Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Koks turi būti idealus treneris

Koks turi būti idealus treneris

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Treneris ir jo veikla. Sėkmės piramidė. Mokytojų ir trenerių rengimas. Idealinio "mokytojo skulptoriaus" modelio rengimo pagrindiniai struktūriniai elementai.

Ištrauka

Sporto pedagogo veikla yra ne tik sudėtinga, bet ir daugialypė. Sportinio rengimo vyksmas,kurį vykdo ir valdo treneris, - tai įvairiapusis sportininko asmenybės ugdymas, reikalaujantis ne tik sporto teorijos ir didaktikos žinių, bet ir išsamių pedagogikos, pedagoginės psichologijos, kitų mokslų žinių, mokėjimo takyti ugdymo principus ir metodus sportininko dvasiniam pasauliui turtinti, jo dorovingumui ugdyti. Kiekvienas treneris privalo mąstyti, kaip dirbti, kad jaunam žmogui, savo auklėtiniui, būtų galima kuo daugiau duoti, kuo daugiau padėti. Į sportą ateina nemažai jaunų žmonių, kurių elgesys yra netinkamas, požiūris i darbą, mokymąsi – lengvabūdiškas o į meilę, šeimą – vulgarus. Kino filmai, televizijos laidos, reklaminiai intarpai, bulvarinė spauda iškreipia jaunų žmonių gyvenimo tikslo sampratą, propaguoja greitą praturtėjimą, greitą meilę, greitą karjerą. Tokių jaunuolių gyvenime nebelieka vietos doroviniam elgesiui, orumui, krikščioniškoms vertybėms, nuostatai, kad tik sunkiu ir atkakliu darbu, didele kantrybe galima atrasti savo vietą gyvenime.
Mąstydamas apie tai, treneris turi suprasti, kad atsakomybes už jauno žmogaus ugdymą, jo ateitį suvokimas yra vienas iš svarbiausių jo profesijos tikslų.
Taigi, savo darbe aptarsiu koks turi būti "idealus" treneris ir papasakosiu koks buvo realus treneris.

Tarp įvairių pedagoginės veiklos rūšių trenerio profesija yra viena sunkiausių ir garbingiausia Sunki, todėl, kad parengti didelio meistriškumo sportininką ar komandą reikia daug žinių, pastangų, begalinio pasiaukojimo, o garbinga - kad tampa žinomu ir visuomenėje labai gerbiamu žmogumi. Mūsų šalyje daugelis trenerių (N. Dumbauskas, A. Gražiūnas, R. Pšigockis, A. Šočikas ir kt.) pelnė tautiečių pagarbą, turi didelį autoritetą.
Lietuvos Respublikos Prezidentas Algirdas Brazauskas nuoširdžiai bendrauja su Lietuvos treneriais, sporto organizatoriais. Jis teigia, kad "<...> trenerio ir organizatoriaus darbas yra menas, į kurį būtina įdėti sielos, mokslo žinių ir patirties. Laimė tenka tik tam, kas daug ir atkakliai dirba".
Treneris - tai kvalifikuotas sporto pedagogas, kurios nors šakos specialistas, turintis teisę rengti sportininkus arba komandą varžyboms. Pagrindinis trenerio veiklos tikslas – siekti sportinių rezultatų ir stiprinti sportininko sveikatą, ugdyti visapusiška asmenybę.
Pagrindinės trenerio pareigos:
• turėti aukštąjį pedagoginį išsilavinimą arba nustatyta tvarka išduotą licenciją, suteikiančią teisę dirbti su sportininkais;
• tinkamai organizuoti ir vykdyti mokamąjį treniruotės vyksmą;
• laikytis darbo sutarties ir sutarties reikalavimų;
• garantuoti sportininkų saugumą per pratybas, laikytis darbo saugos instrukcijų ir taisyklių;
• reikalauti iš sportininkų tinkamo sporto inventoriaus saugojimo ir naudojimo;
• nepažeisti profesinės ir pedagoginės etikos reikalavimų;
tobulinti savo profesinę kvalifikaciją.
Suprantama, išvardytos pareigos apibūdina daugiai formaliąją trenerio veiklą. Ištiktųjų ji yra labai įvairiapusiška ir daugialypė.
Sportinio rengimo vyksmas, kurį valdo treneris, reikalauja įvairių sričių žinių, didelės profesinės kompetencijos, plataus universitetinio išsilavinimo. Treneriui būtina gerai išmanyti humanitarinius, socialinius, biomedicinos, tiksliuosius, technikos, ir kitus mokslus. Šiuolaikinis sportas, kai olimpinėse žaidynėse dalyvauja beveik visos pasaulio šalys, kai sportininkų pasiekti rezultatai tampa neatsiejama valstybės prestižo dalimi, reikalauja itin aukštos kvalifikacijos trenerių.
Trenerio vaidmuo sporto treniruotės vyksme yra didelis, galima sakyti, lemiamas. be mąstančio trenerio nei geriausi metodai, nei tinkamos rekomendacijos neduos puikių rezultatų. Dabartiniame visuomenės raidos etape treneris turi ypač daug lavintis, skaityti, nes gyvenimo pulsas gerokai smarkėja, daugėja informacijos. O su gyvenimu reikia spėti. Treneris turi netik vadovauti pratyboms, bet ir sudaryti sportininkų rengimo individualias perspektyvines programas, kiekvienos treniruotės planus, netgi keletą jų variantų, kad atsižvelgdamas i konkrečią situacija, galėtų dirbti kuo kūrybiškiau. Neužmirštinas ir sportininkų visapusiškas ugdymas. "Trenerio darbas – šventas, pats rimčiausias pasaulyje", - teigia įžymus treneris J. Radovičius, sukūręs garsiąją Lietuvos šuolininkų mokyklą.
Galima daryti išvadą: jeigu sporto pedagogas nori etines vertybes, surašytas knygose, perkelti į savo auklėtinių širdis ir protą, jis pats turi būti asmenybė. O asmenybė yra tas pedagogas, kuris etines vertybes, patvirtina savo elgesiu kasdieniame gyvenime. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis625.62 KB
AutoriusOtilija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pedagogikos referatas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą