Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Sporto renginių organizavimas

Sporto renginių organizavimas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Sporto renginių organizavimas. Sportinių varžybų charakteristika. Nuostatai. Varžybų sąmatos sudarymas. Varžybų vykdymo sistemos. Varžybų rūšys. Sporto renginių organizavimo tvarka.

Ištrauka

Sporto varžybos tai dviejų arba daugiau sportininkų, komandų, sporto klubų, kolektyvų varžymasis pagal iš anksto paskelbtus nuostatus, laikantis oficialių sporto šakos taisyklių. Tikslas - išsiaiškinti nugalėtojus, prizininkus, dalies arba visų dalyvių užimtas vietas. Sporto varžybos yra gražus reginys, sportinių rezultatų palyginimas varžantis, veiksminga sportininkų rengimo, kūno kultūros ir sporto propagavimo, aktyvaus žmonių poilsio priemonė. Varžybos yra treniruotės vyksmo kulminacija, sintezuojanti treniruotės rezultatus ir patikrinanti jos efektyvumą.
Sportinių žaidimų varžybose dalyvauja tūkstančiai žaidimo mėgėjų, pradedant vaikais baigiant pagyvenusio amžiaus žmonėmis. O kokią žiūrovų auditoriją turi sportinių žaidimų varžybos. Jas stebi tūkstančiai žiūrovų betarpiai varžybų vietose ir dešimtys, šimtai tūkstančių – televizijos ekranuose. Varžybos yra nepakeičiama propogandinė, agitacinė priemonė, kurios dėka į sekcijas ateina nauji jauni būriai, o tūkstančiai žiūrovų gerai pailsi, maloniai praleidžia laisvalaikį. Todėl sportinių žaidimų varžybos turi būti gerai organizuotos, vykti šventiškoje nuotaikoje. Gerai organizuotos ir sistemingai vykdomos varžybos turi:
• Didelę auklėjamąją reikšmę,
• Skatina vykdyti sistemingą mokamąjį – treniruočių darbą sekcijose, tobulintis, ruoštis būsimoms varžyboms,
• Skatina kiekvieną žaidėją kelti savo meistriškumą,
• Ugdo disciplinuotą, draugiškumą, kolektyviškumą,
• Leidžia patikrinti mokomojo – sportinio darbo rezultatus, pasiektą žaidimo lygį.

Sportiniuose žaidimuose, atsižvelgiant į varžybų pobūdį ir statomus tikslus, yra daug ir įvairių varžybų rūšių. Todėl kiekvienas kolektyvas gali pasirinkti, kokias varžybas vykdyti priklausomai nuo esamo žaidėjų, komandų kontingento, esamų sąlygų ir t.t. Reikia pasakyti, kad dabar kolektyvuose, be reikalo, yra pamirštos tokios varžybos, kaip žaibo turnyrai, varžybos su formomis ir kt.
Sportinių žaidimų varžybos pagal varžybų pobūdį ir statomus tikslus yra sekančios:
1. Čempionatai, 2. Pirmenybės, 3. Taurės varžybos, 4. Žaibo turnyrai, 5. Mačai, 6. Pagrindinės varžybos, 7. Parodomosios, 8. Kontrolinės, 9. Atrankinės, 10. Atviros, 11. Pereinamosios, 12. technikos veiksmų išsipildymo varžybos.

Sporto renginių organizavimas

Varžybos yra labai svarbi sudedamoji sportininkų rengimo sistemos dalis. Jos sudaro pačią sporto esmę ir apibūdina atletų rengimo vyksmo efektyvumą. Varžybinės veiklos kilmė yra ankstyvesnė už treniravimąsi. Tai reiškia, kad sąvoka varžybos yra pirminė, sąvoka treniruotė – išvestinė, antrinė. Dalyvavimas varžybose vainikuoja atitinkamo rengimosi etapo pabaigą. Šių laikų sporte konkrečiai visas varžybų procesas pasižymi daugiastruktūriškumu. Tai reiškia, kad metų ir net ketverių metų olimpiniame cikle yra daug varžybų, kurių jau neįmanoma planuoti, remiantis tradicine samprata. Tačiau išlieka pagrindinė užduotis – pasiekti geriausią rezultatą atsakingose ir svarbiausiose varžybose.
Varžybinė veikla apima daug įvairių aspektų: organizacinių, veiklos efektyvumo nustatymo ir įvertinimo, varžybų vyksmo struktūros, varžybų vyksmo valdymo (strategijos bei taktikos numatymas ir įgyvendinimas) ir panašiai. Tik gerai organizuotos varžybos bus naudingos atletams, teiks malonumo žiūrovams, leis koreguoti treniruočių vyksmą informacijos pagrindu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis44.43 KB
Autoriuskestas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai0 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word sporto renginiu organizavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą