Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Šokio istorija

Šokio istorija

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Pramoginio šokio istorija Lietuvoje iki II-ojo pasaulinio karo ir po jo. Šokių kursai ir seminarai. Pramoginis šokis tarybiniais metais (1945-1990). Dainų ir šokių šventės. Sportiniai šokiai nepriklausomoje Lietuvoje (1991-2006). Lietuvos sportinių šokių federacija LSŠF. Ansamblinių šokių istorija pasaulyje ir Lietuvoje. Pasaulio Lotynų Amerikos ansamblių čempionatų rezultatai. Europos Lotynų Amerikos ansamblių čempionatų rezultatai. "Žuvėdra" pasaulio ir Europos čempionatuose. Išvados.

Ištrauka

Šokis gyvuoja tiek tūkstančių metų, kiek ir pati žmonija. Tai liudija archeologijos bei rašytiniai šaltiniai. Šokis, kaip ir visa liaudies kūryba, atspindi žmonių gyvenimo patirtį, papročius, visuomeninius santykius ir socialinę padėtį.
Visų tautų šokio vystymosi kelio pradžia vienoda, tačiau dėl skirtingų gyvenimo sąlygų ir būdo susiformavo savitos šokio tradicijos, choreografinė kalba, plastika ir ryšys su muzika. ( 2, psl. 7)
Šokio tradicija gyva visame pasaulyje. Jis tebeklesti, nepaisydamas smerkimų, prasidėjusių su pirmaisiais rašto paminklais ir nesibaigusių dar dabar. Jis pergyveno mūsų tūkstantmečio socialinio klimato pakitimus, nes visuomet buvo pasirengęs pakeisti savo formą, išlaikyti ar susigražinti senąją, kartu ieškodamas naujovių.
Visi šokiai skirstomi į buitinius ir sceninius. Sceninio šokio rūšių yra labai daug, vienos iš jų: klasikinis (svarbiausia baleto išraiškos priemonė), charakterinis, estradinis, modernusis, buitinis pramoginis, sportinis, disko ir kt. Šokis susijęs su literatūra, drama, daile ir ypač glaudžiai su muzika. Mokslininkai iki šiol ginčijasi, kas atsirado anksčiau – garsai ( daina, muzika) ar gestai (judesiai,šokis). Manoma, kad jie gimė vienu metu, ilgą laiką vystėsi savarankiškai, vėliau papildė vienas kitą, gyvavo sintetiniuose spektakliuose ir t.t., kol išaugo iki sudėtingos formos kūrinių, tokių kaip šokio siuitos ir panašiai... Šokio forma – tai išorinė struktūra. Formos atžvilgiu šokis gali būti choreografinis solo, duetas ( pas de deux), trio ( pa de trois), kvartetas (pa de quatro), sekstetas (pa de six), didysis šokis (grand pas), kuriame dalyvauja solistai bei kordebaletas, variacija, siuita ir t.t. Šitaip skirstomi šokiai balete. Sportiniame šokyje yra šiek tiek kitaip, kartais dėl to, kad tai yra ir sportas ir šokis. Svarbiausia tai, kad tai yra porinis šokis. Šokiai poromis, kai šoka vyras ir moteris, atsirado tik prieš 500 metų, susipynus vyrų ir moterų rateliams. Jie taip pat išsirutuliojo iš tokių šokių kai vyrai ir moterys eilėmis stovėjo vieni prieš kitus (linijiniai šokiai). Manoma, kad Europoje svarbiausią vaidmenį šokiams poromis suvaidino pietų Vokietija. Dar mūsų laikais Bavarijoje šokamas liaudies šokis "Schuhplattler" laikomas vienas seniausiu poriniu šokiu visame žemyne. Šiais laikais tas šokis prarado senąją prasmę ir dabar jį daugiausiai šoka vyrai. Viduramžiais (XII amžiuje) šokiai buvo skirstomi į sakralinius (šventus) ir pasaulietinius (kasdieninius). Pasaulietinius šokius bažnyčia smerkė ir draudė. Nors krikščionybė ir smerkė "nuodėmingus, velniškus" šokius, jie teikė žmonėms nemažai malonumo. Šiai epochai būdinga bažnyčios ir valstybės atsiskyrimas, bei griežtas visuomenės atsiskyrimas į tris sluoksnius: valstiečius, aristokratiją ir dvasininkiją. Susidarė didžiulis skirtumas tarp liaudies ir aristokratų šokių. Greta primityvių liaudies ir valstiečių šokių Europoje plito lėti, ramūs aristokratų šokiai. Renesanso epochoje (XV amžiuje), humanizmo laikotarpiu atsirado miestiečių luomas. Jų papročiai ir kultūra susipynė su aristokratų papročiais. Liaudies šokių formos perėjo į pramoginius buitinius šokius. O miestiečiai imitavo aristokratų šokius. Buitiniai pramoginiai šokiai praėjo gana ilgą vystymosi kelią kol tapo struktūrizuoti pramoginiai, o tik vėliau perėjo į sportinius šokius.
Šio darbo tikslas išanalizuoti pramoginių šokių atsiradimą Lietuvoje ir pirmojo Lotynų Amerikos sportinių šokių ansamblio susikūrimo priežastis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis210.56 KB
AutoriusAija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasPuplevicius
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word KURSINIS [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 23 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Puplevicius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą