Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Estafečių esmė, prasmė, grupavimo būdai

Estafečių esmė, prasmė, grupavimo būdai

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Estafečių žaidimai vaikų fizinio ugdymo procese. Estafečių grupavimas. Žaidėjų galimybės ir interesai. Estafetės kūno kultūros pamokose. Estafečių žaidimų didaktika. Inventorius. Išvados.

Ištrauka

Žaidimai ir vaikystė neišskiriami. Apie jų įtaką vaiko dvasingumui ir jo fiziniam parengimui, sveikatos stiprinimui pasakyta nemažai gražių žodžių. Žaidimai - istoriškai susiformavusi populiariausia vaikų fizinio ugdymo priemonė. Vaikų domėjimasis judriaisiais žaidimais nuolat keičiasi, tobulėja, tačiau niekada nedingsta, kaip negali dingti ir pati vaikystė, [vairūs žaidimai sudaro nepakeičiamą vaiko gyvenimo ir aktyvios jo veiklos turinį.
Nėra vaikų, kurie nenorėtų žaisti, nebandytų lenktyniauti, varžytis atlikdami įvairius fizinius pratimus ir veiksmus. Dažnai ir elementariausias bėgimas gali būti puikus žaidimas, ypač jei bėgdami grupelėje jie lenktyniauja, varžosi Juk tai tikros sporto varžybos bėgimo dalyviams ir puikus reginys stebintiems jas draugams Tokios varžybos svarbios ir pedagogine prasme, nes leidžia geriau pažinti vaikus, patikrinti ir įvertinti jų fizines galias ir gebėjimus.
Iš visų fizinio ugdymo veiklos būdų šiame amžiuje judrieji žaidimai -prieinamiausią vaikų fizinio ugdymo forma. Žaidimai ne tik lavina vaikus fiziškai, bet ir skatina jų aktyvumą ir kūrybiškumą, padeda išreikšti save
Viena iš populiariausių ir prieinamiausių judriųjų žaidimų formų yra estafetės. Tai unikali, nepakeičiama galimybė palenktyniauti su draugais, kūrybiškai panaudoti turimus įgūdžius ir fizinius gebėjimus. Estafečių populiarumą lemia atliekamų veiksmų įvairovė, veiklos keitimo galimybės bei organizavimo paprastumas. Noras lenktyniauti, žaisti sutelkiant visas fizines ir dvasines jėgas vienodai patrauklus ir ikimokyklinukams, ir vyresniojo amžiaus vaikams.
Estafetėse, skirtingai nuo kitų judriųjų žaidimų, kiekvienas žaidėjas turi vienodas galimybes aktyviai reikštis. Žaisdami kitus žaidimus nemažai mokinių (ypač lėtesni, silpnesni fiziškai) vengia aktyvesnės veiklos, jie dažniausiai nebūna gaudytojai, kapitonai ar žaidimo vedėjai, o estafetėse kiekvienas žaidėjas privalo atlikti konkrečią užduotį. Kiekvienas estafetės dalyvis nepriklausomai nuo jo patirties ir galimybių aktyviai lenktyniauja su draugais ir kartu su visais siekia komandos pergalės. Žaidžiant visiems yra palankios galimybės (niekas netrukdo) atlikti užduotį pagal savo galimybes.
Jau nuo pirmos klasės vaikai turi mokytis sutelkti, reikiamu momentu savo valios ir fizines pastangas siekdami geriausio rezultato. Estafetės - tai pirmieji sporto varžybų pradai. Natūralų polinkį varžytis, lenktyniauti reikia tikslingai panaudoti kūno kultūros pamokose.
Estafečių turinys ir žaidėjų veikla labai paprasta: tai žaidimai, kur eiles tvarka kiekvienas komandos žaidėjas lenktyniauja su draugais, kartodamas tą pačią užduotį Estafečių žaidimo devizas: "Visi už vieną,
vienas už visus!
Estafečių žaidimai ypač ugdo vaikų pasitikėjimą savo jėgomis, savarankiškumą, padeda geriau suvokti ir įvertinti savo fizines bei dvasines galimybes. Žaisdami vaikai įpranta sutartinai veikti siekdami bendro tikslo, paklusti žaidimo taisyklėms. Net ir didžiausias neklaužada ir išdykėlis laikosi žaidimo taisyklių, aktyviai siekia pergalės ir jaudinasi suklydęs, išgyvena dėl draugų. Estafečių žaidimai kiekvienam kelia didelj džiaugsmą, emocinį pasitenkinimą.
Aktyvi veikla, geranoriškos visų žaidėjų pastangos, siekiant žaidimo tikslų, daro šiuos žaidimus tikslinga ir veiksminga auklėjimo priemone. Pedagogas gali kryptingai veikti žaidėjus, ugdyti teigiamus asmenybės bruožus: drausmingumą, iniciatyvą, tikslo siekimą ir kt. Estafetes padeda pažinti vaikų charakterį, išryškina jų gabumus. Juk žaidžiant reikia ne tik ryžtingai įveikti kliūtį, priimti optimaliausią sprendimą siekiant žaidimo tikslų, bet ir tvardytis patyrus nesėkmę ar saikingai džiaugtis pergale, paguosti draugą, kuriam nepasisekė. Vadinasi, ugdytiniai mokosi kontroliuoti savo veiksmus, ugdyti valią, veikti kolektyve, o įdomi žaidimo veikla net ir pralaimėjusiems kelia teigiamų emocijų.
Estafečių žaidimai - nepakeičiama vaikų laisvalaikio dalis. Turėtume visokeriopai skatinti juos žaisti po pamokų, atostogų ir švenčių dienomis. Nederėtų estafečių pamiršti organizuojant įvairius popamokinius renginius mokykloje. Gerai surengti "Estafečių dieną" klasėje ar mokykloje, kai kartu su mokiniais rungtyniauja ir jų tėveliai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis899.03 KB
Autoriusdmachio
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word KLAIPEDOS UNIVERSITETAS [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą