Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Moters šuolio į aukštį iš vietos judesių programos su ir be grįžtamojo ryšio priklausomybė po ekscentrinio – koncentrinio krūvio, tyrimą atliekant 70% didžiausiosios šuolio aukščio vertės

Moters šuolio į aukštį iš vietos judesių programos su ir be grįžtamojo ryšio priklausomybė po ekscentrinio – koncentrinio krūvio, tyrimą atliekant 70% didžiausiosios šuolio aukščio vertės

  
 
 
123456
Aprašymas

Tyrimo tikslas – ištirti šuolio į aukštį iš vietos judesių programos su ir be grįžtamojo ryšio priklausomybę po ekscentrinio – koncentrinio krūvio, tyrimą atliekant 70 % didžiausiosios šuolio aukščio vertės. Tyrimo metodika. Tiriamieji. Metodika ir eiga. Matematinė statistika. Rezultatai. Rezultatų aptarimas. Išvados.

Ištrauka

Tyrimo tikslas – ištirti šuolio į aukštį iš vietos judesių programos su ir be grįžtamojo ryšio priklausomybę po ekscentrinio – koncentrinio krūvio, tyrimą atliekant 70 % didžiausiosios šuolio aukščio vertės.

TYRIMO METODIKA

Tiriamieji. Buvo tiriama viena, sveika, fiziškai aktyvi Lietuvos kūno kultūros akademijos 4 kurso studentė. Amžius 22 metai, kūno masė – 53 kg.
Metodika ir eiga. Tyrimui atlikti buvo naudojamas šuolių parametrų matuoklis. Tiriamoji vilkėjo sportinę aprangą ir patogią avalynę. Tyrimo pradžioje tiriamąjai buvo paaiškinama vertikaliųjų šuolių atlikimo technika. Šuolis į aukštį buvo atliekas taip: rankos ant juosmens, amortizuojamai pritūpiama iki stataus kampo (90 laipsnių) per kelio sąnarius (kampas nustatomas vizualiai). Tiriamoji prieš tyrimą atliko 5 min. pramankštą, kurios metu buvo daromi tempimo pratimai. Tyrimas buvo atliekamas penkiais etapais. Tiriamosios tikslas – kiek galima tiksliau atlikti šuolį į aukštį iš vietos, kurio intensyvumas 70 % didžiausiojo. Taigi pradžioje buvo atliekami trys aukščiausi šuoliai į aukštį iš vietos ir išrenkamas geriausias rezultatas. Vėliau – dešimt šuolių į aukštį iš vietos 70 % didžiausiojo, su grįžtamuoju ryšiu. Dar dešimt šuolių į aukštį iš vietos 70 % didžiausiojo buvo atliekami be grįžtamojo ryšio. Po šių šuolių buvo duotas koncentrinis – ekscentrinis krūvis, kurio metu buvo atliekami 50 aukščiausių šuolių į aukštį iš vietos. Iškart po fizinio krūvio buvo atliekami dar dešimt šuolių į aukštį iš vietos 70 % didžiausiojo be grįžtamojo ryšio.
Matematinė statistika. Tyrimo duomenų analizė atlikta naudojant EXCEL 2003 programą. Buvo apskaičiuojamas aritmetinis vidurkis, jo paklaida (variacijos koeficientas) ir standartinis nuokrypis.

Tyrimo metu aukščiausias šuolis buvo 23,7 cm. Taigi 70 % šio šuolio vertės sudarė 16,6 cm. Šuolių į aukštį prieš fizinį krūvį su ir be grįžtamojo ryšio rezultatai parodė, kad grįžtamoji informacija turėjo šiek tiek įtakos gautiems rezultatams. Suteikiant informaciją po kiekvieno šuolio prieš fizinį krūvį rezultatai buvo tikslesni negu rezultatai šuolių, kurių metu informacija nebuvo suteikiama (1 pav.).
Šuolių į aukštį rezultatai be grįžtamojo ryšio prieš ir po fizinio krūvio žymiai nesiskyrė (1 pav). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto laboratorinis darbas
KategorijaKita >  Sportas
TipasLaboratoriniai darbai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis17.47 KB
Autoriusaiste
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasD. Mickevičienė, dr. M. Brazaitis
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
FakultetasSporto biomedicinos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word laboras antras [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Laboratoriniai darbai
  • 5 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 4 Klasė/kursas
  • D. Mickevičienė, dr. M. Brazaitis
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą