Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Sporto šakos įtaka vestibiulinio analizatoriaus funkcijai

Sporto šakos įtaka vestibiulinio analizatoriaus funkcijai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Literatūros šaltinių apžvalga. Vestibiulinio aparato funkcija. Jautrumo slenkstis. Nistagmas. Darbo tikslas - ištirti Lietuvos kūno kultūros akademijos studenčių, užsiiminėjančių skirtinga sportine veikla, vestibiulinio analizatoriaus funkcinę būklę, naudojant šiam tikslui aktyvųjį apsisukimų kūlvirsčio testą ir palyginti gautus rezultatus. Tyrimo metodika. Tyrimo kontingentas ir organizacija. Gautų rezultatų analizė. Išvados.

Ištrauka

Daugelis trenerių savo darbe pagrindinį dėmesį skiria tokioms fizinėms ypatybėms, kaip jėga, greitis, lankstumas, šoklumas ir 1.1. Tačiau norint lavinti minėtas ypatybes, būtina žinoti, kad be atitinkamo funkcinio ir psichologinio pasiruošimo sunku paruošti aukštos klasės sportininkus. Aukštus rezultatus dažniausiai pasiekia sportininkai, turintys gerą kūno konstrukciją, širdies kraujagyslių ir kvėpavimo funkciją, atitinkamas psichologines ypatybes, gerą raumenų pajėgumą, sugebėjimą tinkamai koordinuoti judesius ir greitai įsisavinti judėjimo įgūdžius.
Vestibiulinis analizatorius - tai specifinis ir greitas informatorius apie kūno padėtį erdvėje. Turėdamas daugybę anatominių ir funkcinių ryšių su požieviniais ir žieviniais centrais, vestibiulinis analizatorius vykdo judesio koordinacijos aktus, be kurių neįmanoma sportinė veikla (I. Katukov , 1982).
Vestibiulinis analizatorius reaguoja net į mažiausius kampinius pagreičius ir jo veiklos išraiška yra jautrumo slenkstis, kurio dėka gaunama informacija apie analizatoriaus būseną. Kuo didesnis jautrumo slenkstis, tuo mažesnis analizatoriaus jautrumas dirgikliams ir atvirkščiai, kuo jautrumo slenkstis mažesnis, tuo didesnis vestibiulinio analizatoriaus jautrumas. Atitinkamos vestibiulinio analizatoriaus treniruotės leidžia lakūnams, kosmonautams prisitaikyti prie greito judėjimo ir kūno padėties kitimo skrydžio metu. Tikslus ir teisingas judesio atlikimas visų pirma priklauso nuo vestibiulinio analizatoriaus atsparumo įvairiems pagreičiams (dirgikliams). Įvairių sporto šakų atstovų tarpe ir atsparumas yra skirtingas, kadangi kiekvienos sporto šakos specifika skirtingai veikia vestibiulinį analizatorių. Tai lemia skirtingas pratimų arsenalas, naudojamas kiekvienoje sporto šakoje.
Tyrimais įrodyta, kad sportinė veikla veikia vestibiulinę funkciją, tačiau tai priklauso nuo pagreičių, naudojamų fiziniuose pratimuose (G. Avižonienė, 1993; I. Katukov. V. Šorin, 1990). Vestibiulinės funkcijos rezistencija tokių sporto šakų, kaip sportinė gimnastika, aerobika, šuoliai į vandenį, atstovų tarpe yra žymiai aukštesnė negu bokso ar plaukimo sporto šakų atstovų tarpe. Parengus ilgalaikę ir kryptingą vestibiulinės funkcijos treniravimo programą, būtų galima gauti teigiamų rezultatų ir pagerinti sportinius rezultatus.
Šio darbo tikslas - įvertinti užsiiminėjančių skirtingose sporto šakose vienodo amžiaus merginų vestibiulinio analizatoriaus funkcinę būklę naudojant vieną iš vestibiulinio analizatoriaus įvertinimo ir treniravimo metodų.
Darbo hipotezė - mes manome, kad skirtingos sporto šakos skirtingai įtakoja vestibiulinio analizatoriaus veiklos funkciją. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-01-18
DalykasSporto kursinis darbas
KategorijaKita >  Sportas
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai21 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis3.07 MB
Autoriuseverika1
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2003 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasR. Rušas
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
FakultetasSporto edukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sporto sakos itaka vestibiulinio analizatoriaus funkcijai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 4 Klasė/kursas
  • R. Rušas
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą