Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Strateginė teniso vystymosi analizė

Strateginė teniso vystymosi analizė

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Rezultatai. Stipriosios pusės. Silpnosios pusės. Galimybės. Grėsmės. Valdymas. Finansavimas. Statiniai. Paslaugos bendruomenei. Vizija. Veiklos planas.

Ištrauka

Iki nepriklausomybės tiek ir po jos Lietuvos tenisininkai nedemonstravo aukščiausių rezultatų, tai nebuvo ta sporto šaka, kurioje mes turėtume daug gerų sportininkų, galinčių pasiekti aukščiausių rezultatų. Bet tai nereiškia, kad nebuvo jų, vienas garsiausių mūsų laikų tenisininkų yra Vitas Gerulaitis. Jo didžiausias sportinis pasiekimas buvo 1977 m. gruodžio mėn. pasiekta pergalė Australijos atvirame čempionate. Finale jis įveikė Džoną Loidą 6-3, 7-6, 5-7, 3-6, 6-2. 1979 m. V. Gerulaitis pralaimėjo finalą kitam niujorkiečiui Džonui Makinrojui JAV atvirame čempionate 7-5, 6-3, 6-3. V. Gerulaitis pasiekė trečiąjį Didžiojo Kirčio finalą 1980 m. Prancūzijos atvirame čempionate, kur turėjo pripažinti Bjorno Borgo pranašumą, pralaimėdamas visus tris setus 6-4, 6-1, 6-2.
1975 m. jam pasisekė laimėti vyrų dvejetų turnyrą Vimbldone. Du kartus jam teko suklupti Vimbldono pusfinalyje 1977 ir 1978 m.
1979 m. JAV rinktinės sudėtyje laimėjo Davis taurę. Per visą savo karjerą V. Gerulaitis laimėjo 24 vyrų vienetų ir 8 dvejetų varžybas. 1978 m. pagal skirstymą jis buvo trečioje vietoje pasaulyje. 1986 m. baigė savo profesionalo karjerą.
V. Gerulaitis pasižymėjo žaibiška reakcija ir gebėjimu staigiai judėti po aikštelę žaidimo metu. Kai kurie teniso specialistai pastebi, kad jeigu ne artima draugystė su B. Borgu, Gerulaitis būtų galėjęs užimti pačią aukščiausią pakylą pasaulyje, jeigu būtų kovojęs agresyviau ir narsiau. Jo tėvas - Lietuvos teniso čempionas, sesuo taip pat žaidė profesionalų tenisą JAV.
Lina Stančiūtė yra Vilniaus teniso klubo auklėtinė (treneriai Antanas Stančius ir Aistis Šlajus). Pagal pasaulinės moterų profesionalių teniso asociacijos (WTA) reitingus Lina Stančiūtė, surinkusi 79 taškus, vienetų reitinge šiuo metu yra 285 vietoje, dvejetų reitinge iškovojo 64 taškus (dvejetų WTA reitingas – 299) ir yra absoliučiai geriausia pagal šiuos rezultatus Lietuvos teniso istorijoje. L.Stančiūtė dėl amžiaus apribojimų (ITF taisyklės) iki šiol yra žaidusi tik trylika profesionalių moterų turnyrų. 2004 m. vasario 7 dieną Linai sukako 18 metų. Nuo šiol jai žaistų turnyrų skaičiaus apribojimai netaikomi. Ji per 2003 metus padarė šuolį WTA vienetų ir dvejetų reitinge daugiau nei per penkis šimtus vietų. Šis pasiekimas tais metais buvo sparčiausias pasaulyje ir neturi analogo Lietuvoje.
Julija Gotovskytė (8 tšk.) užima 907-ąją vietą (buvo 939-a), o Irina Cybina užima 1363-čiąją poziciją. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto namų darbas
KategorijaKita >  Sportas
TipasNamų darbai
Apimtis10 puslapių 
Dydis25.13 KB
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
FakultetasRekreacijos ir sporto vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 1darbasss [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Namų darbai
  • 10 puslapių 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija
Pasidalink su draugais