Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Kūno kultūra (9)

Kūno kultūra (9)

  
 
 
1234
Aprašymas

Kultūros ir kūno kultūros samprata. Šalkauskio požiūris. Vydūno sveikatos filosofija. Kūno kultūros ir sporto funkcijos. Kūno kultūros ir sporto vertybės. Olimpizmas. Judamasis aparatas. Kaulai. Raumenys. Kvėpavimo sistemos funkcijos. Kraujas. Kvėpavimo sistema. Hipokinezė. Hipokinezės poveikis sveikatai. 3 jėgos ugdymo metodai. Ištvermės ugdymo metodai. Kaip nustatyti aerobinės treniruotės intensyvumą. Išvardinti ir apibūdinti sveikos gyvensenos principus. Išvardinti ir apibūdinti sveikos mitybos principus. Kūno masės indeksas. Apibūdinti pagrindines maisto medžiagas ir jų reikšmę organizmui. Apibūdinkite asmens higieną.

Ištrauka

1. Kultūros ir kūno kultūros samprata. Šalkauskio požiūris.
Kultūra – yra tam, kad gamtoje sureguliuotų žmogaus fizinius ir dvasinius poreikius. Ją galime apibrėžti kaip žmogaus gyvenimo ir veiklos būdą.
Žmogus turi būti kultūriškas ir biologiškas, todėl žmogus turi būti aktyvus.
Kūno kultūros samprata – žmogaus organizmas yra gana tobulas. Neteisingas gyvenimo būdas griauna organizmo susitvarkymą. Kultūra turi suvienyti į vientisą nedalomą objektą.
Šalkauskio požiūris – žmogus nėra nei vienas kūnas, nei viena dvasia, bet sudaro vieningą, nedalomą psichofizinę substanciją. Žmogaus kūnas – instrumentas, per kurį žmogus kuria savo humanitarinę kultūrą. Žm. Kūną turi išvystyti iki tokio lygmens, kad galėtų realizuoti save: *intelektinėje veikloje, *dorovinėje sferoje, *estetinėje srityje.

2. Vydūno sveikatos filosofija
Žmoguje grumiasi du pradai:dvasinis ir fizinis. Kuo daugiau instinktų, tuo labiau dvasinis pradas pasiduoda. Pasireiškia per mitybą(per daug valgo,skonis ir pan.). jei žmogus svaiginasi(narkotikai, alkoholis), malonumai daro didelę žalą organizmui.
1.Išmintis
2. Intelektas
3. Jausmai, geismai
4. Gaivališkas pradas...jie visi turi cirkuliuoti, tada žmogus gali įveikti susirgimus.

3. Kūno kultūros ir sporto f-jos.
1) specifinės f-jos(žmogaus fizinio pajėgumo didinimas, fizinio būklės optimizavimas, sveikatos stiprinimas)
2) Bendrakultūrinės f-jos(Lavinamoji, auklėjamoji, socializuojanti, bendravimo, hedonistinė, rekreacinė-pramoginė, valios ugdymas)

4. Kūno kultūros ir sporto vertybės:
1) visuomenės lygmenį(turi būti sukurtos materialinės, techninės ir kultūrinės sąlygos, dvasinio lygmens vertybės, turi būti specialistai kurie padės tai ištreniruoti, procesinės sąlygos)
2) Individo lygmenį(Fizinės vertybės(sveikata, fizinė būklė), psichinės vertybės, dvasinio lygmens vertybės, socialinės vertybės(fizinis parengtumas, rekordai).

5. olimpizmas –
tai gyvenimo filosofija aukštinantį i darnia visuomene sujungtas kūno valios ir proto savybes. Jungdamas sportą su švietimu ir kultūra olimpizmas kuria gyvensena su džiaugsmu dėl įdėtų pastangų gero pavyzdžio ir visuotinio principo gerbimo. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-06
DalykasSporto konspektas
KategorijaKita >  Sportas
TipasKonspektai
Apimtis4 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis12.77 KB
AutoriusIrina
Viso autoriaus darbų35 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasZitikienė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word kk [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 4 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Zitikienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą