Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Lyderio vaidmuo formuojant komandos žaidėjų tarpusavio santykius

Lyderio vaidmuo formuojant komandos žaidėjų tarpusavio santykius

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Literatūros apžvalga. Komandos formavimas ir žaidėjų tarpusavio sąveika. Lyderio vaidmuo komandos kūrime. Darbo metodika. Darbo rezultatai ir jų aptarimas. Tarpusavio santykiai FC "Klevas – Elena" komandoje. FC "Klevas – Elena" komandos lyderė. Išvados. Priedai (3)

Ištrauka

Mūsų dienomis sportas tampa daugelio žmonių neatskiriama gyvenimo dalimi. Būdamas glaudžiai susijęs su kultūra ir ugdymu, jis kuria savitą gyvenimo stilių, kuris remiasi ugdomosiomis gero pavyzdžio vertybėmis ir žmonių bendruomenėje egzistuojančių svarbiausių universalių principų gerbimu. Taigi sportas visapusiškai prisideda prie žmogaus ugdymo.
Sporto praktikoje ryškiau negu natūraliame gyvenime atsiskleidžia sportininko, jo trenerio ar sporto teisėjo asmenybė, charakteris, kultūringumas, etinis elgesys.
R. Žukovskis (1997) teigia, kad ,,sportas – tai aktyvumo ir motyvacijos būti geresniam skatintojas.
P. Karoblis (1998) teigia, kad sportas padeda jauniems žmonėms tapti visavertėmis asmenybėmis, turinčiomis daug gerų, atsparių blogiui savybių. Todėl sportas esti gražus ne vien sporto rezultatais, sportinės kovos emocingumu – sportas tampa žmogaus psichinių galių stiprinimo priemone.
Sporto psichologija – tai labai jauna mokslo šaka, kurios reikšmė sporto veikloje, siekiant didelių sporto rezultatų, yra labai svarbi. Nuo to laiko, kai dideliems sporto laimėjimams pasiekti prireikė naujų idėjų ir milžiniškų laiko sąnaudų, sporto specialistų dėmesys nukrypo į sporto psichologiją. Ir tai nenuostabu, nes sporto praktika patvirtina psichologinio faktoriaus įtaką ir jo būtinumą sportininkų veikloje, kai siekiant sportinio meistriškumo panaudojimi vidiniai psichologiniai rezervai.
Dabartinis didelių laimėjimų sportas - tai ne tik fiziniai krūviai treniruočių ir varžybų metu, bet ir psichinė įtampa. Sportininkai dažnai patenka į tokias ekstremalias situacijas, prie kurių būtina prisitaikyti ir jas įveikti, priešingu atveju pasiekt aukštų rezultatų bus neįmanoma. Psichologinis faktorius, be abejonės, atlieka svarbų vaidmenį sporte. Esant vienodam sportininkų fiziniam, techniniam ir taktiniam pasirengimui, laimės tie, kurie bus valingesni, daugiau mobilizuoti, kurių tvirtesnės moralinės savybės. Sudėtingose žaidimo situacijose, kur vyksta be kompromisinė kova, sportininkų psichinė būklė tampa dar reikšmingesnė, o psichologinis faktorius įgauna dar didesnę reikšmę (Meidus, 2005).
Specialių sugebėjimų formavimas ir jų įvertinimas yra pagrindinė psichologijos problema. Šiuolaikiniame socialiniame gyvenime, sudėtingame kompiuteriniame amžiuje naujos kartos mokymas iš žmonių reikalauja didelės psichinės įtampos, protinio ir fizinio darbingumo.
Psichologai vis daugiau kalba apie sportininkų psichologinį pasirengimą, nes psichologinio rengimo programos leidžia žaidėjams optimaliai panaudoti savo fizines ir psichines galias treniruočių metu, jas atskleisti per varžybas, susidaryti realų vaizdą apie savo gebėjimus, pranašumus, trūkumus, profesinį lygį, per varžybas elgtis koncentruotai ir lanksčiai, greitai atgauti darbingumą po psichinio ir fizinio krūvio, džiaugtis sėkme, išanalizuoti nesėkmių priežastis, padaryti išvadas, rasti išeitį iš konfliktinių situacijų (Waitley, 1993). Sporto specialistų ir mokslininkų darbo rezultatai taip pat priklauso nuo jų teigiamo savęs vertinimo, pasitikėjimo savimi, sportininko ir trenerio tarpusavio santykių. Turime pripažinti, kad kiekvieno iš mūsų asmenybė yra ypatinga ir savotiška. Asmenybė – tai kiekvienam būdinga mąstysena, gyvenimo stilius, jausmai, vertinimai, savo jėgų teisingas vertinimas.
Psichologinio rengimo svarba, be abejo, ypač iškyla tuomet, kai sporto veikla vyksta labai sunkiomis pratybų ir varžybų sąlygomis, kai reikia maksimalaus ne tik fizinio, bet ir psichinio patikimumo realizuojant įgūdžius ir mokėjimus (Malinauskas, 2000).
Sportininkų psichologinio rengimo problema tampa dar svarbesnė, kai sportininkai artėja prie savo galimybių ribos, kai susiduriama su ekstremaliomis sąlygomis, kai emocinė įtampa ir jaudulys yra tokie dideli, kad nustelbia kitus jausmus.
Šio darbo tikslas – išnagrinėti tarpusavio santykių ir komandos lyderio įtaką sporto rezultatams.
Darbo uždaviniai:
1. Išnagrinėti tarpusavio santykius FC "Klevas – Elena" komandoje.
2. Išnagrinėti lyderio įtaką sporto rezultatams. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-20
DalykasSporto kursinis darbas
KategorijaKita >  Sportas
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai22 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis48.72 KB
AutoriusIeva
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasDoc. dr. L. Meidus
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasSporto ir sveikatos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lyderio vaidmuo formuojant komandos zaideju tarpusavio santykius [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Doc. dr. L. Meidus
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą