Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Lankstumo ir vikrumo lavinimas kūno kultūros paskaitose

Lankstumo ir vikrumo lavinimas kūno kultūros paskaitose

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Fizinis auklėjimas. Bendri fizinio lavinimo pratimai. Vikrumo, koordinacijos ir pusiausvyros lavinimas. Lankstumo lavinimas. Išvados.

Ištrauka

Daugelis žmonių šiandien suvokia judėjimo svarbą, jo įtaką sveikatai. Kur tik pažvelgsi – jie vaikšto, bėgioja, žaidžia, plaukioja ar važinėja dviračiais. Žmonės supranta, jog aktyviai judėdami jie gyvena turiningiau. Todėl jie ištvermingesni, atsparesni ligoms, labiau pasitiki savimi ir nėra tokie prislėgti gyvenimo rūpesčių. Vadinasi ką nors daryti yra geriau negu nieko nedaryti.
Steven Blair yra pasakęs, jog "Gyvenimas yra mankšta: tik nuosaikūs fiziniai pratimai gali pagerinti jūsų sveikatą." Judėjimas – pagrindinis sveikatos rodiklis. Todėl:
- Turime pasistengti, kad fizinė veikla taptų kasdienybe.
- Mankšta neturi sukelti skausmo.
- Stovėti yra geriau negu sėdėti, judėti – negu stovėti.
Išjunkime televizorių, pakelkime užpakalį, išeikime pro duris ir truputį pavaikštinėkime.
Taip elgtis siūlė Steven Blair diskusijose apie sveikatą, sveiką gyvenimo būdą, fizinių galių lavinimą.

Šiandien fizinio auklėjimo srityje pradėta didesnį dėmesį skirti sveikatingumo uždaviniams, kurie pabrėžia judėjimo džiaugsmo pojūtį, teigiamą fizinio aktyvumo poveikį daugelyje veiklos sričių, norą bendrauti, pajusti pergalės siekį, būti sveikam, žvaliam, laimingam...Todėl per kūno kultūros pamokas įgyvendinami sveikatos stiprinimo, mokymo, lavinimo bei auklėjimo uždaviniai kartu.
Svarbiausia yra gera sveikata, visapusiškas fizinis rengimas, fizinis tobulėjimas, pagrindinį dėmesį skiriant judesių koordinacijos, vikrumo, lankstumo, ištvermės, jėgos ir greitumo lavinimui. Norint lavinti šias fizines ypatybes nereikia pamiršti tai, kad:
1) Jos priklauso nuo vaiko amžiaus, lyties ir fizinio pajėgumo, todėl turi būti lavinamos individualiai;
2) Vaiko biologinis amžius ne visada sutampa su kalendoriniu, todėl reikia atsižvelgti į vaiko biologinį brendimą;
3) Visos fizinės ypatybės turi būti lavinamos kompleksiškai, siekiant optimalaus lygio;
4) Vienų fizinių ypatybių lavinimas veikia kitas fizines ypatybes ir į tai reikia atsižvelgti, parenkant fizinius pratimus;
5) Daug dėmesio skirti pratimų saugumui.
Atkreipiant į tai dėmesį mokytojas per užsiėmimus parenka įvairius pratimus ir juos metodiškai suderina, individualizuoja fizinio krūvio apimtį ir jo intensyvumą pasitelkdamas į pagalbą estafetes ir sportinius bei judriuosius žaidimus, kurie kelia pamokų emocionalumą, didina vaikų aktyvumą pamokoje.
Jaunesnio amžiaus vaikams pamokos dažniau būna žaidybinio pobūdžio, daugiausia dominuoja judrieji žaidimai, estafetės, įvairiausios rungtys, kuriose vaikai galėtų atskleisti savo sugebėjimus įvairiose vaidybinėse situacijose. Vyresniems vaikams užsiėmimai vyksta dažniausiai numačius lavinti konkrečią (vieną ar dvi) fizinę ypatybę, pvz.: vikrumą, koordinaciją ir lankstumą. Šios ypatybės lavinamos kartu, nes vikrumas yra glaudžiai susijęs su kitomis savybėmis ir turi kompleksinį pobūdį. Vienas iš vikrumo matų yra sugebėjimas atlikti sunkius koordinacijos požiūriu pratimus. Antrasis vikrumo matas – tikslus judesio atlikimas. Į tai atsižvelgdamas mokytojas užsiėmimo metu atitinkamai derina įvairius atskirus pratimus bei jų kompleksus, taip pat sudaro žaidynines situacijas. Žaidimai parenkami atitinkantys pamokos eigos lavinamąsias fizines ypatybes, o visus pratimų kompleksus galima skirstyti į šias grupes: bendrojo fizinio lavinimo, su svarmenimis, su kimštiniais kamuoliais, poriniai su įvairiais įrankiais, pilvo ir nugaros raumenims stiprinti, lankstumo, šoklumo, raumenų atpalaidavimo. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis24.2 KB
Autoriusaviera
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasA. Pleskys
Failo pavadinimasMicrosoft Word fizinio fereratas.doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • 1 Klasė/kursas
  • A. Pleskys
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą