Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Sportinės traumos (2)

Sportinės traumos (2)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Sportinė veikla. Traumų samprata ir jų priežastys. Sportinės traumos – trenerio vaidmuo. Sportinių traumų profilaktika. Moksleivių traumos fizinio ugdymo procese. Traumų gydymas ir reabilitacija. Išvados.

Ištrauka

Daug žmonių šiandien suvokia judėjimo naudą. Jie vaikšto, bėgioja, žaidžia krepšinį, futbolą ar tenisą, važinėja dviračiu, slidinėja, plaukioja, tačiau tik nedaugelis žino, kaip reikia taisyklingai ir saugiai sportuoti. Informacija apie saugų elgesį sportinių pratybų metu yra gyvybiškai svarbi. Nesilaikant saugaus elgesio taisyklių galima patirti daugiau žalos nei naudos. Dėl neteisingo elgesio ir saugumo taisyklių nepaisymo galimos įvairaus pobūdžio traumos. Nesportuojančiam asmeniui nesmarkus susižeidimas nesukelia daug rūpesčio, nes dažniausiai nesutrikdo jo veiklos, tačiau sportininkui net ir nedidelė trauma yra labai svarbi, nes ji gali turėti įtakos jo sportinei formai, trukdyti siekti aukštų rezultatų.
Sportinė trauma ir sportas neatsiejami, sakoma, kad kiekvienas sportininkas turi apie 50% tikimybę būti traumuotas. Būtų labai gerai, kad sporte iš viso nebūtų traumų, tačiau dėl įvairių priežasčių jų išvengti vis dėlto nepavyksta. Galima teigti, kad tai sporto kasdienybė, didžioji sporto medicinos gydytojo praktikos dalis. Tačiau visi žinome, kad įvykus traumai ne visada šalia bus medikas galintis suteikti kvalifikuotą pagalbą, o būtent pirmosios minutės ir valandos po traumos yra kritinės. Todėl labai svarbi veiksmų seka ir žinios, nuo kurių priklauso kaip greitai kūnas pasveiks ir vėl bus galima pasinerti i sportines treniruotes. Treneriui bei sportininkui laiku nepasirūpinus, nedideli negalavimai gali pereiti į lėtines traumas, kurioms išgydyti reikia labai daug laiko. Todėl kuo daugiau treneris žinos apie traumas, būdingas visoms sporto šakoms, specifines jo sporto šakai, ir kaip šios traumos atsiranda (traumos mechanizmas), tuo labiau gebės padėti sportininkui išvengti sunkių traumų.
Darbo tikslas – supažindinti su dažniausiai pasitaikančiomis sportinėmis traumomis, išsiaiškinti jų priežastis, paplitimo tendencijas bei gydymo būdus.
Darbo uždaviniai:
1. Išskirti ir apibendrinti dažniausiai pasitaikančias sportines traumas.
2. Išanalizuoti trenerio vaidmenį teikiant pirmąją pagalbą traumuotiems sportininkams.
3. Aprašyti sportinių traumų profilaktiką.
4. Išryškinti ir apibendrinti moksleivių traumas fizinio ugdymo procese.
5. Apibendrinti traumų gydymo bei reabilitacijos būdus.

Darbo metodai: metodinės literatūros ir interneto duomenų analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis28.72 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sportines traumos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Kuliešius
Pasidalink su draugais