Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Pradedančiųjų ir pažengusiųjų čiuožėjų lankstumo įvertinimas

Pradedančiųjų ir pažengusiųjų čiuožėjų lankstumo įvertinimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Literatūros apžvalga. Lankstumo sąvokos, jo rūšys ir ypatybės. Lankstumo ugdymo metodika. Lankstumo reikšmė dailiajame čiuožime. Tyrimo tikslas, uždaviniai, metodai ir organizavimas. Tyrimo rezultatai ir jų aptarimas. Išvados.

Ištrauka

Dailusis čiuožimas – sporto šaka, kur dalyviai čiuožia ledu figūrinėmis pačiūžomis skambant muzikai. Rengiamos individualios vyrų ir moterų, porų varžybos bei porų ledo šokiai. Čiuožiama 53-60 m ilgio ir 26-30 m pločio ledo aikštelėje. Dailusis čiuožimas lavina ištvernę, vikrumą, greitį, dėmesį, lankstumą, judesių koordinaciją, muzikalumą, plastiškumą, gracingumą, išraišką, vaidybą. (M. Daugėlaitė, 1967.) Dailiojo čiuožimo varžybas sudaro 4 skirtingos rungčių kategorijos: vyrų vienetų, moterų vienetų, porinis čiuožimas ir, žinoma, šokiai ant ledo. Tiek moterų, tiek vyrų vienetų varžybas sudaro dvi atskiros dalys: trumpoji ir laisvoji programos, kurių metu čiuožėjas raižo ledą atlikinėdamas įmantrius suktukus, sudėtingus šuolius, žingsnius ir kitus elementus. Porinio čiuožimo rungtyje taip pat atliekamos dvi programos: trumpoji ir laisva. Greta sinchroniškai atliekamų vienetų rungčiai būdingų elementų (suktukų, šuolių ir t.t.), porinio čiuožimo atstovai taip pat demonstruoja tik šiai rungčiai būdingus šuolius su išmetimais bei partnerės pakėlimus virš pečių linijos.
Tai ypatinga sporto šaka reikalaujanti išskirtinių fizinių duomenų (lankstumo, šoklumo, greitumo, ypatingų koordinacinių gebėjimų, pusiausvyros), be kurių nei vienas, net ir lengviausias elementas, negali būti atliktas. Taigi, dailiajame čiuožime senus elementus keičia naujesni, kuriuos atlikti vis sudėtingiau ir sunkiau, o jiems išpildyti reikalingi nepaprastai geri fiziniai duomenys. Viena svarbiausių fizinių ypatybių dailiajame čiuožime yra lankstumas. Lankstumas fizinė ypatybė – gebėjimas daryti didelės amplitudės judesius (Stonkus, 2002). Be lankstumo neįmanoma atlikti, aukšto meistriškumo reikalaujančių, čiuožimo pratimų.
Šiuo darbu mes norime įvertinti pradedančiųjų ir pažengusiųjų mergaičių, sportuojančių dailujį čiuožimą, lankstumą. Duomenų apie mergaičių, lankančių dailujį čiuožimą kaune, lankstumą neradome. Todėl mes bandysime lyginti sportuojančių dailujį čiuožimą 8 – 12 ir 14 – 18 metų. mergaičių lankstumo testų rezultatus, kurie buvo gauti atlikus testus Kauno Ledo arenos mokykloje.
Taigi šio darbo ypatumas tas, kad pirmą kartą bus lyginami dailiojo čiuožimo auklėtinių lankstumo rezultatai. Tai leis daugiau sužinoti apie čiuožėjų lankstumo išvystymą, ar pradedančiosios grupės mergaičių lankstumas yra ugdomas pedagogiškai tikslingai, ar tai leidžia pasiekti norimų rezultatų toliasneme amžiuje. Surinkti duomenys bus naudingi treneriams ir leis tobulinti vaikų lankstumo lavinimo metodiką treniruotės metu. Todėl manome, kad mūsų pasirinkta tema yra aktuali. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto kursinis darbas
KategorijaKita >  Sportas
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai16 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis63.4 KB
AutoriusDiana
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasasist. I. Paulaitienė
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
FakultetasSporto edukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pradedanciuju ir pazengusiuju ciuozeju lankstumo ivertinimas [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 3 Klasė/kursas
  • asist. I. Paulaitienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą