Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Sporto svarba

Sporto svarba

  
 
 
12345
Aprašymas

Sporto svarba bei nauda. Fizinis aktyvumas. Fizinio aktyvumo galimybės. Joga. Pilates. Kalanetika. Kovos menai. Komandinės sporto šakos. Gimnastika. Darbas iliustruotas nuotraukomis.

Ištrauka

Šiandieninis civilizuotas žmonių gyvenimas labai intensyvus, dinamiškas. Daugelis žmonių paskendę rutinoje, sukasi tarsi voverės rate. Tai yra savaime suprantama ir ateityje gyvenimo tempas galimai tik greitės , o ne lėtės. Kita vertus žmogus nepajėgia, tobulėti taip greitai, kaip šiuolaikinė technika. Neesame robotai, o dirbti turime tarsi būtume. Todėl net ir pamėgtas darbas ilgainiui gali turėti neigiamos įtakos žmogaus savijautai. Juk kasdieniame gyvenime nė vienas neesame apsaugotas nuo streso. Žmogaus organizmas sutvertas taip, kad jeigu iškart po stresinės situacijos seka fizinė reakcija į jį – žmogus "bėga" arba "kovoja",- stresas nepadaro jam didelės žalos. Tačiau jeigu psichologinė reakcija į stresą negauna iškrovos, tokiu atveju organizme pradeda kauptis neigiami streso padariniai. Tai taip vadinamas chroniškas stresas – stresas, į kurį žmogaus organizmas laiku tinkamai nesureagavo. Būtent toks chroniškas stresas vaidina ypač didelį vaidmenį ligų atsiradimui – tai vis dažniau pripažįsta mokslininkai.

Todėl, ir ne tik, žmogui reikalingas poilsis. Poilsis žinoma patrauklus tuo, kad priklauso tik nuo mūsų pačių norų, nuotaikos, piniginės ir panašiai. Visgi nepaisydami visu kriterijų, kuriais vadovaujamės planuodami savo laisvalaikį: turimo laiko, galimų skirti pinigų, žmonių su kuriais ketiname jį leisti pageidavimų....pirmiausia tai nulemia žmogaus charakterio savybės. Vienas gimsta būti paplūdimio gulinėtoju, kitas gi-kalnų "užkariautoju".

Taigi yra dvi pagrindinės poilsio šakos: aktyvus ir pasyvus. Aktyvaus ar pasyvaus poilsio nederėtų suprasti siaurąja prasme, tai yra visuma to, kaip leidžiame laiką po darbo ar pamokų, ką darome savaitgaliais ir pagaliau, kaip atostogaujame.

Aktyvus poilsis tai pirmiausia fizinis aktyvumas. Fizinis aktyvumas— nepakeičiamas gyvenimo dėsnis: proto ir kūno ugdymui reikalinga mankšta. Judėjimas raumenims būtinas —kaip oras. Jei norime būti žvalūs ir gyvybingi, duokime savo raumenims pakankamai darbo. Tai treniruoja ne tik raumenis, bet ir smegenis, vysto širdį, plaučius ir kitus svarbius organus.
Yra galybė aktyvios fizinės veiklos galimybių. Populiariausia ir paprasčiausia, ko gero, yra sportas. Tačiau kokia galybė sporto šakų ar sportinių užsiėmimų, gali tapti kad ir kasdienio mūsų laisvalaikio dalimi. Įprasta pagalvoti apie sporto salę, aerobikos, fitneso užsiėmimus- tai besikartojantys fiziniai pratimai, kuriu metu yra panaudojama kiek įmanoma daugiau raumenų grupių. Jie yra atliekami tam tikra laiko tarpa. Atliekant fizinius pratimus širdies ir kraujagyslių sistema (širdis, plaučiai ir kraujagyslės) reaguoja i padidėjusį fizinį aktyvumą, nes į ląsteles patenka daugiau kraujo ir organizmas yra geriau aprūpinamas deguonimi. Reguliarus pratimai gerina fizine būklę, nes širdis tampa stipresne ir dirba daug efektyviau. Ji gali perpumpuoti daugiau kraujo, o tuo pačiu geriau aprūpinti organizmą deguonimi. Gerėjant fiziniam pajėgumui, jus ilgiau išliksite darbingesnis, galėsite daugiau dirbti, o po sunkiu fiziniu krūvių daug greičiau grįš jėgos.
Mankšta, aerobika, bėgiojimas, plaukimas ir kiti fizinio aktyvumo budai gali padėti lengviau įveikti nuovargi, pagerinti savijauta ir suteikti daugiau energijos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto rašinys
KategorijaKita >  Sportas
TipasRašiniai
Apimtis4 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis424.24 KB
AutoriusIngrida
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas11
Failo pavadinimasMicrosoft Word Siandieninis civilizuotas zmoniu gyvenimas labai intensyvus [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Rašiniai
  • 4 puslapiai 
  • 11 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą