Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Jaunųjų futbolininkų koordinacinių gebėjimų kaita

Jaunųjų futbolininkų koordinacinių gebėjimų kaita

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849
Aprašymas

Santrauka. Summary. Įvadas. Teorinės tyrimo prielaidos. Jaunųjų futbolininkų fizinio rengimo ypatumai. Jaunųjų futbolininkų psichofiziologiniai organizmo vystymosi ypatumai. Futbolininkų fizinis rengimas. Jaunųjų futbolininkų koordinacinių gebėjimų lavinimo ypatumai edukaciniu aspektu. Koordinacinių gebėjimų teorinė samprata ir jų charakteristika. Savarankiški koordinaciniai gebėjimai. 3 vikrumas kaip judesių koordinacijos savybė. Jaunųjų futbolininkų koordinacinių gebėjimų lavinimas. Tyrimo metodika ir organizavimas. Tyrimo rezultatai ir jų analizė. Išvados. Rekomendacijos. Priedai (4).

Ištrauka

Tyrimo aktualumas. Treniruodamasis sportininkas siekia didelių tikslų, kad juos įgyvendintų, turi įveikti save ir išsiugdyti reikiamas fizines ypatybes (Karoblis, 2003). Koordinaciniai gebėjimai, kaip fizinė ypatybė, yra svarbus sportininkų fizinio parengtumo komponentas. Kryptingas koordinacinių gebėjimų lavinimas mokykliniame amžiuje sudaro prielaidas ekonomiškai ir tiksliai įvaldyti įvairius judesius. Aukštą judesių koordinacijos lygį lemia individualūs koordinaciniai gebėjimai, taip pat šių gebėjimų lavinimo priemonių ir metodų taikymas atsižvelgiant į jaunųjų sportininkų morfofunkcinius ypatumus. Lytinio brendimo laikotarpiu sutrinka judesių koordinacija. Tą sąlygoja vaiko organizme vykstantys pokyčiai. Daugelio mokslininkų nuomone, reikia atsižvelgti į tuos pokyčius ir lytinio brendimo laikotarpiu tikslinga diferencijuoti treniruotes. Tačiau tai galima lavinti ir per visą mokyklinį laikotarpį, bet lavinant šią ypatybę būtina atsižvelgti į jaunojo sportininko individualius fizinius gebėjimus. Efektyvi priemonė tai padaryti yra įvairių judesių veiksmų imitavimas įvairiose treniruotės dalyse. Taigi, bendruosius jaunųjų sportininkų koordinacinius gebėjimus galima tirti gana plačiai ir įvairiai, tačiau jaunųjų futbolininkų šių gebėjimų lavinimo ypatumai yra analizuoti mažiau.
Tyrimo problema. Koordinaciniams gebėjimams, kaip svarbiai psichomotorinei ypatybei, lavinti reikia ypatingo dėmesio ir žinių. Jaunųjų futbolininkų koordinaciniams gebėjimams lavinti yra skiriamas nepakankamas dėmesys. Ypač pasigendama išsamesnių tyrimų, leidžiančių įvertinti futbolininkų koordinacinių gebėjimų ypatumus, prognozuoti jų kitimą treniruočių metu.
Tyrimo objektas: 13 metų futbolininkų koordinaciniai gebėjimai.
Tyrimo hipotezė. Koordinaciniai gebėjimai priklauso nuo kitų fizinių ypatybių, tokiu kaip: vikrumas, greitumas.
Tyrimo tikslas: išanalizuoti jaunųjų futbolininkų koordinacinių gebėjimų kaitą.
Tyrimo uždaviniai:
1. Pateikti koordinacinių gebėjimų sampratą, jų charakteristiką;
2. Nustatyti trylikos metų futbolininkų koordinacinių gebėjimų kaitą;
3. Įvertinti trylikos metų futbolininkų koordinacinių gebėjimų lygį.
Tyrimo metodai:
1. Literatūros šaltinių analizė ir apibendrinimas;
2. Testavimas;
3. Statistinė duomenų analizė.
Tyrimo imtis ir organizavimas. Tyrime dalyvavo 20 respondentų. Tiriamieji buvo trylikos metų futbolininkai. Visi tiriamieji buvo berniukai. Tyrimas buvo atliktas skirtingose vietose: Šiaulių S. Daukanto mokyklos sporto salėje ir manieže.
Darbo struktūra. Bakalauro darbą sudaro įvadas, 3 skyriai, išvados, literatūros sąrašas, priedai. Darbe pateikiama 6 lentelės, 7 paveikslai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-23
DalykasSporto diplominis darbas
KategorijaKita >  Sportas
TipasDiplominiai darbai
Apimtis45 puslapiai 
Literatūros šaltiniai26 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis356.34 KB
AutoriusImpaler
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasDr. L. Bobrova
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasEdukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Jaunuju futbolininku koordinaciniu gebejimu kaita [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 45 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Dr. L. Bobrova
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą