Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Beisbolas

Beisbolas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Beisbolo pradžia. Pirmosios oficialios varžybos ir beisbolo organizacijų kūrimasis. Šiuolaikinis beisbolas. Mažoji beisbolo lyga. Beisbolas Lietuvoje. Lietuvos beisbolo komandų dalyvavimas šalies čempionatuose. Lietuvos komandos Europos turnyruose. Išvados.

Ištrauka

Beisbolas - olimpinė sporto šaka, žaidžiama Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Europoje, Azijoje ir Afrikoje, Australijoje ir Okeanijoje. Nors beisbolas yra neatskiriama "amerikietiško gyvenimo būdo" dalis (panašiai kaip hamburgeris ar Coca Cola), ši sporto šaka populiari ir toli už JAV ribų. Stipriausioje pasaulio lygoje MLB, sudarytoje iš Nacionalinės ir Amerikos lygų žaidžia ne tik JAV, bet ir keli Kanados klubai. Ypač didelį susidomėjimą sukelia "Pasaulio serijos" (World Series), kur Nacionalinės ir Amerikos lygų nugalėtojai mače iki 4 pergalių kovoja dėl stipriausios profesionalų komandos titulo. Vis didesni vaidmenį MLB vaidina kitų šalių beisbolininkai. Jungtinėse Valstijose labiausiai žiūrovų mėgstamos 3 lygos: MLB, NBA ir NFL (Nacionalinė amerikietiško futbolo lyga). Vis dėl to JAV sportas Nr.1 (Lietuvoje kai kam tai bus naujiena) turbūt yra beisbolas. Tarp šalių, kuriose beisbolas yra populiariausia ar viena populiariausių sporto šakų, paminėtinos Kuba (iškovojusi daugiausia pergalių pasaulyje "mėgėjų" tarpe), Japonija (kur beisbolą žaidžia ar juo domisi kas antras šalies gyventojas)ir kt.
Sparčiai beisbolas vystosi ir Europos šalyse, tarp jų ir Lietuvoje.
Tai viena seniausių (jei ne pati seniausia) žaidimų sporto šakų, žaidžiamų Lietuvoje. Iš pradžiu beisbolas buvo populiarus tik tarp moksleivių ir vadino jį "Vienos senos katės" pavadinimu ("One Old Cat"). Šiaurės Atlanto valstyjose žaidimą žaisdavo trys berniukai. Kiekvienas gaudydavo ir atmušinėdavo kamuoliuką paeiliui. Atmušėjas pelnydavo tašką, kai nubėgdavo iki kiekvienos bazės ir grįždavo atgal, neišmuštas iš žaidimo. "Dvi senos katės" ("Two Old Cat"), "Trys senos katės" (Three Old Cat"), "Keturios senos katės ("Four Old Cat") buvo tik šio žaidimo modifikacijos, kai žaisdavo atitinkamai 4, 6, ar 8 žaidėjai.
Antra valstybė po JAV, kurioje paplito beisbolas, buvo Kuba. Čia jis pradėtas žaisti 1865 metais. Japonijoje pirmosios beisbolo rungtynės buvo sužaistos 1869-aisiais. Gana greitai beisbolas paplito Lotynų Amerikos Šalyse: 1895 metais – Venesueloje, 1897 metais – Puerto Rike, 1903 metais – Kolumbijoje, 1904 metais – Panamoje. XX a. pradžioje amerikiečių kareiviai atvežė žaidima į Europą. Kiek vėliau jis paplito Afrikoje, Azijoje, Australijoje.

Kaip žaidimas beisbolas atsirado prieš daugiau nei 160 metų. Beisbolo kilmė neaiški. Kai kurie šaltiniai teigia, kad beisbolas yra kilęs iš seno anglų žaidimo "Rounders", kurio įvairios variacijos buvo žaidžiamos Amerikoje anglų kolonizacijos laikotarpiu. Kiti šaltiniai teigia, kad beisbolo panašumas į anglų žaidimą atsitiktinis, ir, kad beisbolo šaknys JAV, tikriausiai Cooperstwn’e, New York’e 1839 metais, kai Abner’is Doubleday’es (vėliau JAV armijos generolas) sugalvojo žaidimo schema. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Dydis73.01 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ivadas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • 1 Klasė/kursas
  • Genevičius
Pasidalink su draugais