Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Sporto teorija

Sporto teorija

  
 
 
12
Aprašymas

Sporto sąvokos apibūdinimas, funkcijos. Sporto vieta visuomenėje, pagrindinės sporto rūšys. Sporto treniruotės charakteristika ir uždaviniai. Sporto treniruotė. Sporto treniruotės principai. Sporto treniruotės priemonės. Treniruotės krūvio charakteristika ir komponentai. Išorinis ir vidinis treniruotės krūvis. Treniruotės krūvio apimtis ir intensyvumas. Krūvis-nuovargis-atsigavimas – sudėtinės fizinio krūvio dalys. Optimalus treniruotės krūvis, adaptacija. Liekamasis ir kumuliatyvinis treniruočių efektas. Treniruotės sudarymo principai (pagal kryptingumą, pobūdį ir poveikį). Sporto treniruotės pagrindinių struktūrinių grandžių charakteristika (ciklas, etapas, periodas). Parengiamojo periodo charakteristika. Varžybinio periodo charakteristika. Pereinamojo periodo charakteristika. Pratybos – pagrindinis struktūrinis treniruotės vienetas. Mikrostruktūros apibūdinimas ir uždaviniai. Mezostruktūros apibūdinimas ir uždaviniai. Makrostruktūros apibūdinimas ir uždaviniai. Metinio treniruočių ciklo sudarymo principai. Tiesioginio pasirengimo varžybinio etapo charakteristika. Sporto treniruotės struktūra ir turinys. Sportininkų techninis rengimas. Sportininkų taktinis rengimas. Sportininkų psichologinis rengimas. Sportinės formos apibūdinimas. Fizinė ypatybė "greitumas" ir jos apibūdinimas. Fizinė ypatybė "jėga" ir jos apibūdinimas. Fizinė ypatybė "ištvermė" ir jos apibūdinimas. Ištvermės rūšys pagal mechaninės energijos gamybos būdą. Ištvermės ugdymo metodai ir jų charakteristika. Treniruočių proceso kontrolė ir valdymas. Modeliai sporte.

Ištrauka

1.Sporto sąvokos apibūdinimas, funkcijos. Sportas yra fiz. Pratimų, varžybų, pratybų ir treniruotės organizavimo ir vykdymo sistema, fiz. lavinimo priemonė ir metodas. Tai nuoseklus ir nuolatinis fizinių ir dvasinių žm. Galių plėtojimas varžymosi, lenktyniavimo būdu.Sportas yra svarbi ir pasaulyje populiari fizinio auklėjimo, pramogų ir efektyvaus poilsio priemonė, kurios pagrindinis skiriamasis bruožas yra varžybos. Funkcijos: 1. fizinio rengimo, 2.sveikatos stiprinimo, 3.auklėjamoji, 4.taikomoji, 5.prestižinė, 6.hedonistinė.
2.S vieta visuomenėj, pagrindinės S rūšys. Sportas integruotas į kiekvienos tautos gyvenimą, užima reikšminga vietą kultūros, švietimo ir sveikatos srityse. S rūšys: olimpinis sportas, sportas visiems ir profesionalusis sportas.
3. Sporto treniruotės charakteristika ir uždaviniai. Sporto treniruotė – tai valdomas pedagoginis vyksmas, ilgalaikis ir sistemingas, specializuotas ir kryptingas sportininko asmenybės bei fizinių, techninių, taktinių, intelektinių savybių ir gebėjimų tobulinimas fiziniais pratimais. Tren. tikslas - siekti kuo geresnių pasirinktos sporto šakos ar rungties rezultatų tausojant sveikatą. Uždaviniai: 1.auklėjimo žinių suteikimas ir įgūdžių ugdymas. 1.fizinis parengtumas. 3.techninis ir taktinis rengimas. 4.intelektinis rengimas.
4.S treniruotės principai. 1sportininko aktyvaus dalyvavimo sportinio rengimo procese princ. 2.nenutrūkstamumo. 3.fizinio krūvio didinimo. 4. visapusiško rengimo. 5. bendro ir specialaus rengimo.6.variacijos 7.specializacijos. 8.individualumo. 9. krūvio banguotumo. 10.sportinio rengimo cikliškumo. 11.modeliavimo.12. sportinių rezultatų siekimo.
5.S treniruotės priemonės. Svarbiausia pratybų priemonė – fiziniai pratimai. Pratimai: cikliniai ir acikliniai. Dar bendrojo lavinimo, specialieji, ideomotoriniai, izometriniai, kontroliniai, koordinaciniai, pusiausvyros, statiniai, žaidybiniai. Be fiz pratimų naudojamos autogeninės, psichologinės priemonės, gamtos veiksniai(saulė, oras, vanduo). Kita svarbi priemonė-tinkamas darbo ir poilsio, buities režimas ir higiena.
6.S tren. vystymosi tendencijos.
7.?tren. krūvio charakteristika ir komponentai. Tren krūvis – tai poveikis organizmui, sukeliantis aktyvią organizmo funkc. sistemų reakciją. Bendrasis krūvis- tai nervinis ir fizinis krūvis, kurį pakelia sportininkas treniruotėje, per varžybas ir poilsio metu. Fizinis krūvis – tai raumenų darbo intensyvumas ir trukmė, rodanti fiziologinį pokyčių dydį organizme. Pagal įtraukiamų į darbą raumenų kiekį, fiz krūvis yra: lokalus(1/3);bendrasis(2/3); regioninis(1/3-2/3). Pagal poveikio kryptingumą: greitumo, ištvermės, jėgos, pradinis. Pagal pobūdį: banguotasis, individualusis, kintamasis, nenutrūkstamasis. Pagal organizmo reagavimo į atliekamą darbą laipsnį į krūvį: maximalus, didelis, vidutinis, mažas, ribinis. Krūvį sudaro fiziniai pratimai ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto špera
KategorijaKita >  Sportas
TipasŠperos
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis16.02 KB
Autoriuskristina
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2002 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word sporto teorija spera [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Šperos
  • 5 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 2 Klasė/kursas
  • 2002 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą