Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Stalo teniso charakteristika, bendri bruožai

Stalo teniso charakteristika, bendri bruožai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Sportinių žaidimų ir pratimų referatas. Įvadas. Stalo teniso charakteristika. Stalo teniso kilmė, raida, vystymosi tendencijos. Bendra stalo teniso charakteristika. Žaidimo struktūra, bruožai. Išskirtiniai stalo teniso bruoža. Šiuolaikinė žaidimo įranga ir reikmenys. Šiuolaikinės raketės, tinklelio, kamuoliuko ir stalo charakteristika. Raketės parenkamos pagal žaidimo stilių. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas: Stalo tenisas, iš pirmo žvilgsnio atrodantis labai paprastas žaidimas, iš tikro yra sudėtingas ir prieštaringas, nes teikia puikių galimybių atskleisti žmogaus dvasinei ir fizinei harmonijai, ugdo jo siekį tobulėti. V. Bogušas (1999) rašo apie šį žaidimą taip: "iš pramogos stalo tenisas tapo olimpine sporto šaka ir paplito visame pasaulyje". Taigi, stalo teniso populiarumas kito daugelį metų, kol tapo vienu populiariausių. Yra pateikiama įvairių žinių, kilmės teorijų, tam tikrų saviauklos, pasitenkinimo, saviraiškos, kompensacijos, estetinės veiklos, funkcinio pasitenkinimo, polinkių ir kt. Vargiai kada nors bus pateikta tikroji stalo teniso kilmės teorija, tačiau šiuolikinis žaidimas apima visas minėtąsias. Jis ugdo pastabumą, reakciją, koordinaciją, greitumą, anticipacinius gebėjimus, drąsą, valią – tas asmenybes savybes, kurių žmogui tarsi ir nestinga, tačiau jų niekada nebus perdaug. Be to, žaidimas ne tik ugdo fizines ir protine ypatybes, bet taip pat teikia džiaugsmo, pakelia nuotaiką.

Stalo teniso ištakos glūdi senų senovėje. Vėliau, viduramžiais (1385m.), naudotasi lentele, o XVIa. atsirado teniso raketės, panašios į dabartines. Žaista Italijoje, Prancūzijoje, ir vis dėlto senojo pingpongo ir šių dienų stalo teniso gimtinė yra Anglija. Panašus į dabartinį stalo tenisas buvo žaidžiamas Anglijoje praeito šimtmečio pabaigoje. Žaidimas vadintas įvairiai: Gossima ir Ping Pong (1880 m. Anglija), Whiff - Whaff, Table Badminton, Pim Pam, Indoor Tennis, vėliau - Table Tennis. (Bogušas, 1981).
V. Bogušo (1981) teigia, kad stalo tenisas iš saloninio pasidarytų sportiniu žaidimu, daug pasidarbavo pirmieji pasaulio čempionai - vengrai (V. Barna - nepralenkiamas daugkartinis čempionas - 22 aukso medaliai). Pagal čempionatų rezultatus nuo 1936 m. prasidėjo čechoslovakų, nuo 1952 m. - japonų, vėliau - kinų stalo teniso viešpatavimo laikotarpiai. Šiandien stalo teniso elitas - Kinijos, Švedijos, Prancūzijos vyrai, Kinijos ir Korėjos moterys, pavienių talentų yra Belgijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Kroatijoje ir kitur. Nuo 1958 m., įsteigus Europos stalo teniso sąjungą (ETTU), poriniais metais vyksta Europos, neporiniais - pasaulio čempionatai. 1988 m. stalo tenisas jau buvo žaidžiamas Seulo, 1992 m. - Barselonos ir 1996 m. - Atlantos vasaros, olimpinėse žaidynėse. (Bogušas, 1981) ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis54.78 KB
Autoriusluxury79
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJ. Kuliešius
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Stalo teniso charakteristika bendri bruozai [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • J. Kuliešius
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą