Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Lauko teniso ištakos Lietuvoje

Lauko teniso ištakos Lietuvoje

Aprašymas

Lauko tenisas – kas tai? Pradininkai. Pirmoji šventė. Pirmosios oficialiosios varžybos.

Ištrauka

Vienas seniausių žaidimų pasaulyje – tenisas. Graikijoje tai buvo gimnastikos žaidimas. Kamuoliukai buvo odiniai, prikimšti vilnų, plaukų, plunksnų ar smėlio. Retkarčiais pasitaikydavo ir pripučiamų kamuoliukų. Jie buvo atmušinėjami delnu. Yra žinoma, kad dar XIII amžiuje Europoje buvo išplitęs žaidimas su kamuoliuku, kuris vadinosi įvairiai: pallone, pelot, žedepom. Nėra abejonės, jog šie žaidimai skyrėsi nuo šiuolaikinio, atletiško teniso, tačiau būtent šių žaidimų pagrindu ir susiformavo dabartinis tenisas.
Daugelio specialistų nuomone, artimiausias tenisui ir tikrasis jo pirmtakas yra žedepom – žaidimas delnu arba lopetėle, pamėgtas Prancūzijos jaunimo dar XII anžiaus pabaigoje. XIV amžiaus pradžioje jis perkeliamas į uždaras patalpas ir tampa prieinantis tik pasiturintiems aristokratams. Įkurtuose klubuose jaunimas mokomas šio galantiško žaidimo, pritraukiamos ir moterys. XV amžiuje Paryžiaus spaudoje paskelbta, jog uždarų 10mx30m dydžio salių mieste įrengta net 1800. žaidžiama buvo raketėmis ilgu ir trumpu kotu; jų konstrukcija buvo nepaprastai artima šiuolaikinėms raketėms. Jau nuo XV amžiaus vidurio šis žaidimas pasiekė Angliją, Vokietiją ir kitas Europos šalis. Nenustojo populiarumo šis žaidimas XVI – XVIII amžiais, tačiau vėliau domėjimasis juo kiek atslūgo.
Oficialiai šiuolaikinio teniso atsiradimo data laikoma 1874 metų vasario 23 diena, kai Anglijoje buvo priimtos majoro Vingfyldo užpatentuotos žaidimo, pavadinto sferistika, taisyklės. Randantis vis daugiau mėgėjų ir norint rengti varžybas, šios taisyklės buvo toliau tobulinamos ir jau 1875 metais žaidimas gavo pavadinimą laun tenisas – žolės tenisas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis806.42 KB
AutoriusLukas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2010 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasT. Bardauskas
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
FakultetasOdontologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lauko teniso istakos Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 1 Klasė/kursas
  • T. Bardauskas
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą