Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Moterų treniruočių metodikos ypatumai

Moterų treniruočių metodikos ypatumai

  
 
 
123456789
Aprašymas

Moterų organizmo fiziologiniai ypatumai. Fizinių pratimų ir sporto poveikis moterų organizmui. Moterų darbingumas įvairiais mėnesinio ciklo laikotarpiais. Menstruacijų ciklo poveikis moterų darbingumui. Moterų raumenų jėga ir jos ugdymas. Fizinė veikla nėštumo laikotarpiu.

Ištrauka

Moterų kitokia negu vyrų kūno sandara, kitaip išsivystęs jų judamasis aparatas. Moterys yra žemesnio ūgio, jos mažiau sveria, siauresni jų pečiai, trumpesnės galūnės, o dubuo platesnis už vyrų. Moters raumenų masės ir kūno svorio santykis sudaro 35 proc., riebalinis audinys – 22 proc., vyrų atitinkamai 45 proc. Ir 18 proc. Moterų kūno bendrasis svorio centras yra kiek žemiau už vyrų. Taigi joms lengviau judėti ir išlaikyti pusiausvyrą remiantis abiem kojomis. Kai kurie skirtumai išryškėja jau vaikystėje: iki 7-8 metų berniukų ir mergaičių ūgis didėja beveik vienodai, o vėliau mergaitės ima augti greičiau, ir apie 12-uosius metus ūgiu pralenkia berniukus. Tai siejama su ankstesniu lytiniu brendimu: mergaitės subręsta 1,5 metų anksčiau. Spartesnė mergaičiųfizinė raida, staigus ūgio šoktelėjimas gali sukelti judamojo aprato irvidaus organų funkcijų plėtotės neatitikimą, ypač širdies ir kraujagyslių sistemos funkcijos.
Skiriasi vyrų bei moterų stuburo plėtotė. Moterų palyginti trumpesnis krūtininis stuburo segmentas ir ilgesnės kaklo bei juosmens dalys. Todėl moterų stuburas gerokai lankstesnis, judresnis. Lansktumą, judrumą didina ir labai elastingas raisčių aparatas, gana paslankūs sąnariai. Moterų raumenų jėga 10-30 proc. Mažesnė už vyrų. Moterų liemens raumenų jėga siekia 100 kg, vyrų – 160 kg. Perskaičiavus raumenų jėgą 1 kilogramui kūno masės, skirtumai mažėja, bet vistiek vyrų raumenų jėgos pranašumas yra akivaizdus.
Vyrų ir moterų organų sandara ir funkcijos skiriasi, tačiau tas skirtumas labiausiai priklauso nuo kūno matmeų ir endokrininės sistemos poveikio. Moterų Širdies svoris ir jos ertmės mažesnės už vyrų. Vidutinis moterų širdies svoris – 230 g, vyrų – 336 g. Moterų širdies susiraukimų dažnis didesnis, o sistolinis ir minutinis kraujo tūris mažesnis už vyrų.
Gyvybinė plaučių talpa, įkvėpimo ir iškvėpimo rezervinis tūris moterų kiek mažesnis už vyrų. Maksimali plaučių ventiliacija moterų – 20-30 proc mažesnė už vyrų, tačiau, perskaičiavus 1 kg kūno svorio, tie skirtumai sudaro tik 6 proc. Moterys kvėpuoja kiek dažniau, ne taip giliai; minutinis kvėpavimo tūris bei deguonies suvartojimas mažesnis.


Fizinių pratimų ir sporto poveikis moterų organizmui

Sistemingai besimankštinančios ar sportuojančios moterys paprastai rečiau serga, yra darbingesnės, lengviau gimdo.
Moters organizmui būdingi saviti prisitaikymo prie fizinio krūvio ypatumai.
Pavyzdžiui, atliekant vienodą su vyrais darbą, moterų širdies ritmas padažnėja labiau už vyrų, labiau padidėja minutinis kvėpavimo tūris, tačiau ne tiek padidėja sistolinis ir minutinis kraujo tūris. Maksimalus minutinis kraujo tūris vyrų siekia 35-40 l, o moterų tik 25-30 l.
Aerobinė ir anaerobinės energetikos moterų organizmo galimybės mažesnės už vyrų. Max V‘O2 sportininkių 25-35 proc. Mažesnis už nesportuojančių vyrų. Remiantis Saltino ir Astrando duomenimis, slidininkių vidutinis max V‘O2 siekia 64 ml/kg/min, o slidininkų – 83-90 ml/kg/min. Tačiau kvalifikuotų sportininkių šis dydis gali viršyti 70 ml/kg/min. Nesportuojančių moterų vidutinis max V‘O2 rodiklis siekia apie 39 ml/kg/min. Vyrų 44 ml/kg/min. Moterys maksimalų V‘O2 pasiekia esant dažnesniam pulsui už vyrus. Moterų didžiausias maks. V‘O2 pastebimas 20-30 metų amžiuje. Po 30 metų max V‘O2 mažėja. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis17.7 KB
AutoriusIrena
Viso autoriaus darbų18 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasStreckis
Švietimo institucijaVilniaus kooperacijos kolegijos Suaugusiųjų švietimo centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Moteru treniruociu metodikos ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus kooperacijos kolegijos Suaugusiųjų švietimo centras / 1 Klasė/kursas
  • Streckis
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+3
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą