Išplėstinė paieška
 
 
 

Rankinis

  
 
 
12345678
Aprašymas

Viskas apie rankinį, Žaidimo atsiradimas ir raida, Lietuvos rankinio istorijos datos ir faktai, Lietuvos rankinio raidos laikotarpiai, Rankinio pagrindinės taisyklės, Žaidėjų veiksmai puolant, Žaidėjų veikla ginantis, Rankinio žaidimas, Vartininko žaidimo technika ir jo mokymo metodika.

Ištrauka

Žaidimo atsiradimas ir raida

Rankinio sporto šakos atsiradimas siejamas su įdomiais faktais ir daugelio sporto veikėjų vardais.Oficialia rankinio žaidimo atsiradimo data lakomi 1898 metai.
Kūno kultūros mokytojas Holgeris Nilsenas iš Danijos miesto Ortrupės laikomas rankinio žaidimo pradininku.Jis dirbo vienoje Danijos realinėje mokykloje. Čia labai populiarus buvo futbolas, kurį žaidė berniukai. Mokytojas H.Nielsenas mergaitėms pasiūlė žaidimą kamuoliu rankomis. Tai buvo 1848 metais.
Įvairose spaudos šaltiniuose apie kamuolio žaidimą rankomis pateikiama daug įdomių dalykų. Apskritai rankinio žaidimas tapatinamas su futbolu. Vokiečių sporto veikėjai mano, kad jiems priklauso rankinio pradininkų prioritetas. Konradas Kochas (1846-1911) pasiūlė vadinamajį Rafball ir Konigsberball žaidimą 1890 m. Vokietijoje maoma, kad tai ir buvo šiuolaikinio rankinio pradžia.Lietuvos rankinio istorijos datos ir faktai


Pirmosios oficialios rankinio (11×11) rungtynės įvyko tik 1954 m. spalio 3 d. Vilniaus jaunimo stadione susitiko Vilniaus USK (Universiteto sporto klubo) ir sporto darbuotojų komandų rankininkai. Sužaistos pirmosios tarpmiestinės Vilniaus ir Kauno vyrų rungtynės.
1955 m. įsteigta Lietuvos rankinio sekcija, kuri po keturių metų buvo reorganizuota į Lietuvos rankinio federaciją. Taip pat vyko vyrų rankinio (11×11) varžybos Lietuvos taurei laimėti. Nugalėjo Kauno rinktinė. Rygoje Kauno vyrų rankinio (11×11) rinktinė pirmame SSRS rankinio turnyre užėmė ketvirtaą vietą.
1956 m. gegužės 2 d. Kaune sužaistos pirmosios moterų rankinio (11×11) rungtynės tarp Kauno ir Vilniaus komandų, kurias laimėjo kaunietės.Įvyko pirmasis Lietuvos rankinio (11×11) čempionatas. Nugalėjo Vilniaus universiteto (USK) vyrų Lietuvos kūno kultūros instituto (KKI) moterų komandos. Vilniuje vyko pirmosios SSRS rankinio (11×11) pirmenybės. Kauno "Žalgirio" moterų komanda užėmė trečią vietą, Vilniaus vyrų rinktinė – devintą. 1957 m. ir 1960 m. Kauno "Žalgirio" moterų komanda laimėjo SSRS rankinio pirmenybių aukso medalius.
1992m. Barselonos olompinių žaidynių IHF kongrese Lietuvos rankinio federcija priimta i Tarptautinę rankinio federaciją. Pradėta rengti nepriklausomos Lietuvos rankinio čempionatai ir taurės varžybos. Nugalėtojai ir prizininkai gavo teisę dalivauti Europos taurių varžybose.
1998m. Lietuvos mergaičių rinktinė užėmė antrą vietą olimpinių dienų turnyre Maskvoje.
Lietuvos merginų rinktinė Europos čempionate Bratislavoje užėmė antrąją vietą ir gavo teisę rungtyniauti 1999m. pasaulio čempionate Kinijoje.
Vilniaus " Eglė- Šviesa" pirmoji iš Lietuvos moterų komandų gavo teisę žaisti europos čempionių lygos varžybose. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis14.35 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2002 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasGarbaliauskas
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
FakultetasRekreacijos ir sporto vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word referatas Rankinis.doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 3 Klasė/kursas
  • Garbaliauskas
  • 2002 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą