Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Filadelfijos 76ers klubo istorija

Filadelfijos 76ers klubo istorija

  
 
 
123456
Aprašymas

Rašinys apie Filadelfijos krepšinio klubą. NBA krepšinio klubo 76ers klubo istorija. Žaidėjai. Treneriai. Pavadinimo kilmė.

Ištrauka

1958-59 metų sezoną Nationals pradėjo įsigiję keletą puikių žaidėjų. Reguliarųjį sezoną komanda baigė laimėdama 35 rungtynes iš 72. Komandoje puikiai žaidė naujokas 1,88m ūgio Ha¬las Greeras (11,1tšk) ir praėjusio sezono re¬zul¬tatyviausias žaidėjas George Yardley. Diviziono pus-finalyje komanda nušlavė Niujorko Knicks, o fi¬nale tik po 7 rungtynių nusileido Celtics.
1959-60 metų sezone į NBA atėjo legendinis Wil¬tas Chamberlainas, atnešęs naujo vėjo į Fila-delfijos komandos rezultatyvumą. Jau pirmąjį se¬zoną, pelnydamas po 37,6 taško per rungtynes jis ta¬po rezultatyviausiu ly¬gos žaidėju. Be to jis buvo ir taikliausias baudų me¬tikas, pataikęs 89,3% visų sa¬vo metimų. Nationals ko¬mados tikslas buvo ne¬atsilikti nuo Celtics ir War¬riors, todėl dar nu-si¬pirkę naujoką Dicką Bar¬nettą, sustiprinusį at¬sar¬ginį suolelį, bandė siekti už¬sibrėžto tikslo.
Komada užėmė tre¬čiąją vietą reguliariajame se¬zone, pasiekusi 45 per¬gales ir patyrusi 30 pra-lai¬mėjimų.
Tačiau jau diviziono pus¬finalyje komanda ne¬at¬silaikė prieš W. Cham¬berlaino komandą ir pra-lai¬mėjo seriją 1:2.
1960-61m sezonas pra¬sidėjo šiokiomis to¬kio¬mis permainomis: Lakers klu¬bas iš Mineapolio per¬sikėlė į Los Andželą; Cham¬berlainas vėl tapo re¬zultatyviausiu žaidėju pelnydamas po 50,4 taško per rungtynes, o kovo 2-ąją pagerinęs NBA re¬zul¬ta¬tyvumo rekordą per rungtynes pelnęs 100 taškų. Sirakūzai vėl užėmė trečiąją vietą su 38 pergalėmis ir 41 pralaimėjimu. Ta¬čiau jau pusfinalyje jie įrodė, kad ir koks geras yra Chamberlainas, jis negali vienas laimėti varžybų; Na-tionals paspaudę likusius Filadelfijos krepšininkus, nugalėjo juos 2:1 ir atsirevanšavo už pra¬lai¬mė-ji¬mą praėjusiame sezone. Finale madas diktavo Celtics ekipa, nušlavusi Nationals serijoje 3:2.
1961-62 metų sezone Schayesas praleido 24 rungtynes iš 80 dėl sulaužyto žandikaulio. Pel¬ny-da¬mas po 14,7 taško, jis negalėjo tapti vienu iš lygos lyderiu. Tačiau Greeras pelnydamas po 22.8 taško per rungtynes, tapo pirmuoju Nationals žaidėju pagal rezultatyvumą aplenkusių Schayesą. Komanda ir vėl reguliariajame sezone užėmė 3-iąją vietą iškovodama 41 pergalę. Tačiau diviziono pusfinalyje, jie vėl nusileido Filadelfijai 2:3.
Filadelfija visada buvo krepšinio miestas. Miestas ar aplinkiniai miesteliai visada turėjo profe¬si¬onalią krepšinio komandą dar nuo pirmojo pasaulinio karo, tačiau 1962-63 metų sezone miestas liko be krep¬šinio komandos, nes Warriors ekipa persikėlė į San Franciską.
1962-63 metų sezone Nationals ekipa diviziono pusfinalyje nusileido Cinsinačio ekipai 5 rungty¬nių serijoje, o lemiamas rungtynes pralaimėję tik po pratęsimo 131:127.
1963 metais Irvas Kosloffas ir Ike Richmanas nusipirko Sirakūzų nationals komandą ir perkėlė ją į Filadelfiją, bei pakeitė pavadinimą į 76ers. Naujajame mieste komanda pasiekė 34 pergalės reguliariajame sezone, o diviziono pusfinalyje nusileido Sinsinačiui. Šis sezonas buvo paskutinis Schayesui.
1964 metais Warriors komanda iškeitė W. Chamberlainą į Paulą Neumanną, Connie Dierkingą ir Lee Shaffer (kuris taip ir nesužaidė nė vienų NBA rungtynių) bei gavo dar šiek tiek pinigų. Šie mainai labai padėjo Filadelfijai. Sezoną baigusi su 40 pergalių ir tiek pat pralaimėjimų, užėmė trečiąją vietą, o pusfinalyje nugalėję Sinsinatį, finale susitiko su Bostono ekipa. Čia virė nuožmi kova ir tiki 7-osiose rungtynėse Filadelfija nusileido 110:109. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto rašinys
KategorijaKita >  Sportas
TipasRašiniai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis23.36 KB
AutoriusGiedrius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas5
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Filadelfijos 76ers klubo istorija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Rašiniai
  • 5 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 5 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą