuodamas ranka į kamuolį, siunčia jį virš tinklo į varžovo aikštelę. Priimanti komanda (nesvarbu ar tai paduotas ar smūgiuotas kamuolys) turi teisę tris kartus (neskaitant užtvaros) liesti jį, kad galėtų grąžinti į varžovo aikštelės pusę. Kamuolį liesti reikia labai trumpai. Žaidėjas neturi teisės du kartus iš eilės liesti kamuolio (išskyrus užtvaros metu). Su kamuoliu žaidžiama tol, kol nesuklystama, t. y. – žaidėjai, atmušdami kamuolį, padarė tai ne pagal taisykles: kamuolys palietė aikštelės grindinį, išlėkė už aikštelės ribų. Tinklinyje tašką laimi komanda, kai jos varžovai padaro klaidą. Jeigu žaidimo eigoje kamuolį laimėjo priiminėjanti komanda, tai ji ne tik įgyja teisę į padavimą, bet ir laimi tašką. Padavimą atkovojusios komandos žaidėjai pereina per vieną sąlyginę poziciją pagal laikrodžio rodyklę ir žaidėjas, atsidūręs pirmoje pozicijoje (dešiniojoje galinės linijos vietoje), atlieka padavimą. Tam, kad laimėtų setą, komanda turi surinkti 25 taškus, o lemiamas setas žaidžiamas iki 15 taškų. Kiekviename sete turi būti ne mažesnis kaip dviejų taškų skirtumas, t. y. setas gali baigtis, kai rezultatas 25:23, 28:26, 29:27, o lemiamajame – 15:13, 17:15, 20:18 ir pan. Nuostatuose nurodoma iki kiek setų žais.Žaidimo aikštė – 18x9 metrų stačiakampis. Linijos 5cm,dvi zonos 9x6-ginimosi. 9xpuolomo. Tinklo ilgis 10m.,plotis 1m.tinklo kraštai turi būti įtempti(2cm neaukštesnis).skylės 10x10cm.tinkles apsiūtas 5cm balta juosta.antenos 1.70cm virš tinklo.salės plotis šonuose nuo 3m iki 5m. stand 5-8m..apšvietimas 1500liuksų metro aukštyje.salės aukštis nuo 7-12,5 metrų.vienoj pusėj bokštelis teisėjui. Teisėjų brigada :vyresnysis (bokštelio )teisėjas,padėjėjas(priešais), sekretorius,2 arba4 linijų teisėjai.6 kamuolio padavinėtojai išsidėstę šonuose, žaidžaima 3 kamuoliais.Tinklo aukštis vyrų komandoms 2,43 m,jaunučių-2,35m.,vaikai-2,10m.Tinklo aukštis moterų – 2,24 m.,merg. 15-16m-2,20m.,vaikams-2,20m.Žaidžiama spalvotais kamuoliais pagal FIVB reikalavimus.260-280g.Komanda sudaro ne daugiau kaip 12 žaidėjų, treneris, jo padėjėjas, gydytojas ir masažuotojas.Žaidėjų apranga – marškinėliai, kelnaitės, sportiniai bateliai; jie turi būti vienodi ir vienos spalvos. Numeriai nuo 1 iki 18.pas kapitoną juostelė.su teisėju bendrauja tik kapitonas burtus traukia,keičia,minutines ima (treneris taip pat). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto konspektas
KategorijaKita >  Sportas
TipasKonspektai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis14.71 KB
AutoriusJolita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tinklinio apibudinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2007-10-03 IP: 78.62.124.35
    yaya sako

    labai dekoju u nuostabu darba :) pagelbejo

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 6 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą