Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Lietuvos jaunimo (15 – 20 metų) futbolo rinktinių gimimo datų analizė

Lietuvos jaunimo (15 – 20 metų) futbolo rinktinių gimimo datų analizė

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Literatūros apžvalga. Somatinis vystymasis. Paveldėjimo įtaka. 6–11 metų amžiaus vaiko vystymasis. Vaikų ir paauglių funkcinių sistemų bendri ypatumai. Centrinės nervų sistemos funkcijų tobulėjimas vaikystėje ir paauglystėje. Jaunųjų futbolininkų psichofiziologiniai organizmo vystymosi ypatumai. Jaunųjų futbolininkų psichofiziologiniai organizmo vystymosi ypatumai 11–12 ir 13–14 metų. Judėjimo aparatas. Raumenų sistema. Širdies kraujagyslių sistema. Kvėpavimo sistema. Psichomotorinės funkcijos. Psichologiniai sportinės veiklos ypatumai. Psichinės savybės. Sportinės veiklos motyvacija. jaunųjų futbolininkų psichinės raidos ypatumai. tyrimo organizavimas ir metodai. Tyrimo rezultatų analizė ir jų aptarimas. Išvados. Darbas iliustruotas diagramomis.

Ištrauka

Temos aktualumas: Pasaulyje yra aktualu tyrinėti jaunųjų sportininkų brendimą, jų vystymąsi ir tai, kaip kinta skirtinguose ketvirčiuose jų funkciniai, fiziniai ypatumai. Tema aktuali, nes ne tik kitose sporto šakose, bet ir futbole vyrauja jaunųjų sportininkų amžiaus skirtumas ir jų atrankoje pastebimi psichofiziologiniai ir fiziologiniai ypatumai.
Darbe teoriškai išnagrinėta vaikų ir paauglių fiziologinis vystymasis, aptariama jų centrinė nervų sistema. Apžvelgiami jaunųjų futbolininkų psichofiziologiniai organizmo vystymosi ypatumai.
Atliktas tyrimas, kuris atskleidžia jaunųjų futbolininkų gimimo datų kitimo tendencijas bei jų išsidėstymą skirtinguose metų ketvirčiuose.
Darbo tikslas: Išanalizuoti Lietuvos futbolo jaunimo (15 – 20m) gimimo datų pasiskirstymus ketvirčiuose.
Darbo uždaviniai:
1. Nustatyti visų Lietuvos futbolo jaunimo rinktinių narių gimimo datų pasiskirstymą ketvirčiais.
2. Palyginti atskirų amžių grupių datų pasiskirstymą ketvričiuose. Lietuvos futbolo rinktinių gimimo datų kitimo tendencijas ketvirčiuose.
3. Nustatyti visų Lietuvos futbolo rinktinių narių gimimo datų išsidėtymą ketvirčiuose.
Darbo objektas: Lietuvos jaunimo (15 – 20m) rinktinių narių gimimo datos.
Darbo metodai:
1. Mokslinės teorinės literatūros sisteminė analizė;
2. Palyginamoji analizė;
3. Grafiniai metodai.
Jauniausio mokyklinio amžiaus vaikų yra saviti augimo ir raidos tempai, organizmo biocheminiai, endokrininiai ir imunologiniai poslinkiai. Šiuo laikotarpiu vaiko organizmą stipriai veikia nauji socializacijos veiksniai, ypač nauja veikla – mokymasis, sparčiai skatinama fizinė ir psichinė raida.
Pagrindiniai pradinio mokyklinio amžiaus vaikų fizinio vystymosi požymiai tai jų ūgio ir kūno masės pokyčiai. Yra nustatyta, kad šešerių septynerių metų vaikas priauga nuo 5 - 8 cm., o jo kūno masė padidėja 2 - 3 kg. Aštuntais – dešimtais metais augimo tempai sulėtėja: kas met vaikas ūgteli 4 -5 cm. aštuonerių – devynerių metų berniukai yra mažesni už mergaites. Dešimties metų mergaitės ir berniukai būna vienodo ūgio ir svorio, ir tik dvylikos metų berniukai praauga mergaites ir sveria daugiau (Grinienė, 1994). Yra pabrėžiama, kad ne visi pradinukai auga fiziškai tolygiai, kartais kūno masės augimas atsilieka arba pralenkia vaiko ūgio prieaugį. Tokių netolyiai fiziškai besivystančių vaikų daugiau yra septynerių ir aštuonerių metų (6 metų jų būna 14 -18 proc., 7 metų -26 -28 proc., 8 metų -25 -27 proc., 9 metų -16 -24 proc., 10 metų -14 -24 proc.). E. Grinienės duomenimis, pradinukų, kuriems trūksta svorio, yra 11,5 proc., o per didelio svorio 9,4 proc. Tyrimai (Bezrukich, Jefimova, 1996) rodo, kad per pirmus mokslo metus, ypač nuo gruodžio ir vasario pasitaiko vaikų kūno masės sumažėjimas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-05-26
DalykasSporto kursinis darbas
KategorijaKita >  Sportas
TipasKursiniai darbai
Apimtis29 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis107 KB
Autoriusnerijakas
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasAsist. R. Statkevičius
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
FakultetasRekreacijos ir sporto vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos jaunimo futbolo rinktiniu gimimo datu analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 29 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 1 Klasė/kursas
  • Asist. R. Statkevičius
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą