Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Sportinės krypties gimnastika

Sportinės krypties gimnastika

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas - apžvelgti sportinės krypties gimnastikos istoriją, sampratą, rungtis, techniką. Sportinės krypties gimnastikos rūšys. Sportinė gimnastika. Kaip organizuojamos varžybos. Rungtys. Taškų skyrimas. Technika. Atletai. Sportinė akrobatika. Meninė gimnastika. Varžybos. Pakyla, figūros ir inventorius. Atletės. Sportinė aerobika. Varžybos. Technika ir inventorius. Atletai. Šuoliai ant batuto. Varžybos. Rungtys. Triukai. Teisėjai. Įtaisų raida. Atletai. Pagrindinės sportinės krypties gimnastikos prietaisų, elementų ir rungčių sąvokos. Išvados.

Ištrauka

Žodis gimnastika kilęs iš graikų kalbos žodžio gimnos, kuris reiškia "nuogas, apnuogintas". Vieta, kurioje atliekami fiziniai pratimai, buvo vadinama gimnasia. Vėliau ji tapo mokykla. Čia jaunuoliai atlikdavo fizinio lavinimo pratimus apsinuoginę ir basi. Vėliau atsirado terminas g i m n a s t i k a (VII ar VI a. pr. m. e.). Gimnastika tapo fizinio ugdymo sistema, apėmusia daug ir įvairių disciplinų. Pirmykštėje bendruomenėje fizinio lavinimo pratimų (mūsų supratimu) nebuvo. Buvo daroma viskas, kas susieta su darbo veikla. Vaikai augo ir vystėsi natūraliai. Jie mėgdžiodavo suaugusių žmonių, ypač medžiotojų, judesius, kurie buvo susieti su bėgimu, lipimu į medžius, įvairiausių kliūčių įveikimu, ieties mėtymu ir t.t. Čia gimė daugelis pratimų, kurie naudojami šiandien. Norint įlipti į medį, reikia tokių judesių, kaip lipimas į medį šakomis, užsikabinus kojomis (panašu į dabartinį skersinį), įvairūs kybojimai, kliūčių įveikimas užsiverčiant, peršokimai remiantis rankomis. Vėliau šie pratimai ir tapo pagrindu gimnastikai atsirasti (Katinas, 2003, p.4).
Anot S. Stonkaus (Sporto terminų žodynas, 2002, p. 166) gimnastika – tai 1) Senovės Graikijoje – sportas, fizinių pratimų visuma, fizinis lavinimas plačiąja prasme; 2) Europoje – pratimų su įrankiais ant prietaisų arba be jų rūšis; 3) Fizinio lavinimo priemonė – specialių fizinių pratimų sistema, stiprinanti žmogaus sveikatą, ugdanti fizinį parengtumą. Gimnastika yra sveikatingumo ir lavinamoji. Gimnastikos pratimais Kinijoje ir Indijoje buvo gydoma jau 3000 m. pr. Kr.; 4) Sporto šakų grupė, į kurią įeina meninė, ritminė gimnastika ir sportinė akrobatika.
Visi gimnasto judesiai, nepriklausomai nuo jų sudėtingumo, turi būti atliekami užtikrintai, lengvai ir nepriekaištingai. Senovės Graikijoje ir Romoje gimnastika buvo daugiau meninio vaikų auklėjimo priemonė. Vokietijoje ji buvo iš naujo atrasta XVIII a., ten pat buvo išrasta ir daugelis gimnastikos prietaisų. Atgimimas, prasidėjęs nuo paprasčiausių pratimų, kaip gaisrininkų ir kareivių mankštos dalis, buvo vainikuotas Tarptautinės gimnastikos federacijos (TGF) įkūrimu 1881 m. Pirmosios varžybos įvyko Vokietijoje 1894 m., o po dviejų metų gimnastika buvo įtraukta į Atėnų Olimpiados programą. Moterų varžybos pirmą kartą įvyko 1928 m. Amsterdamo olimpiadoje. Tuo metu gimnastikos varžybose dar buvo ir 60 m bėgimo, šuolio į tolį ir ieties metimo rungtys. Šiuolaikinių varžybų reglamentas pirmą kartą buvo pritaikytas pasaulio čempionate Romoje 1954 m. (Sportas: išsamus iliustruotas žinynas, 2003, p.56).
Visgi yra daugybė gimnastikos rūšių (Stonkus, 2002): antikinė, čekų sakalų, elementarioji, funkcinė, gydomoji, graikų, higieninė, išraiškos, jogos, kompensuojamoji, koreguojamoji, lavinamoji, meninė, natūralioji, pagrindinė, profesinė, ritminė, sportinė, sveikatingumo, švedų, taikomoji, tikslinė, vaikų, vandens, vokiečių, tačiau šiame darbe dėmesį skirsime sportinei gimnastikai.

Darbo objektas – sportinės krypties gimnastika.
Darbo tikslas - apžvelgti sportinės krypties gimnastikos istoriją, sampratą, rungtis, techniką, ir pan.
Darbo uždaviniai:
1. Apžvelgti literatūrą sportinės krypties gimnastikos tema.
2. Atskleisti sportinės krypties gimnastikos sampratą ir istoriją.
3. Apibūdinti sportinės krypties gimnastikos techniką, varžybas.
Darbo metodas – literatūros šaltinių analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai3 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis640.62 KB
Autoriusaivaras
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDoc. Bronė Švitrienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sportines krypties gimnastika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Doc. Bronė Švitrienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą