Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Plaukikų specialios jėgos ugdymo ypatumai

Plaukikų specialios jėgos ugdymo ypatumai

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Jėgos samprata ir klasifikacija. Kaip ugdoma jėga. Kas yra jėga? Kas lemia jėgą. Raumenų ištempimo ir susitraukimo ciklas. Ugdyk reikiamą jėgos rūšį. Įsidėmėk. Jėgos lavinimo metodika. Treniravimosi režimai ir metodai jėgos lavinime. Jėgos lavinimas sausumoje. Treniruotės programa, ugdant sprogstamąją ir maksimalią jėgą pasiruošimo periode. Kompleksinio užsiėmimo programa, jėgos lavinimo treniruotė ratu plaukiant ilgus nuotolius 800 – 1500 m. Plaukimo gabumų padidinimas realizuojant jėgos potencialą ir jėgos lavinimas vandenyje. Jėgos kokybės kontrolė. Įvadas. Išvados.

Ištrauka

Plaukimas – svarbi fizinių ypatybių ugdymo ir jėgų atgavimo priemonė. Mes kiekvieną dieną susiduriame su vandeniu: maudomes vonioje, vasara poilsiaujame prie vandens telkinių, vaikštom į plaukimo baseinus. Plaukimas, tai labai graži sporto šaka. Įvairių sporto šakų sportininkai vieni nuo kitų skiriasi savo fiziniu išsivystymu, todėl mūsų darbas yra nukreiptas į plaukikų specialios jėgos ugdymą.
Kiekvienoje sporto šakoje yra savo pasiruošimo pratimai, kurie padeda sportininkams vystyti fizines sąvybes, kurios būdingos jų sporto šakai. Todėl skirtingų specializacijų sportininkai skiriasi tarp savęs ir fiziniu išsivystymu.
Šiame darbe mes pameginsime išsiaiškinti plaukikų jėgos ugdymo ypatumus, taip pat sulyginti įvairių plaukikų treniravimosi programas. Pameginsime išsiaiškinti kaip lavinama jėga sausumoje ir vandenyje, kaip keičiasi jėgos rodikliai po tam tikrų treniruočių programų.
Jėga yra gebėjimas iveikti išorės pasipriešinimą arba priešintis raumenų susitraukimo metu, t.y. raumenų gebėjimas įsitempti (Stonkus, 1996). Kūno kultiūros ir sporto praktikoje susiduriama su griaučių raumenų įgyjamos jėgos momentu, kadangi išoriniai objektai yra veikiami per svertus, kuriuos formuoja griaučiai. Todėl raumenų negalima tiesiogiai tapatinti su dinamometro rodomais kilogramais ar niutonais.
Žmogaus valios pastangomis įgytą raumenų susitraukimo (įsitempimo) jėgą sąlygoja daugelis veiksnių! (Skernevičius, 1997):
1. Raumeninių skaidulų kiekis ir storis, nuo kurių priklauso raumens storis (raumens skersinio pjūvio plotas).
2. Raumenų kompozicija, t,y. santykis tarp lėtai ir greitai susitraukian čių (lėtujų ir greitujų) skaidulų.
3. Raumens ilgis.
4. Biomechaninės sąlygos: skaidulų išsidėstyinas; raumens sausgyslių prisitvirtinimo prie kaulo vieta; raumens ištempimas.
5. Vidinė raumenų koordinacija: nervinių impulsų, siunčiamų į raumenį, skaičius ir dažnumo reguliavimas bei jų siuntimas laiku; reikiamo kiekio motorinių vienetų įtraukimas į veiklą.
6. Tarpraumeninė koordinacija. Kadangi viename veiksme dalyvauja grupė raumenų, jų tarpusavio veiklos tvarkymas yra svarbus veiksnys atliekant įvairius judesius.
7. Emocinė būklė, kuri lemia nervų ir endokrininės sistemo funkciją ir kartu veikia raumenų darbą.
8. Biocheminių procesų eiga raumeninėse skaidulose, fermentų, dalyvaujančių mechaninės energijos gamyboje, kiekis ir aktyvumas.
9. Impulsų, perduodamų į raumenį, stiprumas ir dažnumas.
10. Raumens gebėjimas priimti siunčiamus impulsus.
11. Raumenyje esančios ir pristatomos energinės medžiagos.
12. Elastinės raumens savybės bei tempimo refleksas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto kursinis darbas
KategorijaKita >  Sportas
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis685.23 KB
AutoriusSarun4ik
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Plaukiku specialios jegos ugdymo ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą