Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Fizinio aktyvumo poveikis nervų sistemai

Fizinio aktyvumo poveikis nervų sistemai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Fizinis aktyvumas. Fizinės ypatybės. Su CNS susijusių fizinių ypatybių raida ontogenezėje. Judesių valdymas. Nervų sistema. Poveikis nervų sistemai. Išvados.

Ištrauka

Sveikata nėra neišsenkantis šaltinis. Ji nėra amžina, o turi savo rezervus. Kai juos netinkamai gyvendami išsekiname, tada ir susergame. Todėl savo sveikata rūpintis reikia ne tada, kai susergame. Sveikatą stiprinti, ją tausoti reikia nuo jaunystės, kai sveikatos jėgos dar yra neišsekintos (http://www.naturele.net/?pg=30&lang=1&menu_id=19).
Vienas reikšmingiausių sveikatos stiprinimo veiksnių yra pakankamas fizinis aktyvumas ir sveika mityba. Judėjimas - biologinis organizmo poreikis, be kurio normali žmogaus veikla yra neįmanoma. Tai gyvybės, veiklumo ir aktyvumo požymis. Nepakankamas judėjimo aktyvumas yra vienas iš dižiausių lėtinių ligų išsivystymo faktorių. Pasak Pasaulio Sveikatos organizacijos, pakankamas judėjimo aktyvumas teigiamai veikia nuotaiką, savigarbą, gerina fizinę išvaizdą ir laikyseną, mažina priešlaikinį mirtingumą ir nutukimą, hipertenziją, širdies - kraujagyslių ligas.
Daugumoje profesijų vyrauja protinis darbas, stresinės situacijos, o fiziniam aktyvumui nelieka vietos, viską "nurašome" laiko trūkumui. O dėl per mažo fizinio aktyvumo galime susirgti daugeliu "civilizacijos" ligų. Tačiau, jei save laikome "protaujančiomis būtybėmis" ir norime būti sveikais iki senatvės, turim aukoti dalį savo laiko vardan tos sveikatos. Nes tinkamas fizinis aktyvumas ramina nervų sistemą, padeda įveikti stresus, depresiją. Gerėja miegas, geriau pailsime, todėl didėja darbingumas. Aš savo referate paanalizuosiu fizinio aktyvumo poveiki nervų sistemai. Jo svarba mūsų gyvenime (http://www.naturele.net/?pg=30&lang=1&menu_id=19).

Fizinis aktyvumas yra vienas iš sveikatos gyvensenos veiksnių. Fizinis aktyvumas- tai kūno judesiai, kuriuos atliekant sunaudojama daugiau energijos negu ramybės būsenoje. Žmogaus fizinis aktyvumas reiškiasi aktyviai poilsiaujant, mankštinantis, sportuojant, dirbant namų ruošos darbus, buityje ir kitoje veikloje, susijusioje su energijos suvartojimą. Žmogus sukurtas judėti, o judėjimas turi didžiulę reikšmę gyvenimo kokybei bei gerovei. Dėl fizinio aktyvo pagerėja išvaizda, padidėja darbingumas, saviraiška ir savigarba, gebėjimas susikurti ir patirti džiaugsmą laisvalaikiu, pagerėja miegas. Fizinis aktyvumas mažina tikimybę patirti stresą, nerimą, depresijos simptomus (Volbekienė, V. (1998) Fizinis aktyvumas. Kaunas). Tyrimais įrodytas aerobinių pratimų efektyvumas nepriklausomai nuo žmogaus amžiaus ir lyties, mankštinimasis suteikia teigiamą emocinį efektą. Vaikų fizinis aktyvumas gerina organizmo augimą ir vystimąsi, psichinę būklę, ugdo sveikos gyvensenos įgūdžius, lavina taisyklingą laikyseną, stipriną širdies-kraujagyslių sistemą. Vyresniems žmonėms reguliarus fizinis aktyvumas padeda išlaikyti nepriklausomybę nuo kitų, t.y. pailgina savarankišką gyvenimą, pagerėja socialinė sąveika. Fizinis aktyvumas gali būti įvairių ligų profilaktikos priemonė (Volbekienė, V. (1998) Fizinis aktyvumas. Kaunas). Mokslininkai nustatė, kad pradėję lankyti mokyklą vaikai juda dvigubai mažiau, o tai neigiamai veikia jų fizinį ir protinį brendimą: pakinta atskirų organų veikla, sutrinka kraujotaka, susilpnėja raumenys, vystosi netaisyklinga laikysena (Volbekienė, V. (1998) Fizinis aktyvumas. Kaunas). Todėl labai svarbus laisvalaikio fizinis aktyvumas, tai yra laisvai pasirinkta aktyvi veikla, kuri padidina energijos suvartojimą per dieną. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-09
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis19.08 KB
AutoriusJurgita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasJurgita Čepelionienė
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word LIETUVOS KUNO KULTUROS AKADEMIJA [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 1 Klasė/kursas
  • Jurgita Čepelionienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą