Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Lauko teniso raida Lietuvoje ir pasaulyje

Lauko teniso raida Lietuvoje ir pasaulyje

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Teniso ypatybės. Teniso taisyklės. Tenisininkų ūgis. Tenisas – viena pelningiausių sporto šakų. Teniso profesionalų geriausieji pasiekimai ir rekordai. Išvada.

Ištrauka

Tenisas Lietuvoje populerėja. Jį žaidžia vaikai, vidutinio ir pagyvenusio amžiaus žmonės. Jį žaidžia studentai, moksleiviai, profesoriai, darbininkai, verslininkai... Sunku būtų rasti profesijos atstovą, kuris nebandytų paimti į rankas teniso raketės.
Kiekvienas, prdėjęs žaisti tenisą, nori kuo greičiau išmokti jo abėcėlę ir perprasti šio įdomaus žaidimo subtilybes. Tas, kuris žaidžia nebe pirmus metus ir jau dalyvauja varžybose, nori ištaisyti klaidas ir ieško būdų tobulėti.
Vieniems tenisas yra puiki pramoga ir šaunus laisvalaikio praleidimas, galimybė pabendrauti, aktyviai pailsėti, atitrūkti nuo kasdienybės rūpesčių. Kitiems tenisas – pergalių džiaugsmas ir pralaimėjimų kartėlis. Sunkus darbas, reikalaujantis visų fizinių ir dvasinių jėgų, kaskart žadinantis viltis ir pasitikėjimą.
Tenisas yra vienas seniausių sportinių žaidimų pasaulyje. Tyrinėtojai nustatė, kad panašūs žaidimai į tenisą buvo žaidziami dar senovės Romoje, Graikijoje ir net Egipte. 13 a. – 14 a. Literatūriniuose šaltiniuose sutinkami žaidimo su kamuoliuku, kuris buvo smūgiuojamas delnu, medinėmis lopetėlėmis, plačiomis lazdomis ir pan., aprašymai. Šie žaidimai buvo vadinami įvairiai: Pallone (Italijoje), Pelot (Graikijoje), Že de pom (Prancūzijoje). 17-18 a., teniso žaidimui nemažą įtaką darė tokie žaidimai, kaip "Squash", "Rackets" ir "Fives".
Šiuolaikinio teniso oficialia atsiradimo data laikoma 1874 m. Vasario 23 diena (šią datą nurodo daugelis teniso leidinių), kai Anglijoje buvo priimtis majoro Wingfield’o užpatentuotos žaidimo taisyklės, pavadintos "Shairistique" (graikiškai), t.y. menas smūgiuoti kamuoliuką. Londono "All. England-pCroquet Club" priėmė Wingfield’o pasiūlymą ir 1875 m, kovo mėn, organizavo varžybas, po kurių tenisas buvo pavadintas "Lawn-Tennis" (lauko tenisas). Šis pavadinimas buvo vartotas ne vieną dešimtmetį. Vėliau liko paprastai – "tenisas". Klubo vadovas Marshall pakeitė žaidimo taisykles ir aikštelės matmenis. Parengus naująsias taisykles 1977 m, birželio 9 d, įvyko pirmasis Anglijos atviro teniso čempionatas, pavadintas Wimbledon. Nuo tada šis Londono priemesčio pavadinimas tapo žinomas visam sporto pasauliui. Tenisą žaidė daugiausia turtingieji visuomenės sluoksniai.
Tenisas Lietuvoje atsirado apie 1920 metus. Tenisas – tai sporto šaka, kurios raidoje nuolat keisdavosi taisyklės. Tačiau šiandien tenisas tapo viena konservatyviausių sporto šakų, kur ypač laikomasi tradicijų. Dabar taisyklių pakeitimai yra kruopščiai diskutuojami ir dažnai atidedami ateičiai.
Tenisas labai sudėtingas žaidimas, tad reikalavimai – aukšti. Jis tapo viena populiariausių sporto šakų pasaulyje. Tenisą žaidžia per 150 mln, pasaulio gyventojų. Jį žaidžia vaikai ir žmonės iki gilios senatvės. Tenisas tampa neatskiriama tautos kultūros dalimi. Jis atskleidžia žmogaus charakterį, stipriąsias ir silpnąsias savybes, tobulina jas, ugdo valią, padeda įveikti stresines situacijas, suteikdamas džiaugsmo ir pasitikėjimo. Socialoginiai tyrimai parodė, kad kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, Australijoje, žmonės daugiau jaudinasi dėl šalies tenisininkų pasiekimų negu dėl kainų pakėlimo.
Remiantis literatūros šaltiniais išnagrinėta šios sporto šakos raida Lietuvoke ir pasaulyje.Lietuvoje tenisas neitin populiarus, tačiau tikimasi, kad ateityje ši sporto šaka taps populiaresnė, o gal net pasieks mūsų tėvynės religinę sporto šaką – krepšinį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis16.94 KB
AutoriusMindaugas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasdoc. J. Genevičius
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Geras [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 1 Klasė/kursas
  • doc. J. Genevičius
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą