Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Stalo teniso taktika ir ypatumai

Stalo teniso taktika ir ypatumai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Stalo teniso taktika ir strategija. Žaidimo taktikos ir strategijos samprata, bendrieji uždaviniai. Taktiniai veiksmai. Technikos veiksmų klasifikacija ir taktinė paskirtis. Dvejeto žaidimo taktika. Taktikos planavimas. Išvados.

Ištrauka

Stalo tenisas, iš pirmo žvilgsnio atrodantis labia paprastas žaidimas, iš tikro yra sudėtingas ir prieštaringas, nes teikia puikių galimybių atsiskleisti žmogaus dvasinei ir fizinei harmonijai, ugdo jo siekį tobulėti.
Šis žaidimas iš pramogos tapo olimpine sporto šaka ir paplito visame pasaulyje. Yra pateikiama įvairių žaidimo kilmės teorijų: saviauklos, pasitenkinimo, saviraiškos, kompensacijos, estetinės veiklos, funkcinio pasitenkinimo, polinkių ir kt. Vargiai kada nors bus pateikta tikroji stalo teniso kilmės teorija, tačiau šiuolaikinis žaidimas apima visas minetąsias. Jis ugdo pastabumą, reakciją koordinaciją, greitumą, anticipacinius gebėjimus, drąsą ir valią – tas asmenybės savybes, kurių žmogui tarsi ir nestinga, tačiau jų niekada nebus per daug. O žaidimas laisvalaikiu teikia ir didžiulį malonumą. Tad jei susidomėjote šiuo puikiu žaidimu, norite išmokti žaisti gražiai ir taisyklingai aš šitame darbe pateiksiu šito žaidimo taktika ir ypatumus.

1. STALO TENISO TAKTIKA IR STRATEGIJA

1.1 Žaidimo taktikos ir strategijos samprata, bendrieji uždaviniai
Žaidėjų taktiniai veiksmai priklauso nuo žinių, technikos veiksmų mokėjimo, fizinio parengtumo, valios savybių, reakcijos greičio ir kt.
Stalo teniso taktika
Tai technikos veiksmų, jų derinių ir elgesio per varžybas sistemos pasirinkimas atsižvelgiant į savo bei varžovo ypatybes, kūrybiškas jų panaudojimas konkrečiomis žaidimo situacijomis, stengiantis valdyti žaidimą ir laimėti.
Tai planas, būdai ir formos varžovui įveikti ( žr. Struktūros schemą).
Yra aktyvioji- puolimo, pasyvioji gynybos ir euristinė taktika. Stalo teniso taktika skirstytina į individualią, grupinę (dvejetas) ir komandinę. Individuali (vieneto) taktika glaudžiai susijusi su žaidimo stiliumi, sistema ( prieš gynėja ir pan.) ir žaidimo situacijomis, kurios yra penkios: padavimas, jo atrėmimas, tarpinis žaidimas, situacija, kaiiniciatyva priklauso pačiam žaidėjui ir kai ji priklauso varžovui. Iniciatyva, aktyvumas didina tikimybę laimėti taškų ir nugalėti varžovą.
Individuali taktika – žaidėjo vietos, technikos veiksmo, jo atlikimo laiko ir būdo pasirinkimas atsižvelgus į susidariusias situacijas, žaidėjo gebėjimus ir varžovo taktiką.
Grupinė taktika – dviejų žaidėjų suderinti ir tikslingi puolimo ar gynybos veiksmai varžovui įveikti, pasirenkami susidarius tam tikroms situacijoms. Tai dvejetų taktika.
Komandinė taktika – komandos (rinktinės) dalyvių pasirinkimas, paraiškos rungtynėms sudarymas ir kt.
Žaidimo strategija – tai žinių apie varžybines kovos dėsningumus sistema. Žinodamas šiuos dėsningumus, treneris gali numatyti būsimų varžybų aplinkybes, pobūdį, gerai pasirengti sportinei kovai, vadovauti jai, kurti planus.
Strateginis planas sudaromas remiantis žaidimo eigos dėsningumais ( ir tendecijomis), dalyvavimo varžybose patirtimi, potencinėmis galimybėmis, naujų metodų ir priemonių taikymu bei jų veiksmingumu rengiantis, pagrindinių varžovų galimybėmis, būsimų varžybų sąlygimis pobūdžiu ir taip toliau.
Strategija numato galutinį kovos tikslą, nurodo, kokiomis jėgomis, priemonėmis ir būdais galima jį pasiekti.
Svarbiausi strategijos uždaviniai yra išsiaiškinti būsimų varžybų sąlygas, nustatyti pagrindinę rengimo varžyboms kryptį, sportinės kovos formas, metodus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-05-10
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis862.22 KB
AutoriusTmx
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJ. Kuliešius
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Stalo teniso taktika ir ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • J. Kuliešius
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą