Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Rankinis (2)

Rankinis (2)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Kur ir kada atsirado rankinis. Rankinio raida Lietuvoje. Lietuvos rankinio vystymosi etapai. Reikšmingiausi Lietuvos rankininkų laimėjimai. Žaidimo charakteristika. Rankinio aikštelė. Kamuolys. Rankinio komanda bei komandos apranga. Rungtynių trukmė ir teisėjų kolegija. Varžybų sistemos.

Ištrauka

Kur ir kada atsirado rankinis

Šis įdomus žaidimas atsirado gana netikėtai. Jį sugalvojo mokytojas Holgeras Nilsenas, gyvenantis mažame Danijos miestelyje Ordrupe. Namuose, kuriouse gyveno Nilsenai, buvo daug vaikų, mėgusių žaisti įvairius žaidimus. Žinoma, jie žaisdavo ir futbolą. Tačiau namų šeimininkei tai nelabai patiko. Vieną kartą net geraširdės ponios Nilsen kantrybė trūko, ir ji pareiškė vyrui: "Klausyk, Holgenai, man įkyrėjo stikliui Jensenui nuolat mokėti pinigus. Nejaugi tu negali sugalvoti tokį žaidimą, kurį žaidžiant namų langai liktų sveiki." Nilsenas pažadėjo žmonai ką nors sugalvoti.
Praėjo savaitė. Kieme atsirado pora mažesnių negu futbolo vartų, prieš juos buvo nubrėštas tiklsus pusratis. Išbandyti naująjį žaidimą Nilsenas pasikvietė gretimo kiemo mergaites. Joms ilgai ir kantriai aiškino žaidimo taisykles. Kiekvieną komandą sudaro septyni žaidėjai, vieni gina vartus, o kiti stengiasi į juos įmesti kamuolį. Žaidimas mergaitėms patiko, o poniai Nilsen dar labiau, nes ranka mestas kamuolys jau nebegrėsė jos buto langams.Nuo to laiko ji kategoriškai pareiškė: "Mūsų kieme bus galima žaisti tik šį žaidimą".
Netrukus net vietiniame laikraštyje pasirodė žinutė, kurioje buvo rašoma, kad Ordrupo mokyklos mokytojas Holgerdas Nilsenas sugalvojo naują sportiną žaidimą "Rankinį". Laikraštyje buvo parašyta, kad visi, kas mėgsta sportinius žaidimus, nuo šiol Ordrupo miestelį turi laikyti naujos sporto šakos tėvyne. Tai įvyko 1898m. vasarą.


Lietuvos rankinio raida
Atsižvelgiant į pagrindinius veiksnius, dariusius įtakos rankinio raidai ir kaitai, rankinio vystymasis ir plėtra Lietuvoje vertinta tam tikrais laikotarpiais. Tie laikotarpiai rodo rankinio istorijos svarbiausius bruožus, skirtumus. Parodomos tų laikotarpių galimybės ir sąlygos plėtojant rankinio žaidimą šalyje. Lietuvos rankinio raidos laikotarpių skirstinys:
• 1954-1961 m. rankinio atkūrimo Lietuvoje laikotarpis;
• 1961-1990 m. rankinio raidos Lietuvoje – masiškumo, sportinio meistriškumo ir pergalių – laikotarpis;
• Nuo 1991 m. Nepriklausomos Lietuvos rankinio raidos laikotarpis.
Nuo 1954 iki 1961 m. rankinį futbolo aikštelese žaidė vienuolika žaidėjų. Dar nebuvo specialių rankinio kamuolių, žaidėjai nenaudojo specialaus tepalo, padedančio geriau laikyti kamuolį. Komandų žaidėjai tik pradėjo mokytis pirmų nesudėtingų technikos ir taktikos veiksmų.
Nuo 1962 m. jau pradeda rungtyniauti septyneto komandų varžybos. Komandosa pradeda treniruotis profesionaliai. Buvo rungtyniaujama laiuko ir sporto salese. Gausėjo oficialių tarptautinių ir respublikinių varžybų. Geriausi studentų atstovai Lietuvos rinktinėse ir klubinėse komandose dalyvavo Europos taurių varžybose , SSRS čempionatuose, rinktinės – tautų ir profsąjungų spartakiaduose, taurės varžybose. Jose iškovojo daug įspūdingų pergalių.
Nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu Rankinio federacija priimta į IHF ir EHF. Krašto rinkinės dalyvauja oficialiuose tarptautinėse varžybose. Lietuvos rankinio teisėjai kviečiami į tarptautines varžybas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis2.23 MB
Autoriusbraske
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasMajauskienė
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
FakultetasSporto edukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word LIETUVOS KUNO KULTUROS AKADEMIJA [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 2 Klasė/kursas
  • Majauskienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą