Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Rankų koordinacijos plaukiant krauliu ypatumai

Rankų koordinacijos plaukiant krauliu ypatumai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Koordinacija, įžanga. Judesių koordinacija. Sensomotorinė koordinacija. Raumens koordinacija. Anticipacija. Pusiausvyra. Dinaminė pusiausvyra. Statinė pusiausvyra. Vikrumas. Specialus vikrumas. Judėjimo ritmo gebėjimai. Ritmas. Atsipalaidavimas. Koordinacijos ugdymo metodika. Profesionalių plaukikų ir plaukikių rankų koordinacijos palyginimas plaukiant krauliu. Įvadas. Metodai. Rezultatai. Išvados. Koordinacijos indekso nustatymas plaukiant krauliu. Įvadas. Metodai. Rezultatai. Išvados. Kūno pasisukimo kampai plaukiant skirtingais greičiais krauliu. Įvadas. Metodai. Rezultatai. Išvados. Vidinio ciklo greičio pakitimas kraulio grybšnyje, ir išsamus rankos koordinacijos pratimo poveikis. Įvadas. Metodai. Rezultatai. Išvados. Kūno padėtys plaukiant krauliu.

Ištrauka

Koordinacijos charakteristika ir sąvokos
KOORDINACIJA - tikslus suderintas veikimas, organizmo organų ir sistemų veiklos darna, gebėjimas derinti judesius arba veiksmus, juos greitai ir gerai išmokti.
JUDESIŲ KOORDINACIJA - gebėjimas derinti įvairių kūno dalių judesius atliekant technikos elemen¬tus, veiksmus, jų derinius arba perdirbti išmoktas judesių formas ir persiorientuoti iš vienos veiklos į kitą priklausomai nuo išorės sąlygų (Stonkus, 1996; Enoka, 1998). pateikti koordinaciją sąlygojantys veiksniai, kurių pagrindu lengviau ugdyti naujus įgūdžius.
Sportininko koordinacinių gebėjimų struktū¬roje pirmiausia reikia išskirti jo paties judesių suvokimą ir analizę, paties sportininko kūno judesių dinamines, erdvės ir laiko charak¬teristikas, organizmo organų ir sistemų veiklos darną. Sportininkas turi visais jutimo organais įvertinti savo judesių tikslingumą, kad prireikus galėtų juos koreguoti ir keisti. Vadinamo raumenų pojučio reikšmė valdant judesius sporte žinoma jau seniai. Judesius koreguoja signalai, plintantys iš skirtingų proprioreceptorių (proprio¬receptoriai - receptoriai, priimantys dirginimą iš griaučių raumenų, sausgyslių ir sąnarių ir paverčiantys juos nerviniu impulsu). Judesių tikslumą reikia diferencijuoti pagal erdvės, jėgos, laiko dydžius, kartais netgi pagal vieną dydį. Lytėjimo, regėjimo ir klausos pojūčiai koreguoja judesius, teikia informaciją apie judesių ekono¬miškumą, tikslumą erdvės ir laiko atžvilgiu, apie panaudotą jėgą. Šitaip formuojama sportininko galūnių koordinacijos sistema. Treniruojantis, daugelį kartų kartojant judesį, tobulinama spor¬tininko judesio technika. Todėl sportininkus reikia išmokyti reguliuoti judesius laiko, erdvės atžvilgiu, ugdyti sensorinį jutimą. Sensorinės sistemos yra organizmo funkcinės sistemos, priimančios ir analizuojančios aplinkos dirgiklius bei paties organizmo pokyčius. Sensorinė sistema susideda iš trijų grandžių: periferinės, arba recepcinės, laidinės ir centrinės. Recepcinė grandis - tai specializuoti dariniai (receptoriai), iš kurių prasideda jungiamieji nervai, laidinė - neuronų ataugos, 0 centrinė - atitinkami smegenų kamieno branduoliai ir galvos smegenų žievės laukeliai. Yra judėjimo, regėjimo, klausos, pusiausvyros, skausmo, lytėjimo analizatoriai. Sensomotoriniai mokėjimai yra gebėjimas greitai, išradingai ir ekonomiškai veikti įvairiomis sportinės veiklos, žaidimo situacijomis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai13
Dydis32.92 KB
AutoriusSarun4ik
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ranku koordinacijos plaukiant krauliu ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2009-01-21 IP: 88.222.12.234
    w sako

    Truputi ne tai ko as tikejausi ir ko man reikejo, bet si ta gal ir pasisemsiu is cia...sporto inzinieriams cia nelabai tinka...

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 21 puslapis 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 3 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą