Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Tinklinio mokymo metodika

Tinklinio mokymo metodika

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Stovėsenos. Judėjimas ir sustojimai. Rekomenduotini pratimai. Šuolis. Perdavimas abiem rankomis iš viršaus. Rekomenduotini pratimai. Rekomenduotini pratimai. Perdavimas abiem rankomis iš apačios. Rekomenduotini pratimai. Puolamasis smūgis. Rekomenduotini pratimai. Smūgiavimo į nejudantį kamuolį pratimai. Rekomenduotini pratimai. Padavimai. Užtvara. Išvados.

Ištrauka

Tikslas–išmokyti studentus panaudoti tinklinio teorines žinias ir praktinius įgūdžius treniruojant įvairaus amžiaus ir lyties sportininkus;panaudoti tinklinio pratimus kaip fizinių galių ugdymo, sveikatinimo, aktyvaus poilsio priemonę;suteikti žinių apie mokslinį–tiriamąjį darbą kūno kultūros ir sporto srityje. Uždaviniai:
1. Suteikti teorinių žinių apie tinklinį ir jo panaudojimo galimybes.
2. Išmokyti tinklinio technikos ir taktikos,lavinti psichomotorinius gebėjimus.
3. Suteikti organizacinio darbo įgūdžių.
4. Supažindinti su taisyklėmis ir teisėjavimo metodika.
5. Išmokyti praktiškai taikyti tinklinio pratimus.
6. Formuoti pedagoginio–sportinio darbo įgūdžius.
7. Suteikti žinių apie mokslinį darbą.

Stovėsenos
Mokydamas stovėsenos mokytojas pirmiausia ją parodo atsisukęs j mokinių grupę, vėliau — stovėdamas kaip ir grupė. Po to mokiniai savarankiškai užima stovėseną, o mokytojas taiso klaidas. Aiškindamas vidutinę stovėseną, mokytojas paprašo vaikų įsivaizduoti sėdimąsi ant kėdės — toks įvaizdis moko taisyklingos stovėsenos.
Stovėsenos tobulinamos mokantis judėjimo ir sustojimo būdų bei atliekant veiksmus su kamuoliu. Nereikia labai ilgai kartoti "grynų" stovėsenų, patartina jas kaip galima greičiau derinti su kitais veiksmais.
Pagrindiniu tinklinio mokymo laikotarpiu tikslingiausia stovėsenas pasikartoti pirmojoje pamokos dalyje.
Judėjimas ir sustojimai
Kadangi bėgimas ir ėjimas yra natūralūs judesiai, atskirai jų mokyti nereikia. Mokiniams tik paaiškinama, kad judant pristatomuoju žingsniu j šalį, reikia kuo mažiau kilnoti savo kūno masės centrą. Mokytojas turi pasakyti, kad toks judėjimo būdas labai parankus priimant padavimus, smūgius ir tveriant užtvaras, o judėjimas paprastuoju žingsniu — prieš puolamąjį smūgį, perdavimus, padavimus.
Įvairius ėjimo ir bėgimo pratimus tikslingiausia atlikti per pramankštą.
Bet kuris judėjimas aikštėje baigiamas sustojimu prieš veiksmą su kamuoliu. Nau¬dojami du sustojimo būdai — pristatomuoju žingsniu ir šoksniu. Pirmiausia mokoma sustoti pristatomuoju žingsniu. Mokymo seka tokia:
— paaiškinimas, parodymas;
— sustojimo atlikimas dalimis;
— vientisas sustojimo atlikimas;
— sustojimas po ėjimo (lėto bėgimo) pirmyn (atgal);
— sustojimo tobulinimas veiksmais su kamuoliu.
Mokytojas paaiškina ir parodo, kad pristatomuoju žingsniu sustojama statant stabdo¬mosios kojos pėdą nuo kulnų ant viso pado, pristatant kitą koją ir išlaikant stovėseną, kurios reikalauja žaidimo situacija. Pavyzdžiui, prieš perdavimą iš viršaus sustojęs žaidėjas užima vidutinę stovėseną, rankos per alkūnes sulenktos ir pakeltos veido aukštyje. Moky¬tojas parodo, kokios rankų padėtys .gali būti žaidėjui sustojus.
Mokantis šis sustojimas skaidomas j dvi dalis: 1 — žengiamas žingsnis bet kuria koja pirmyn, rankos atitraukiamos atgal, pėda statoma ant kulno, 2 — pristatoma kita koja, pėdos statomos ant viso pado, rankos užima darbinę padėtį veiksmui su kamuoliu.
Pristatomojo žingsnio pirmyn mokomasi dalimis, visiems žaidėjams stovint vietoje vidutine stovėsena. Paskui veiksmas atliekamas vientisai. Šiuo momentu tikslinga mokyti sustojimo gaudant kamuolius. Tam tikslui galima naudoti ne tik tinklinio, bet ir kimštinius kamuolius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai1
Dydis96.74 KB
AutoriusMarius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tinklinio mokymo metodika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą