Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Baidarių irklavimo technikos mokymas

Baidarių irklavimo technikos mokymas

  
 
 
12345678
Aprašymas

Irklavimo mokymo vyksmo tikslas ir uždaviniai. Pagrindinės sąvokos. Terminologija. Mokymo etapai. Pirmasis mokymo etapas. Antras mokymo etapas. Trečias mokymo etapas.

Ištrauka

Mokymas- būtina auklėjimo vyksmo dalis. Vaiko fizinio auklėjimo specifika ta, kad mokinys savo pažinimo akiratį plečia naujomis žiniomis, mokėjimais, įgūdžiais, įgytais atliekant įvairius fizinius pratimus, kurių mokomasis laikantis tam tikrų dėsningumų.
Tad treneriai ir irkluotojai privalo gerai suprasti irklavimo mechanikos klausimus, detaliau išanalizuoti įvairius technikos elementus.
Norint pasiekti gerų rezultatų, būtina irklavimo specialistams, patiems irkluotojams ieškoti būdų, kurie leitų padidinti valties plaukimo greitį. Iškyla būtinumas taupyti irkluotojų energijos nuostolius, o tam padeda racionali irklavimo technika, aukštas yrio naudingo darbo koeficientas.


1. IRKLAVIMO MOKYMO VYKSMO TIKSLAS IR UŽDAVINIAI


Pagrindinis uždavinys-išmokyti taisyklingos irklavimo technikos. Mokantis susidaro tvirti mokomų pratimų įgūdžiai bei specifiniai pojūčiai: vandens jutimas, irklo valdymo jutimas, valties pusiausvyros jutimas ir daugelis kitų.
Mokymo vyksme sprendžiama keletas uždavinių, iš kurių pagrindiniai šie:
• Specialių žinių, mokėjimo įgūdžių įvaldymas.
• Sveikatos stiprinimas ir bendrojo fizinio parengtumo gerininmas.
• Sistemingas tobulinimasis pasirinktoje sporto šakoje, atitinkamų sportinių rezultatųsiekimas.
Čia išvardinti uždaviniai konkretizuojami atskirose mokymo vyksmo pratybose.
Pradedantiesies sprtininkams irklavimas yra nauja nauja aplinkos sfera. Mokymo vyksmas čia yra specifinis ir tai labai jį apsunkina. Visų pirma- tai nuolatinis būtinumas išlaikyti valties pusiauvyrą, tiesioginio kontakto tarp mokytojo ir mikinių nebuvimas. Šios ir daugelis kitų iš to išplaukiančių aplinkybių reikalauja iš mokytojo tiksliai laikytis pagrindinių mokymo principų.
2. PAGRINDINĖS SĄVOKOS.TERMINOLOGIJA

Irklavimo terminologija vystėsi kartu su irklavimo technikos tobulėjiku, kitimu. Ji bus kuriama, tikslinama ir ateityje; aysiras nauji pavadinimai, kurie daugiau atitiks judesių, veiksmų esmę. Šiuo metu išskiriama pagrindiniai ir daugiausia naudojami baidarių irklavimo terminai:
Irkluotojoų judesių ciklas.- užbaigtas irkluotojo pasikartojančių judesių kompleksas, būtinas valties judėjimui pirmyn. Jis dalomas į dalis(1 pav.):

1 pav.
Yrio ciklo fazinės struktūros schema:
1. vandens užgriebimas;
2. traukis;
3. traukio pabaiga;
4. pasiruošimas.

1. traukti iš dešinės pusės (atraminę fazę);
2. pasiruošimą traukiui iš kairės pusės(neatraminę fazę);
3. traukį iš kairės pusės(atraminę fazę);
4. pasiruošimą traukiui iš dešinės pusės(beatraminę fazę).
Vandens užgriebimas.-fazė, kurios metu irkluotojas pilnai pilnai panardina irklo mentę į vandenį, sudaro tvirtą atramą jame ir pradeda stumti valtį pirmyn.
Traukis(atrama).- pagrindinė yrio ciklo fazė, kurios metu irkluotojas, panaudodamas savo pastangas irklo mentės atramos į vandenį metu, suteikia valčiai reikiamą greitį.
Traukio(atramos) pabaiga. –laikas, kurio metu irkluotojas išima irklo mentę iš vandens.
Pasiruošimas traukiui.-tai sąlyginio poilsio fazė. Irklas šioje fazėje neliečia vandens ir ruošiamasi vandens užgriebimui iš kito borto pusės.
Yrio ilgis.-valties kelias, nuo mentės panardinimo į vandenį iki išėmimo iš jo.
Vandens užgriebimo ilgis.-nuotolis nuo irkluotojo atramos taško(sąlyginio) iki taško, kur irklo mentė paliečia vandenį.
Stumiančioji ranka.-ranka, kuri randasi išorinio borto pusėje.
Traukiančioji ranka.-ranka, kuri laiko irklo kotą pasiruošusį vykdyti vandens užgriebimą. Yrio ciklo metu ranka paeiliui būna stumiančioji ir traukiančioji.
Irklo laikymas.-rankų riešų padėtis ant irklo koto.
Skiriami dešinysis ir kairysis bortai, irklo mentės vidinė ir išorinės briaunos, atraminis ir išorinis irklo mentės paviršiai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Dydis17.46 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Irklavimo referatas BAIDARIU IRKLAVIMO TECHNIKOS MOKYMAS [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 1 Klasė/kursas
  • Dėst. Laima Venslovaitė
Pasidalink su draugais