Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Rankinio raida Lietuvoje

Rankinio raida Lietuvoje

  
 
 
1234567
Aprašymas

Įvadas. Rankinis Lietuvoje 1927m. – 1992m. Prieškaris. Pokaris. Rankinis Nepriklausomoje Lietuvoje nuo 1992m. Žaidėjai, treneriai, vadovai. XX amžiaus Lietuvos simbolinė rinktinė. Lietuviai tarptautinėse organizacijose. Rankinio taisyklės ir teisėjai.

Ištrauka

Kūno kultūra ­ svarbi bendrosios asmens ir visuomenės kultūros dalis, glaudžiai susijusi su kitomis kultūros sritimis, ypač su sveikatos stiprinimu ir sportu. Ji padeda siekti fizinės, psichinės ir dvasinės asmens darnos, stiprina įvairaus amžiaus žmonių sveikatą.
Skleisdama sveikos gyvensenos principus, kiekviena vidurinė mokykla siekia juos įtvirtinti jaunuolių gyvenime. Kūno kultūra mokykloje atveria mokiniams galimybę plėtoti savo organizacinius gebėjimus, įsitraukti į mokyklos kultūrinį gyvenimą, ugdyti valią ištvermę ir stiprybę.
Viena iš labiausiai propoguojamų sporto šakų mūsų valstybėje ir beabejo mano mokykloje buvo rankinis. Nors nebuvau geras rankinio žaidėjas visuomet aktyviai dalyvaudavau tarpklasinėse ir tarpmokyklinėse varžybose, kaip žaidėjas ar sirgalis. Atsiminkime mokytojus kurie mokė mus mokykloje, galiu lažintis, jog kas antras studentas pasakys: geriausias mokytojas ir mėgstamiausia pamoka jiems buvo kūno kultūra. Ir kas be ko dažniausiai vaikinai užklasine veikla pasirinkdavo rankinio treniruotes.
Mano rankinio mokytojo pamokos mokė ugdyti dorą, garbingą rungtyniavimą bei varžymosi savitvardą, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius. Tai pat mokė, kad žaidimas neslopintų asmens individualumo ir jo raiškos, bet sąmoningai stiprintų sveikatą, puoselėtų fizines galias padėtų remtis savo prigimtimi ir pasirinkimo teise.
Taip būtent, rankinis - mokykla, du neatsiejami dalykai. Kaip saulė ir mėnulis. Kasdien tos valandos praleistos mokyklos sporto salėj, kamuolys, tinklas, smūgis. Ir rodos kam man visa kita, nereikia man istorijos ar fizikos, žinau kas sukūrė šį žaidimą, žinau, kad kamuolys krenta žemyn, kaip kartais krenta ir mano pažymių vidurkis, kai iki vėlumos užsibūnu sporto salėj. Ir kam rūpi tie mano namų darbai, kai aikštėje verda kova. Galbūt mokytoja nesupras, kad vakar žaidėm kaip pašėlę. Puiku tamsta mokytoja, rašykit man du, bet aš vistiek labiau myliu rankinio salę. Gal mokytoja susitarkim, aš būsiu pats geriausias ir garbę mokykos apginsiu, miesto rankinio rinktinę, ir kausiuos su "Granitu"... čia mano tikslas. Juk visos gražiausios mokyklos merginos ateina pažiūrėti mūsų rungtynių, kai ginam miesto garbę. O garbė dalykas rimtas. Galbūt geriau jau pralaimeti traukiant virve, begant 10 ratu, tu tai užmirši, bet rankinis kas kita. Tai dievų žaidimas, pasakytų mano senelis. Ir jis teisus. Čia tu gali ištaisyti visas klaidas. Čia tavo karalystė. Čia tu geriausias. Ir kai nuėjęs į persirengimo kambarį prisėsi poilsio ant suoliuko, nusiausi sporto batelius ir tuomet tu pagalvosi, ar tikrai verta eiti į sekančią pamoką ? Ar tavęs tikrai ten laukia ? Galbut geriau dar pažaisti ? Ir tu žinai atsakymą, jis tavo širdyje... taip auga lyderiai... taip atsiranda čempionai... Manau supratote kodėl pasirinkau rasyti apie rankinio istoriją. Tai bene labiausiai mane dominančio sporto istorija. Todėl pasidalindalinsiu su jumis žiniomis apie rankinio istoriją, jos raidą, čempionus bei trenerius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis181.25 KB
AutoriusArturas
Viso autoriaus darbų20 darbų
Metai2003 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasdoc.Genevičius
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Rankinio raida Lietuvoje.doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 1 Klasė/kursas
  • doc.Genevičius
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą