Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Krepšinio žaidimo poveikis žaidėjo fizinei būklei

Krepšinio žaidimo poveikis žaidėjo fizinei būklei

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Krepšinio charakteristika. Sportinė forma ir jos palaikymas. Sportinės formos reguliavimas. Fiziologine žaidimo charakteristika. Išvados.

Ištrauka

Kūno kultūros, dėstomojo dalyko mokykloje, tikslas yra ugdyti moksleivių fizines ir dvasines galias, tobulinti jaunų žmonių asmenybės savybes.
Mokyklos kūno kultūros programoje išskirtina sportinių žaidimų svarba. Pirmiausia todėl, kad sportinių žaidimų mokoma stengiantis perteikti kuo įvairesnę, pažangesnę mokymo medžiagą, parinkti kuo naujesnius metodus, sudaryti tokias pedagogines situacijas, kurios nuolat žadintų moks¬leivių fizinį aktyvumą, be paliovos kurstytų jų kūrybinę išmonę, kad ugdymas skatintų kuriamąjį tapti kūrėju.
Šiuos ir daugelį kitų mokyklos uždavinių gali-sėkmingai įgyvendinti tik naujo tipo pedagogas — kūno kultūros moky¬tojas, treneris.


Krepšinis — tai emocingas sportinis kamuolio žaidimas, kurį žaidžia dešimt žaidėjų, po penkis kiekvienos komandos, tiesiogiai tarpusavy bendradarbiaudami palyginti nedidelėje (maksimalus dydis 28x15 m) aikštėje. Žaidimą sudaro dvi fazės: puolimas ir gynyba. Puolimą pradeda komanda, gavusi kamuolį (atkovojusi jį iš varžovo arba atgavusi varžovui įmetus į krepšį), ir baigia, praradusi kamuolį arba įmetusi jį į krepšį. Šioje fazėje visi penki aikštėje žaidžiantys žaidėjai yra puolėjai, dėl gana skirtingų pareigų skirstomi į žaidėjus (žaidžiančius toliau nuo varžovo krepšio), krašto ir vidurio puolėjus.
Komanda pradeda gynybą vos tik praradusi kamuolį ir baigia vėl jį atgavusi. Šioje fazėje visi penki komandos žaidėjai yra gynėjai. Kova tarp puolėjo ir gynėjo yra nepaliaujamo judėjimo bei žaidimo situacijų keitimosi rezultatas. Krepšinio žaidimo situacijos keičiasi labai sparčiai: komanda dažnai pereina iš puolimo į gynybą ir priešingai. Aktyvi žaidėjų veikla sudaro apie 78 proc. bendro žaidimo laiko. Didžiausio aktyvumo puolant ir ginantis laikas yra apie 62 proc. bendro žaidimo laiko. Vienas aktyvios veiklos ciklas tranką vidutiniškai 27,7 sek.
Įžaidėjai per rungtynes įveikia 2100 - 3000 m nuotolį, puldami — 25,6 proc., aktyviai gindamiesi — 35,8 proc.
Su kamuoliu įveikia 386 — 500 m, po 30 — 40 kartų pašoka, 711 kartų pagreitėja, iš jų turėdami kamuolį — 283, be kamuolio — 428 kartus.
Krašto puolėjai per rungtynes nubėga 2000 — 3200 m, nuotolį, 25,6 proc. — puldami, 35,8 proc. — aktyviai gindamiesi. Su kamuoliu įveikia 174 m, 37 — 40 kartų pašoka, 566 kartus pagreitėja, iš jų 428 kartus turėdami kamuolį.
Vidurio puolėjai per vienerias rungtynes įveikia 1900 — 3000 m. nuotolį, 115 m. turėdami kamuolį, 52 — 70 kartų pašoka, atlieka. 134 veiksmus su kamuoliu, 438 — be kamuolio: atsidengdami, užimdami patogią vietą kovoti dėl atšokusių kamuolių ir pan.
Daugiau kaip 50 proc. žaidimo laiko krepšininko pulso dažnis viršija 165 tvinksnių per min. ribą.
Be paliovos kintamomis situacijomis žaidėjų dėmesys turi būti ypač sutelktas, nes reikia labai greitai ir tiksliai įvertinti kiekvieną situaciją, priimti sprendimą, kaip toliau elgtis, ir jį įgyvendinti. Kita vertus, žaidimo situacijos moko, pratina žaidėjus tai daryti.
Žaisdami krepšininkai visada stengiasi įveikti varžovą, jo priešinimąsi. Tai ugdo atkak-lumą, valios ypatybes, moko tikslingai bendradarbiauti su komandos draugais, skiepija draugiškumą, garbingo žaidimo įgūdžius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis14.12 KB
Autoriuschuliganke23
Viso autoriaus darbų17 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasa. J. Kuliešius
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Skrepsinio treniruotezaidejo fiziei veiklai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2009-12-16 IP: 77.79.30.95
    uragan sako

    Per daug apie pati krepsini,galejo buti daugiau apie pacia fiziologija.T.y. per mazai aprasyta krepsinio itaka fiziologinei buklei

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • a. J. Kuliešius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą