Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Kauno rajono dziudo klubo "Nemunas" 8-11 metų dziudo imtynininkų bendras ir specialus fizinis pasirengimas

Kauno rajono dziudo klubo "Nemunas" 8-11 metų dziudo imtynininkų bendras ir specialus fizinis pasirengimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Literatūros šaltinių apžvalga. Vaikų augimo ir vystymosi ypatumai. Fizinių ypatybių lavinimo svarba vaiko asmenybei. Fizinių ypatybių lavinimas: greitumas; Vikrumas, koordinacija ir pusiausvyra; Jėga Lankstumas; Ištvermė. Tikslai, uždaviniai, metodai, tyrimo organizavimas. Tyrimo rezultatai. Išvados.

Ištrauka

Japoniškai "dziu" reiškia "minkštumas, švelnumas", "do" – "būdas". Taigi čia nugalima "švelniu būdu". Dziudo individuali sporto šaka, todėl labai svarbu išanalizuoti sportininką kaip asmenybę, žinoti jų poreikius bei motyvus. Tai sudėtinga sporto šaka, todėl rengiant sportininkus, treniruotėse reikia ieškoti naujų darbo formų. Treneriai privalo savo auklėtiniams perteikti viską, kas naudingesnio ir efektyvesnio. Besidomintys šia sporto šaka įsitikino kaip teigiamai ji veikia žmogaus organizmą, ugdo fizines ypatybes, formuoja moralines savybes: draugiškumą, drausmingumą, savarankiškumą, principingumą, atsakingumą.
Jau senovėje žmonės kūrė ir plačiai naudojo dvikovų veiksmus, dažniausiai mėgdžiodami gyvūnų elgseną įvairiose situacijose. Bene labiausiai dvikovų vystymąsi įtakojo Rytų tautos, sukūrę daugybę kovinių dvikovų krypčių ir mokyklų. Žmogus, norintis tobulai įvaldyti kovos meną, turėjo daugelį metų skirti intensyvioms kūno ir dvasios treniruotėmis. Ilgainiui susiformavo įvairios dvasinio ir fizinio tobulėjimo sistemos.
Japonų imtynių profesorius, dziudo mokyklos kūrėjas daktaras Dzigoro Kano suformulavo savo mokyklos principus, kurių esmė – naujos asmenybės, didelių žmogaus galimybių formavimas, kurios padarytų jį gerbtinu ne tik dėl fizinių, kiek dėl dvasinių – jautrumo, kuklumo, atsakingumo.
Dziudo yra ciklinė sporto šaka. Sportuojant šią sporto šaką yra išugdomos šios fizinės ypatybės: greitumas, jėga, lankstumas, ištvermė.
Mūsų šalyje dziudo – viena jauniausių sporto šakų. Dziudo varžybose dalyvaudavo tik savigynos imtynininkai. Taikomoji reikšmė ir technikos veiksmų įvairovė dziudo leido nužengti toli už Japonijos ribų. Dabar šia sporto šaka užsiėminėja 168 pasaulio šalyse įvairaus amžiaus bei kūno sudėjimo žmonės.
Temos naujumas: Ankščiau tyrimai tema "Berniukų 8 – 11 dziudo imtynininkų bendro ir specialaus fizinio pasirengimo dinamika" nebuvo atlikti.
Temos aktualumas: Ši tema mane sudomino, ir manau ji aktuali ne tik man, bet ir taip pat Lietuvos dziudo treneriams bei sporto specialistams. Įdomu, būtų šią temą palyginti su kitų šalių, to paties amžiaus sportuojančių berniukų duomenis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto kursinis darbas
KategorijaKita >  Sportas
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai17 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis66.33 KB
AutoriusVaida Vaida
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasDoc. A. Liaugminas
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word dziudo imtynininku bendras ir specialus fizinis pasirengimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-10-19 IP: 193.219.161.5
    sandra sako

    gera

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 3 Klasė/kursas
  • Doc. A. Liaugminas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą