Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Kūno kultūra (3)

Kūno kultūra (3)

  
 
 
12
Aprašymas

Judamasis aparatas. Kaulai. Raumenys. Kvėpavimo sistema. Kraujotaka. Nervų sistema. Kūno kultūra. Vertybiniai ir veiklos aspektai. Asmenybės kūno kultūra. Kvėpavimo sistemos įvertinimas. Aerobinė treniruotė. Hipokinezės rūšys ir jų priežastys. Hipokinezės poveikis sveikatai. Fizinės treniruotės užsiėmimai, turinys, priemonės. Fizinių ypatybių ugdymas. Sveikos gyvensenos principai. Sveika mityba. Pagrindinės maisto medžiagos. Kūno masės indeksas. Asmens higiena.

Ištrauka

Judamasis aparatas.
Jo sudetis:kaulai, sąnariai, raisčiai, sausgysles, raumenys. Kaulai sujungti sanariais, raisčiais ir sausgyslem, sudaro griaučius. Griaučiu f-ja: Atraminė (palaiko, kaulų formą), Apsauginė (griačių viduj yra llengvai pažeidžiamo organai). Prie griaučių tvirtinasi raumenys.
Pokyčiai fizinio krūvio įtakoj: Stiprėja raumenys, sąnariai, gerėja sąnarių tepimas, Stiprėja raiščiai, bei sausgyslės Stiprėja kaulai.

Kaulai
Po gimimo 270.
Kaulai sudaryti iš kaulinio audinio(kraujagyslės, kapiliarai, nervų šaknelės) Kaulai padengti antklodu (nervinės šaknelės ir kapiliarai) Ilgieji kaulai yra tuščiaviduriai, jų viduje yra kaulų čiulpai. Kaulų čiulpuose gaminasi kraujo kūneliai.
Cheminė sudėtis:
50% neorganinė
25 organinė, duoda elastingumo, 25 vanduo
Kaulai fizinio krūvio įtakoj storėja,tvirtėja, bet jų ilgis nesikeičia, keičiasi cheminė sudėtis, didėja neorganinių medžiagų kiekis,jie tampa stipresni. Kaulai, be kaulų čiulpų mot.9kg.vyr. 11kg
Kaulai vienas su kitu jungiasi sąnariais. Paviršiai, kuriais jungiasi kaulai padengti kremzle. Jį dengia dvi kapsulės: Vidinės (gamina sąnarių tepimo skystį) Išorinės( tvirtesnė, apsauga)
Fizinio krūvio įtakoj didėja sąnarių tepimas, paklusnumas, judesių atlikimo amplitudė, tvirtėja sąnarių raiščiai. Raiščiai eina įvairiom kryptim apie sąnarį ir jie yra labai tvirti.

Raumenys
Raumenys pagrindinis judamojo aparato judesių atlikėjas. Jie susidaro iš skaidulų, suaugusio žmogaus skaidulų kiekis nesikeičia, tik jų forma. Yra dvi rūšys: Šviesio (gabesnis greičiu), Tamsios ( ištvermei)
Raumenų rūšys: Skersaruožiai(sudarytas visas judamasis aparatas, jie paklusnūs žmogaus valiai)
Lygieji (Kraujagyslių sienelių, žarnyne., nepriklauso nuo žmogaus valios, reguliuoja žmogaus nervų sistemos hormonai.
Raumenų skaidulose yra kraujagyslės, kapiliarai, nervų šaknelės.
Nesportuojančio žmogaus 100 g skaidulų yra 46 kapiliarai, sportuojan padidėja iki 98, taip pat padidėja nervų šaknelių. Padidėjus kapiliarams raumenys geriau aprūpinami maisto medžiagomis, gauna daugiau baltymų, tampa tvirtesni,standesni, didėja jų susitraukimo jėga. Ramybėj dirba apie 10proc, kapiliarų, o jei ilgą laika jie yra nejudrioj formoj kapiliarai žūva ir perauga į riebalų audinį.

Kvėpavimo sistema
Jos f-ja aprūpinti organizmą deguonimi ir pašalinti anglies dvideginį.
Oras per bronchus patenka i alveoles, deguonis per alveolių sieneles patenka į kraują. Išorinis kvėpavimas, kol deguonis nepatenka į kraują. Vidinis kvėp, kai kraujas deguonį nuneša į ląsteles ir prasideda energijos gaminimas. Dirbant fizinį darbą deguonies poreikis padidėja iki 15 kartų.
Pokyčiai: Stiprėja kvėpavimo raumenys, didėja kvėpavimo apimtis, didėja krūtinės ląstos paslankumas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto špera
KategorijaKita >  Sportas
TipasŠperos
Apimtis4 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis13.95 KB
Autoriusremis
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Fizinis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Šperos
  • 4 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą