Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Tinklinio žaidimo bei jo elementų naudojimas visuomenės sveikatinimo, laisvalaikio organizavimo ir įvairių socialinių grupių integracijos reikmėms

Tinklinio žaidimo bei jo elementų naudojimas visuomenės sveikatinimo, laisvalaikio organizavimo ir įvairių socialinių grupių integracijos reikmėms

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Tinklinis. Pradžia. Tinklinio žaidimas. Tinklinio elementai. Tinklinio elementai (kūno ir kamuolio valdymo elementai. Tinklinio žaidimo naudojimas visuomenės sveikatinimo tikslais. Tinklinio žaidimas ir laisvalaikio organizavimas. Tinklinis, kaip laisvalaikio leidimo forma, Lietuvoje ir Pasaulyje. Tinklinio naudojimas įvairių socialinių grupių integracijos reikmėms. Neįgaliųjų tinklinis. Pasaulinės neįgaliųjų tinklinio organizacijos misija. Sėdinčiųjų tinklinis. Kokiais atvejais galima žaisti sėdinčiųjų tinklinį? Ką reikia žinoti apie sėdinčiųjų tinklinį? Varžybos. Išvados.

Ištrauka

Tinklinis yra Olimpinė sporto šaka, kurioje dvi komandos, atskirtos aukštu tinklu, mušinėja kamuolį viena kitai, naudodami rankas, delnus, ar kitas kūno dalis. Žaidžiant tinklinį ir paplūdimio tinklinį, tikslas – permušti kamuolį per tinklą taip, kad jis atsimuštų į žemę priešininko pusėje. Taškai gaunami, jei kamuolys pasiekia žemę priešininkų komandos aikštės pusėje, jei priešininkų komanda padaro klaidą, arba jei suklysta paduodami kamuolį. Siekiama apginti savo komandą nuo tokių pat priešininkų veiksmų. Tinklinis yra labai aktyvus sportas. Jis taip pat padeda žaidėjams pagerinti jų rankų ir akių koordinaciją, bei gebėjimą suvaldyti instinktyvų norą išvengti greitai judančio objekto, tokio, kaip kamuolys. Yra dvi tinklinio disciplinos: tinklinis ir paplūdimio tinklinis.
Tinklinio varžybos vyksta uždarose vietose žaidžiant dviems komandoms po dvylika žaidėjų, iš kurių šeši žaidžia, o kiti šeši yra atsarginiai. Varžybų vieta kiekvienai komandai užima 9 kvadratinius metrus.
Paplūdimio tinklinio varžybos vyksta smėlėtame paplūdimyje žaidžiant dviems komandoms po du žaidėjus. Žaidimo vieta kiekvienai komandai užima 8 kvadratinius metrus.


Šiuolaikinio tinklinio tėvynė yra JAV. Yra žinių, kad panašus į tinklinį žaidimas buvo žaidžiamas daugiau kaip prieš 2500 metų senovės Graikijoje. Šių laikų tinklinio kūrėju laikomas Viljamas G. Morganas (William G. Morgan 1870 - 1942), Helioko (JAV) koledžo kūno kultūros dėstytojas. Pirmąsias taisykles jis sukūrė 1895 m. Kūno kultūros mokytojas, norėdamas atrasti žaidimą, kurį galima žaisti uždaroje vietoje be didelių traumų, Mančesteryje sugalvojo tinklinį. Pradžioje jis vadinosi "Mintonette", tačiau netrukus, po parodomųjų žaidimų, jis buvo pavadintas tinkliniu.
Pirmą kartą žiūrovams žaidimas pademonstruotas 1896 m. liepą Springfylde. Tai buvo pramoginis, poilsinis žaidimas, kurio dalyvių skaičius neribojamas.
Iki 1914 m. susiformavo beveik visi dabar naudojami technikos veiksmai, žaidimas iš esmės nesiskyrė nuo šiuolaikinio tinklinio maždaug nuo 1925 m. Iki 1940 m. tobulėja žaidimo technika ir taktika ir tinklinis tampa kolektyviniu žaidimu, paremtu individualiais ir grupiniais žaidėjų veiksmais.
1956m. tinklinis pripažintas olimpine sporto šaka, pirmuoju sportiniu žaidimu, kurio vyrų ir moterų varžybos kartu įtrauktos į olimpinių žaidinių programą. Tokijo olimpiadoje 1964 m. vyko tinklinio varžybos. Moterų čempionėmis tapo Japonijos, o vyrų – TSRS komandos.
Aštuntojo dešimtmečio pabaigoje Amerikoje labai išpopuliarėjo paplūdimio tinklinis (žaidžiamas 2x2). 1976 m. buvo surengtas pirmasis pasaulio vyrų paplūdimio tinklinio čempionatas, o 1992 m. – moterų. 1993 m. paplūdimio tinklinis įtrauktas į 1996 m. olimpinių žaidynių programą. Pirmieji čempionai: Jacqui Silva - Sandra Pires mot. (Brazilija), Karch Kiraly - Kent Steffes vyr. (JAV). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis116.11 KB
AutoriusIrena
Viso autoriaus darbų18 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tinklinio referatas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą