Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Slidininko treniruotės krūvio charakteristika

Slidininko treniruotės krūvio charakteristika

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Slidininko treniruotės krūvio charakteristika. Treniruotės krūvio požymiai ir klasifikacija. Treniruotės krūvio komponentai. Treniruotės krūvio intensyvumo požymiai ir skirstinys pagal intensyvumo zonas. Varžybų krūvis. Slidininkų treniruotės aukštikalnėse ypatumai. Dirbtinės hipoksijos taikymas slidininkų treniruotėje. Išvados.

Ištrauka

Krūvis - tai sportininko atliktų fizinių pratimų, poilsio tarp pratimų, darbingumo atgavimo priemonių visuma ir šitų veiksnių poveikis, sukeliantis papildomą funkcinį aktyvumą (palyginti su ramybės ar kita pradine būsena) ir nusakantis įveikiamų sunku¬mų dydį. Krūvio dydį lemia krūvio apimtis - krūvio trukmė pagal jo atlikimo laiką, kiekybinė atlikto darbo išraiška, energijos sąnaudos ir krūvio intensyvumas - atlikto darbo kiekybinė ir kokybinė išraiška per laiko vienetą ir organizmo fiziologinių funkci¬jų įtampos dydis atliekant tą krūvį.
Krūvį galima skirstyti į treniruotės (pratybų), varžybų ir atsigavimo; pagal pobūdį - į specifinį ir nespecifinį; pagal dydį - į mažą, vidutinį, didesnį už vidutinį, didelį; pagal kryptį (paskirtį) - fizinėms ypatybėms (greitumui, jėgai, ištvermei, lankstumui, vikru¬mui, koordinacijai) ugdyti, psichiniam parengtumui gerinti.
Krūviai dar skirstomi pagal jų planavimą kuriai nors treniruotės vyksmo struktū-rinei daliai: pavienių pratimų ir pratimų kompleksų krūvis; pratybų dienų krūvis - pra¬tybų krūvis; mikrociklų, mezociklų krūviai; etapų, laikotarpių krūviai; vienų metų treni¬ruotės makrociklo krūvis; keturmečio olimpinio ciklo krūvis.
Darbo tikslas ir uždavinai: atskleisti ir paanalizuoti slidininko treniruotės kūvio ypatumus.
Darbo metodas – mokslinės literatūros analizė.

Treniruotės krūvį suprantame kaip kiekybinę ir kokybinę sporto pratybų povei¬kio išraišką. Fizinis krūvis sukelia nuovargį ir kartu stimuliuoja organizmą ne tik atgauti nuvargusių funkcinių sistemų buvusią būseną, bet ir pasiekti aukštesnį jų funkcionavi¬mo lygį, superkompensaciją. Svarbiausi planuojami krūvio požymiai: krūvio specializuotumas - tai treniruotės krūvio ir varžybinių pratimų atitikimo laipsnis; krūvio kryptingumas - atliekamų fizinių pratimų poveikis sportininko organizmui ir tam tikroms fizinėms ypatybėms; krūvio koordinacinis sudėtingumas - atliekamų fizinių pratimų techninis sudėtingumas; krūvio dydis, jis išreiškiamas atliekamo darbo apimtimi ir intensyvumu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-14
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis18.59 KB
AutoriusRudake
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Slidininko treniruotes kruvio charakteristika [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą