Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Slidinėjimas (15-50 km nuotoliai)

Slidinėjimas (15-50 km nuotoliai)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Slidinėjimas. Fizinio krūvio pobūdis. Slidininkų širdies ir kvėpavimo sistemų rodiklių kitimas slidinėjimo lenktynėse klasikiniu stiliumi. Slidininko organizmo energetinių sistemų veikla per varžybas įveikiant skirtingo ilgio nuotolius. Slidininkų ir slidininkių ciklinių pratimų skirstinys metiniame treniruotės cikle pagal intensyvumo zonas. Slidininkų ir slidininkių ciklinio krūvio skirstinys metiniame treniruotės cikle pagal krūvio specifiką. pedagoginės priemonės. Biologinės-fizioterapinės priemonės. Psichologinės atsigavimą greitinančios priemonės.

Ištrauka

Slidinėjimas – tai sporto šaka, kuri ypač padeda stiprinti žmogaus organizmą, sveikatą, gerina fizinį pasirengimą. Slidinėjimas didelį vaidmenį vaidina ir kaip sportas, siekiant maksimalių sportinių rezultatų. Slidinėjimo lenktynės yra populiari, įdomi olimpinė žiemos sporto šaka, svarbi sporto sudedamoji dalis, kuria ne tik siekiama sportinių rezultatų, bet ir ugdoma asmenybė.
Slidinėjimo stiliai skirstomi į klasikinius ir čiuožimo stilius. Kaip rodo praktika, didesnis slydimo greitis ir darbo intensyvumas yra pasiekiamas slystant čiuožimo stiliumi, kuris buvo pradėtas naudoti varžybose tik 1986m. kai Tarptautinė slidinėjimo federacija nusprendė varžybas vykdyti atskirai klasikiniu ir laisvuoju stiliais (slidinėjimo lenktynėse laisvuoju stiliumi slidininkai daugiausiai čiuožia čiuožimo stiliumi). Šiuo stiliumi nuotoliai įveikiami greičiau. Tačiau kartais kai stiprus šaltis ir purus, šviežias sniegas, slydimo čiuožimo stiliumi greitis net mažesnis nei slydimo klasikiniu stiliumi, o nuovargis didesnis. Mokslininkai nustatė, kad didžiausias slidininko judesių ekonomiškumas yra per 50 km lenktynes laisvuoju (čiuožimo stiliumi). Yra sportininkų kurie vienodai gerai slysta tiek čiuožimo tiek ir klasikiniais stiliais, tačiau yra sportininkų kurie specializuojasi viename kuriame nors stiliuje.
Varžybų nuotoliai 15, 20 ir 30 kilometrų yra priskiriami prie submaksimalaus (beveik didžiausio) aerobinio darbo (trunka nuo 40 min. iki 1 valandos ir ilgiau), kai energija gaminama vykstant reakcijoms su deguonimi iš angliavandenių, o ilgiau dirbant vartojami riebalai ir baltymai. Darbo intensyvumas yra didesnis už anaerobinio slenksčio intensyvumą, ypač tai pasireiškia kopiant į kalnus. 50 kilometrų lenktynės – tai ilgas aerobinis darbas (trunka ilgiau nei 2 valandas). Antroje nuotolio pusėje energijos gamybai labiau naudojami riebalai ir baltymai. Darbo intensyvumas priartėja prie anaerobinio slenksčio ribos, o kartais kopiant į kalną ir viršija anaerobinį slenkstį. Todėl slidininkams svarbu, kad fizinio krūvio intensyvumas pasiektų anaerobinio slenksčio ribą, nes tai lemia varžybinės veiklos efektyvumą.
Ilgųjų nuotolių slidinėjimo lenktynėse ypač reikalinga aerobinio darbo ir darbo maksimaliai naudojant deguonį (VO2 max) ištvermė, o kopiant į kalnus – ir mišraus anaerobinio darbo ištvermė. Kopiant į kalnus, didinant greitį kalno viršuje, atliekant greitėjimus, slystant lyguma, finišuojant, didelę vertę turi anaerobinio glikolitinio darbo ištvermė. Nustatyta, kad ištvermę geriausiai ugdo pratybos vidurio aukštumose, tai yra 1800-2000 m virš jūros lygio. Slidininkų ištvermė daugiau ugdoma ištisiniais metodais (tolygusis, tempo, pakaitinis ir varžybinis). Fiziniai krūviai su poilsio pertraukomis (kartotinis ir intervalinis metodai) atliekami ugdant anaerobinio alaktatinio, anaerobinio glikolitinio darbo ištvermę, taip pat varžybų laikotarpiu ugdant anaerobinį organizmo pajėgumą. Skirtingos krypties fizinį krūvį ištvermei ugdyti rekomenduojama planuoti atsižvelgiant į varžybų pratimo trukmę (1 lentelė). Per pratybas būtina atlikti lankstumo ir koordinacijos pratimus, kuriems skiriama 5-10 proc. viso pratybų laiko. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-24
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis23.95 KB
AutoriusKirilas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas12
Mokytojas/Dėstytojasprof. A.Gailiūnienė
Švietimo institucijaKauno Jono Basanavičiaus vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Slidinejimas (15 50 km nuotoliai) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno Jono Basanavičiaus vidurinė mokykla / 12 Klasė/kursas
  • prof. A.Gailiūnienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą