Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Greitumą lemiantys veiksniai ir jo ugdymo metodika

Greitumą lemiantys veiksniai ir jo ugdymo metodika

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Greitumas ir jį lemiantys veiksniai. Greitumo charakteristika ir sąvokos. Kas lemia greitumą. Greitumo fiziologiniai pagrindai. Psichomotorinės reakcijos greitis. Greitumo vertinimas. Greitumo fizinės ypatybės testavimas. Raumenų susitraukimo greičio nustatymas. Judesių dažnio matavimas. Kompleksinis greitumo matavimas. Greitumas ir jo lavinimo pagrindai. Greitumą sąlygojantys veiksniai. Paprastos ir sudėtingos reakcijos lavinimas. Daugiakovininko greitumo lavinimas. Jėgos ir greitumo fiziologiniai pagrindai. Jėgos, greitumo ir tikslumo ryšys. Jėgos bei greitumo realizavimas pasireiškiant nuovargiui. Greitumo ir jėgos ypatybių biocheminė charakteristika. Greitumo ir jėgos biocheminiai veiksniai. Greitumo ir jėgos ugdymo metodų biocheminiai pagrindai. Greitumas ir jo ugdymas. Greitumo ugdymo metodika. Greitumo ugdymo kontrolė. Treniruotės priemonės. 10-17 metų krepšininkų greitumo jėgos ugdymo problemos. Greitumo ugdymas kovinėje savigynoje. Išvados. Priedai.

Ištrauka

Kūno kultūros ir sporto teoretikai greitumą supranta kaip kompleksinę fizinę ypatybę, susidedančią iš trijų komponentų: vienkartinio judesio (raumenų susitraukimo) greičio, judesių dažnumo ir reakcijos greičio. Fiziologiškai kiekvienas iš šių komponentų, be bendrųjų, turi labai daug specifinių veiksnių. Reakcijos greitis yra daug mažiau fiziologiškai susijęs su vienkartinio judesio greičiu ir dažnumu nei kiti du komponentai. Todėl pagrįstai galima teigti, kad reakcijos greitis yra nelygiateisis greitumo komponentas.
Pastaruoju metu, sparčiai vystantis judesių fiziologijos mokslui, sukaupta nemažai faktų, rodančių, kad, pvz., lipimas į kalną ir ėjimas lygia vietove maksimaliu greičiu skiriasi savo fiziologiniais mechanizmais. Sporto praktikoje greitumui ugdyti treneriai naudoja dar daug įvairių priemonių bei metodų, kurie nelabai atitinka pagrindinio varžybų pratimo struktūrą. Vienas pagrindinių trenerių uždavinių – sugebėti parinkti treniruočių priemones, kurios savo struktūra ir poveikiu organizmui būtų kuo artimesnės varžytinėms. Tačiau reikia žinoti ir įvairių judesių atlikimo ypatumus, kad tinkamai ir laiku būtų naudojamos priemonės.
Raumenys sudaro 30 – 40 proc. suaugusio žmogaus masės ir turi savybę susitraukinėti. Raumuo sudarytas daugiausia iš skersaruožių ir lygiųjų raumeninių audinių. Raumeniui susitraukiant cheminė energija virsta šilumine ir mechanine. Nemažą reikšmę raumens susitraukimo greičiui turi sportininko antropometriniai duomenys, galūnių ilgis, raumenų, sausgyslių prisitvirtinimo prie kaulo vietos atstumas nuo sąnario ašies. Treniruojantis galima keisti raumens susitraukimo greitį. Sportinėje veikloje raumens susitraukimas, nugalint išorinį pasipriešinimą vyksta trumpėjant arba ilgėjant raumeniui.
Vienas paprasčiausių greitumo komponentų – tai raumenų susitraukimo vienkartinis greitis. Be abejo, kuo didesnis raumenų susitraukimo greitis, tuo didesnis gali būti tokių judesių skaičius per tam tikrą laiką. Judesio atlikimo vienkartinis greitis labai priklauso nuo to, kokį pasipriešinimą tenka įveikti. Pvz., sportininkas bėgdamas į kalną privalo nugalėti didesnį išorinį pasipriešinimą negu bėgdamas lygia vietove. Todėl bėgant į kalną raumenų susitraukimo greitis yra mažesnis negu bėgant lygia vietove. Sprogstamoji jėga ar greičio jėga pasireiškia raunant štangą, atsispiriant prieš šuolį, stumiant rutulį, metant ietį ir pan. Visi šie pratimai skiriasi išorinio pasipriešinimo dydžiu, tuo pačiu ir raumenų susitraukimo greičiu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto kursinis darbas
KategorijaKita >  Sportas
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13
Dydis40.12 KB
AutoriusRimis
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasasist.. K. Augaitis
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Greituma lemiantys veiksniai ir jo ugdymo metodika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • asist.. K. Augaitis
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą