Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Studentų sportinės adaptacijos ypatumai

Studentų sportinės adaptacijos ypatumai

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Studentų fizinio ugdymo aktualijos. Fizinio ugdymo svarba aukštojoje mokykloje. Studentų adaptacija aukštojoje mokykloje. Motyvai, kurie skatina studentus sportuoti. Valios ugdymas. Išvados.

Ištrauka

Aktualumas. Iki šiol dar nenustatyti patikimi rodikliai, pagal kuriuos būtų galima prognozuoti žmogaus, kaip asmenybės adaptacinius sugebėjimus. Nagrinėjant šią problemą puikių progų suteikia dabartinis profesionalusis sportas. Ypatingai svarbios varžybos (olimpinės žaidynės,pasaulio bei Europos čempionatai ir t. t.) susijusios ne tik su dideliais fiziniais krūviais, bet ir su sąlygomis, dėl kurių tenka tą krūvį pakelti (didelė konkurencija, teisėjavimo ypatumai). Todėl tokiais aspektais adaptacijos įvertinimas ir šių procesų visuma daug keblumų. Tačiau ar šie keblumai kenkia mūsų jaunajai visuomenei? Mano manymu, studentų sportinė adaptacija, tampat labai aktuali tema, kuri buvo jau gvildenta, dabar tai daroma ir aišku tikriausiai ją gvildens ir ateityje. Ši tema yra svarbi, nes ji susijusi, su žmogaus visybiniu ugdymu*, fiziniu ugdymu, pedagogine būtimi, bei adaptacija ir visi šie niuansai susistemina: su praeitimi, dabartimi ir ateities perspektyva.
Nors fizinis ugdymas pripažįstamas, kaip viena svarbiausių asmenybės ugdomųjų formų, bet deja patys studentai menkai priima kūno kultūrą kaip ugdomąją vertybę. Ir bet kurio studento paklausus, apie jo didžiausias, jo manymu vertybes studijų metais, jis nedvejodamas turbūt išskirs tik tas, kurios yra šiuo metu labiausiai gerbiamas ar netgi tas kurios ateityje neš jam daugiausiai pelno. Tačiau nors ir nedaugelis bet išskirs fizini aktyvumą, bei jo naudą, jog yra neatskiriama sveiko žmogaus gyvenimo dalis.
Frazė "kūno kultūra" siejasi su daugeliu mūsų visuomenės vertybių: gyvenimo kokybe, socialinė raida, sveikata, visuomenės kultūrinė raida ir netgi ekonomika. Studentai studijuojantys Lietuvos universitetuose, jų protinis bei fizinis pasirengimas darys didelę įtaką mūsų visuomenei, kultūrinėse ir mokslinėse sferose. Nepakankamas fizinis aktyvumas kenkia studentų sveikatai, kai būna per didelis protinis apkrovimas. Kūno kultūra yra viena iš svarbiausių bendros kultūros dalis. Bet paskutiniu metu ji pradėjo vis labiau nykti. Gal visa tai tik todėl, kad kultūrinio bei dvasinio ir sveikatingumo vertybių prasme, ši mokslo šaka vertinama nepakankamai. Deja kol kas tai ir liks dabartinio amžiaus laikotarpio neišspręsta dilema. Beliko tik toliau siekti šių tikslų, kaip kad, šviesti jaunimą ir ugdyti kūno kultūros ir sveikos gyvensenos, praktinius bei teorinius įgūdžius, bei juos lavinti

Tikslas: Nustatyti studentų sportinę adaptacija Lietuvos aukštosiose mokyklose.
Uždaviniai:
1. Išnagrinėti fizinio ugdymo ypatumus aukštosiose mokyklose.
2. Nustatyti studentų adaptaciją Lietuvos aukštosiose mokyklose. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-03-06
DalykasSporto kursinis darbas
KategorijaKita >  Sportas
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai14 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis35.55 KB
Autoriusskelyg
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. Darius Radžiukynas
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasSporto ir sveikatos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Studentu sportines adaptacijos ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 5 Klasė/kursas
  • doc. dr. Darius Radžiukynas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą