Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Badmintono, kaip sportinio žaidimo, charakteristika

Badmintono, kaip sportinio žaidimo, charakteristika

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Badmintono istorija. Aikštelė ir stacionari aikštelės įranga. Inventorius. Plunksninukas. Raketė. Aikštelės pusių ir padavimo pasirinkimas. Aikštelės pusės pakeitimas. Smūgiai. Smūgiai, atliekami priekinėje aikštelės zonoje. Smūgiai, atliekami vidurinėje aikštelės zonoje. Smūgiai, atliekami galinėje aikštelės zonoje. Vieneto žaidimas. Dvejeto žaidimas. Pražangos. Ginčai. Teisėjai ir apeliacijos. Pertraukos. Taškų skaičiavimo sistema. Išvados.

Ištrauka

Badmintonas – sportinis žaidimas, kurį žaidžia vienas žaidėjas prieš vieną (vienetai) arba du žaidėjai prieš du (dvejetai) rakete per tinklą smūgiuodami plunksninuką – kamuoliuką, padarytą iš plunksnų arba plastiko ir kamščio galvutės. Žaidėjai užima pozicijas skirtinguose stačiakampės badmintono aikštelės šonuose, kuri tiksliai per pus yra padalinta pakabinamu tinklu. Žaidimo tikslas – permušti plunksninuką per tinklą į varžovo aikštelės pusę taip, kad varžovas negalėtų atmušti atgal, ir neleisti plunksninukui nukristi savo aikštelės pusėje. Žaidėjas gali paliesti plunksninuką tik vieną kartą savo aikštelės pusėje siųsdamas jį į priešininko pusę per tinklą. Tai labai populiarus žaidimas.
Badmintonas tinkamas žaisti įvairaus amžiaus žmonėms. Fizinis krūvis, žaidimo tempas, situacijos ir eiga yra įvairaus intensyvumo, bei gali būti kaitaliojami netolygiai. Šis žaidimas tobulina fizines ypatybes, kompleksinius gebėjimus. Badmintono privalumas tas, kad žaidėjas savo veiklą reguliuoja pats. Kiekvienas žaidėjas gali kūrybingai pritaikyti asmenines fizines ypatybes, techninius gebėjimus, reakciją.
Objektas – badmintono, kaip sportinio žaidimo, charakteristika.
Tikslas – supažindinti su badmintono charakteristika, pagrindinėmis badmintono taisyklėmis.
Uždaviniai:
1. Supažindinti su badmintono istorija.
2.. Detaliai aprašyti inventorių: raketę ir plunksninuką.
3. Išanalizuoti vieneto ir dvejeto žaidimą.
4. Smulkiai aprašyti pagrindines badmintono taisykles.

Badmintonas – vienas iš seniausių žaidimų. Dėl jo atsiradimo istorijos egzistuoja daugybė versijų. Pagrįsti faktai byloja apie tai, kad šiuolaikinis badmintonas atsirado iš seno žaidimo kamuoliuku. Dar prieš du tūkstančius metų kamuoliuku žaidė suaugusieji ir vaikai senovės Graikijoje, Kinijoje, Japonijoje, Indijoje, Afrikoje.
Prieš 600 metų japonai medinėmis raketėmis mušinėjo kamuoliuką, kuris buvo daromas iš plunksnų ir vyšnios (į prisirpusios vyšnios uogą įbesdavo 5-6 plunksnas ir išdžiovindavo saulėje). "Ojbane" – taip vadinosi šis žaidimas, o išvertus iš japonų kalbos reiškė "skraidanti plunksna". Šį žaidimą žaidė ir Malaizijoje, ir Indijoje. Vėliau šis žaidimas pasiekė ir Europą. Prancūzijoje žaidimas su plunksniniu kamuoliuku buvo toks populiarus ir įgavo tokį ažiotažą, kad dėl jo susipyko karališkosios Gizų ir Burbonų šeimos. Nuo 1887 m. badmintonas buvo žaidžiamas Anglijoje pagal iš Indijos parsivežtas taisykles, tačiau pritaikytas anglų visuomenei, todėl prieštaringos ir labai painios. Kiek vėliau susibūrusi nedidelė žaidėjų grupė įkūrė pirmą badmintono klubą - "Bath Badminton Club". Šis klubas supaprastino taisyklės, pritaikė tuo metu galiojusius Anglijos įstatymus ir prižiūrėjo šį sportą.
Šiuolaikinio badmintono pradžia – 1872 metai. Tais metais iš Indijos į nedidelį Anglijos miestelį Badmintoną grįžo hercogas Bofortas ir parsivežė rakečių ir kamuoliukų su plunksnomis. Buvo sugalvotos taisyklės, žaidimas buvo pavadintas badmintonu (pagal miestelio pavadinimą). 1893 metais Anglijoje buvo įkurta ir pirmoji pasaulyje badmintono asociacija (pirmasis badmintono klubas – ten pat 1887 metais). 1899 metais Anglijos Badmintono Asociacija pradėjo pirmąjį pasaulinio lygio badmintono turnyrą - "Anglijos atvirasis badmintono čempionatas" (All England Open Badminton Championship).
Šio šimtmečio trečiąjį dešimtmetį badmintonas labai paplito Azijoje: Kinijoje, Indonezijoje, Korėjoje, Japonijoje, Malaizijoje. Ir dabar Azijos badmintonininkai dominuoja pasaulyje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis22 puslapiai 
Dydis426.11 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Badmintono kaip sportinio zaidimo charakteristika [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 22 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Lekt. J. Kuliešius
Pasidalink su draugais