Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Fizinio aktyvumo reikšmė moksleivių tarpe

Fizinio aktyvumo reikšmė moksleivių tarpe

  
 
 
1234567
Aprašymas

Įvadas. Tyrimo problema ir aktualumas. Tyrimo uždaviniai. Tyrimo metodinis pagrindimas. Priedai (anketos).

Ištrauka

TYRIMO PROBLEMA IR AKTUALUMAS
Vaikų sveikatos problemos - šiuo metu yra viena aktualiausių temų. Vaikų sveikatos rodikliai kas metai vis blogėja. Greitai tobulėjant šiuolaikinės technikos priemonėms ir informacinėms technologijoms, mažėja vaikų fizinis aktyvumas, o tai labai kenkia jų sveikatai, nes vaiko, paauglio ir jaunuolio augimą, gerą jų mokymąsi skatina visos sveikatingumo priemonės, o ypač fizinis aktyvumas, sistemingi ir dozuoti fiziniai pratimai, racionali mityba, tinkamas dienos režimas, gera ir saugi aplinka. Sportas padeda vaikams ir paaugliams išreikšti save, didina pasitikėjimą savimi, mažina nervinę įtampą, ugdo solidarumo ir kilnumo jausmus. Aktyvi fizinė veikla mažina rizikingos elgsenos poreikį, daro nemažą įtaką pasirenkant sveikas elgsenas: atsisakymą vartoti tabaką, alkoholį, narkotikus, smurtauti. Fizinis aktyvumas vienas reikšmingiausių harmoningo moksleivių vystimosi ir sveikatos stiprinimo veiksnių. Pakankamas judėjimas stiprina kaulus ir raumenis, didina atsparumą stresui, padeda išvengti judamojo aparato, regos, kalbos sutrikimų, stabdo lėtinių ligų vystimąsi ir kt. Sportavimas mokykloje itin reikšmingas ir formuojant specialius socialinius gebėjimus. Ypač jauname amžiuje, kai sportavimas mokykloje vienintelė fizinio aktyvumo galimybė.

TYRIMO UŽDAVINIAI
1. Įvertinti fizinį aktyvumą moksleivių tarpe;
2. Išsiaiškinti fizinio aktyvumo sąsajas su moksleivių sveikata.

TYRIMO METODINIS PAGRINDIMAS
Siekiant nustatyti fizinio aktyvumo reikšmę moksleivių tarpe ir įvykdyti keliamus uždavinius buvo sudaryta anketa 5 – 10 klasių moksleiviams, tiek berniukams, tiek mergaitėms. Sudarant anketą dauguma iš klausimų buvo uždaro tipo, t.y. suformuluoti taip, kad tiriamasis galėtų pasirinkti vieną iš kelių pateiktų atsakymų. Iš visų 21 klausimų 2 buvo atviro tipo. Šiuose klausimuose moksleiviams reikia atsakyti: 1)kokiomis lėtinėmis ligomis serga, 2) kokiomis ligomis sirgo per praeitus metus, ir vienas pusiau uždaras (arba pusiau atviras) klausimas.
Atliekant duomenų analizę visi klausimai buvo suskirstyti į 2 grupes:
1) Klausimai apie mokinių sveikatą bei persirgtas ligas.
2) Klausimai apie fizinį aktyvumą bei laisvalaikį.
Į pateiktus anketinius klausimus tirtieji moksleiviai turi atsakyti patys. Moksleiviai savo anketoje nurodę kad serga viena ar kita liga bus pakartotinai apklausiami pačio tyrėjo, o taip pat bus peržiūrimos visos pažymos atneštos kūno kultūros mokytojui pateisinančios kūno kultūros pamokos nelankymą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto tyrimas
KategorijaKita >  Sportas
TipasTyrimai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis7.43 KB
AutoriusBakutis
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word tyrimo programa [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Tyrimai
  • 5 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą