Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Fizinės saviugdos programa

Fizinės saviugdos programa

  
 
 
1234
Aprašymas

Įvadas. Fizinės treniruotės pagrindai. Fizinių ypatybių ugdymas. Vikrumo ugdymas. Greitumo ugdymas. Lankstumo ugdymas. Jėgos ugdymas. Ištvermės ugdymas. Studentų sportinė saviseka.

Ištrauka

Kūno kultūros elementai turėtų būti taikomi kiekvienos dienos studentų darbo rėžime ir turi virsti savarankiško fizinio tobulinimo siekiu. Savarankiški studentų kūno kultūros užsiėmimai duos apčiuopiamą naudą ne tik stiprinant sveikatą, bet ir kasdieniniame darbe.
Norint pasiekti fizinio tobulumo reikia nuodugniai susipažinti su fizinių savybių ugdymo metodais ir priemonėmis ir išmokti savistoviai juos panaudoti kūno kultūros pratybose.
Sėkminga šiuolaikinės kultūros sklaida neįmanoma be žinių apie sveiką gyvenseną, žmogaus organizmą ir veiksnius, laiduojančius darnų jo funkcionvimą, taip pat jo veiklą pažeidžiančius veiksnius bei būdus ir priemones, padedančias grąžinti organizmo darną. Kūno kultūros programa sudaro galimybę suvokti fizinio ugdymo psichologijos pradmenis, tautines kūno kultūros tradicijas, įgyti žinių apie asmens higieną, ugdo platų, kritišką ir blaivų požiūrį į šiuolaikinį sporto pasaulį.
Norint pasiekti fizinio tobulumo reikia nuodugniai susipažinti su fizinių savybių ugdymo metodais ir priemonėmis ir išmokti savistoviai juos panaudoti kūno kultūros pratybose.
Kūno kultūra, kaip ir kitos kultūros sritys, yra susijusi su daugeliu skirtingų (kartais ir prieštaringų) asmens ir visuomenės nuomonių, vertybių, nuostatų, įsitikinimų, stereotipų, kurie ne visada esti palankūs sveikatai, kūno kultūrai puoselėtai.
Kūno kultūros elementai turėtų būti taikomi kiekvienos dienos studentų darbo rėžime ir turi virsti savarankiško fizinio tobulinimo siekiu. Savarankiški studentų kūno kultūros užsiėmimai duos apčiuopamą naudą ne tik stiprinant sveikatą, bet ir kasdieniniame darbe.

FIZINĖS TRENIRUOTĖS PAGRINDAI

Šiuolaikinis gyvenimo būdas, vis dažniau besiremiantis protiniu darbu, verčia žmogų mažiau judėti, todėl vis daugiau atsiranda įvairių negalavimų dėl hipodinamijos, mažo fizinio aktyvumo. Pasyvus gyvenimo būdas labai neigiamai veikia studentų sveikatą. Mūsų jaunimo fizinio pasirengimo rodikliai blogėja, didėja sergamumas. Todėl būtinai rimtai susirūpinti fizinių galių stiprinimui ir sveikatos gerinimui.
Fizinės treniruotės tikslas. Fizinė treniruotė turi padėti rengti visapusiškai pasiruošusią našiam darbui asmenybę, sugebančią pritaikyti kūno kultūros įgūdžiai savo profesinėmis ir kitoms gyvenimo reikmėms.
Fizinės treniruotės uždaviniai. Fizinės treniruotės yra specializuotas pedagoninis procesas, sprendžiantis šiuos uždavinius:
• Ugdo poreikį nuolat fiziškai tobulėti;
• Stiprina studentų sveikatą;
• Ugdo pagrindines fizines savybes;
• Formuoja harmoningą sandarą, gražią laikyseną;
• Didina sportinį meistriškumą;
• Ugdo valią. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis13.62 KB
AutoriusAdrianas
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus licėjus
Failo pavadinimasMicrosoft Word fizinis [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Vilniaus licėjus / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą