Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Skirtingo meistriškumo futbolo komandų techninis parengimas

Skirtingo meistriškumo futbolo komandų techninis parengimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Literatūros apžvalga. Bendros žinios apie sportinę techniką. Futbolo technika. Futbolo technikos klasifikacija. Techniko ryšys su futbolininko taktiniu ir fiziniu parengtumu. Futbolo vystymosi tendencijos. Futbolo komandos modelinės charakteristikos. Futbolininku rengimas panaudojant įvairius žaidimus ir technikos elementus. Tyrimų metodika ir organizavimas. Tyrimų metodika. Techninio parengtumo testavimas. Tyrimų organizavimas. Tyrimo rezultatai ir jų aptarimas. "Šviesos" žaidėjų techninio parengtumo rodiklių analizė. "Šiaulių" žaidėjų techninio parengtumo rodiklių analizė. "Vėtros2"žaidėjų techninio parengtumo rodiklių analizė. "Šviesos", "Šiaulių" ir "Vėtros-2" tarpusavio techninio parengtumo analizė. Išvados.

Ištrauka

Futbolas – populiariausia sporto šaka pasaulyje, sutraukianti dešimti tūkstančių žmonių į stadionus bei šimtus milijonų prie televizoriaus ekranų. Tai labai dinamiškas, atletiškas ir emocingas žaidimas, reikalaujantis gero fizinio, techninio, taktinio ir psichologinio parengtumo. Futbolas iš kitų žaidimų išsiskiria savo prieinamumu, užtenka ne didelio žemės ploto ir nebūtinai lygaus, net linijos nebūtinos reikalingas tik kamuolys. Be to futbolas žaidžiamas bet kokiu metų laikų ir esant įvairiausiomis oro sąlygomis.
Vosylius (1991, 1995) pažymi, kad sisteminga žaidiminės veiklos analizė trenerių darbe turi gerą perspektyva, nes suteikia galimybę objektyviai įvertinti atskyrų žaidėjų, o tuo pačiu ir visos komandos techninio – taktinio parengtumo lygį.
Sporto klubo "Šviesa" futbolo komanda dalyvauja studentų futbolo lygos (LSFL 1999) pirmenybese.2004-2005 metų sezone po pirmo rato užima 3 vietą. Nuo LSFL įsikūrimo (1999 metai) du kartus laimėjo pirmenybes.
Futbolo klubas "Šiauliai" dalyvauja Lietuvos pirmenybėse antroje lygoje. 2003-2004 matų sezone užėmė 4 vietą.
FK "Vėtra-2" irgi dalyvauja Lietuvos pirmenybėse antroje lygoje. 2002 – 2003 sezone po kurio atliktas tyrimas užėmė 2 vietą.

Darbo tikslas : tirti skirtingo meistriškumo futbolo komandų techninį parengtumą.
Uždaviniai :
1. Nustatyti trijų komandų techninį parengtumą.
2. Atlikti šių komandų techninio parengtumo analizę.

Technika – tai judesių, veiksmų ir jų derinių visuma atitinkanti sportininko individualias savybes ir padedanti įgyvendinti reikiamas sportinės veiklos uždavinius, atiduodant, mažiausiai jėgų ir pastangų. Be tobulos technikos, racionaliausiai ir efektyviausiai atliekamų pratimų, technikos veiksmų neįmanoma pasiekti gerų rezultatų(P. Karoblis,1999).

A. Čanadi teigia, jog sąvoka technika sporte yra ganėtina plati, ir ji dažniausiai reiškia gebėjimus atlikti veiksmus. Kiekviena sporto rūšis turi specifine techniką. Tai liečia ne tik specialiuosius, būtinus tai sporto šakai, veiksmu, bet ir bendrus (bėgimas, šuoliai ir t.t.). Futbolo technika laikomi visi veiksmų gebėjimai, kurie gali būti panaudoti žaidime. Futbolo žaidimo pažinimui itin svarbu gerai įsisavinti techniką. Pirmiausiai reikalingos žinios apie veiksmus, atliekamus su kamuoliu. Fizinio parengimo trūkumą galima kompensuoti. Taktikos žinios tai pat nėra svarbiausias veiksnys. Futbolo žaidėjų sunkiai gali save laikyti tas, kuris nesugeba smūgiuoti koja ar galva kamuolį į vartus. Norint tapti futbolininku reikia įsisavinti techniką. Tačiau, norint būti geru žaidėjų, dalyvauti atsakingose varžybose, žinoma, reikia turėti gerą fizinę formą, tai pat moralinį – valinį pasirengimą, turėtu teorinių ir praktinių taktikos žinių ir futbolo strategijos ir t.t.(A. Čanadi, 1978). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto kursinis darbas
KategorijaKita >  Sportas
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis34.57 KB
Autoriusdalia
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasGamtos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Skirtingo meistriskumo futbolo komandu techninis parengimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą