Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Atletinės gimnastikos raida nuo seniausių laikų iki dabarties

Atletinės gimnastikos raida nuo seniausių laikų iki dabarties

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Ikiistoriniai laikai. Ankstyvosios civilizacijos. Nuo senovės Graikijos iki šių laikų. Atletinės gimnastikos ištakos Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Atletinė gimnastika pasaulyje dabar. Atletinė gimnastika Rytų Europoje. Atletinė gimnastika Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Žmonės nuo neatmenamų laikų vienaip ar kitaip mankštino savo kūną. Homo sapiens atsiradimo pradžioje mankšta greičiau buvo padiktuota gyvenimo būtinybės, nei pomėgio, ar suvokimo, kad kūnas stiprėja bei tampa atsparesniu įvairioms ligoms tuomet, kai būna grūdinamas.
Sąmoningai žmogaus kūnas pradėtas Kinijoje ir Indijoje – tačiau tai buvo glaudžiai susiję su žmonių dvasiniais poreikiais. Mano nuomone – pirmoji pasaulyje vieta, kur kūno lavinimas vyko visų pirmą stiprinti kūnui – tai senosios Graikijos miestas Sparta.
Laikui bėgant, įvairios kūno lavinimo pratybos vis labiau panašėjo į jau dabar įprastas atletinės gimnastikos, dar populiariai vadinamos fitnesu, pratybas. Oficialiai, fitnesas atsirado Jungtinėse Amerikos Valstijose prieš 30 metų, tačiau pirmos fitneso programos susiformavo antrojo pasaulinio karo metais. Kad neprarasti laiko, amerikiečių kareiviai treniravosi neskubėdami, stiprino pilvo preso raumenis, darė prisitraukimus. Paskui, tie paprasti pratimai tapo klasika ir su laiku tuos pratimus patobulino fitneso profesionalai.
Dvidešimto amžiaus, antrajame pusamžyje fizinio pajėgumo testai skirtingose gyventojų grupėse išryškino daugybę amerikiečių sveikatos problemų. Ir tos problemos didėjo tolygiai gerėjant gyvenimo sąlygoms. Žmonės ateidavo po darbo, įsijungdavo televizorių, gėrė alų. Ir jeigu didžiuosiuose miestuose būdavo kokia nors alternatyva tokiam gyvenimui, tai provincijoje reikalai buvo kur kas prastesni. Ir tada Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo sukurta fitneso sąjunga, į kurią įėjo 20 labiausiai autoritetą turinčių profesionalų fitneso srityje, ir dar politikai iš įvairių valstijų. Svarbiausias šios sąjungos uždavinys buvo fitneso populiarizavimas.
Todėl, jeigu prieš 10 metų JAV buvo 4 mil. žmonių, užsiiminėjančių fitnesu, tai dabar, tiktai fitneso-klubų narių - 16,5 mil. žmonių. Ir šis skaičius nenustoja didėti.
Lietuvoje, fitnesas atsirado palyginti neseniai, prieš 10 metų. Iki šio momento mūsų gyventojai pamiršo, kaip reikia save prižiūrėti. Ir reikėjo pradėti iš pradžių aiškinti žodžio ,,fitnesas'' reikšmę , fitnes-programų privalumus ir mokyti žmones teisingai sportuoti.
Lietuvos fitneso industrija auga tokiais dideliais tempais, kad dabar mūsų specialistų lygis ir žmonių išsilavinimo lygis užsiiminėjančių fitnes klubuose - labai didelis, ką patvirtina kasmetinės konvencijos. Mes didžiuojamės tuo, kad kasdien sveiko gyvenimo būdo gerbėjų skaičius auga ir tame yra nemažas fitnes klubų pasiekimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Dydis16.49 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atletines gimnastikos raida nuo seniausiu laiku iki dabarties [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 1 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais