Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Krepšinio raida Lietuvoje

Krepšinio raida Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Krepšinio atsiradimas. Apibūdinimas ir charakteristika. Lietuvos krepšinio istorija. Tautinis olimpiados krepšinis. Lietuvos rinktinė. Pasiekimai. Klubinis krepšinis. Krepšinis lietuvio gyvenime. Išvados.

Ištrauka

Populiari sporto šaka, o tokia Lietuvoje yra krepšinis, visuomet atlieka svarbias socialines funkcijas: didina savo šalies prestižą, autoritetą (varžybų rezultatais ) ir auklėja bei ugdo vaikus.
Šiame referate yra aprašoma krepšinio raida Lietuvoje. Krepšino kelias į populiarumą buvo labai sunkus, buvo visko ir praradimų, ir grūdinimosi, ir tvirtėjimo, ir išbandymų, ir laimėjimų ir pralaimėjimų. Kiekvienais metais krepšinis tobulėjo ir pritraukė daugybė jaunų talentingų jaunuolių.
Krepšinis Lietuvoje pradeda sparčiai plisti ir tobulėti, bet su kiekvienu skaudesniu pralaimėjimu jis tampa ne toks įdomus ir populiarus, tačiau vienas įvykis pakeičia viską. Krepšinis vėl populiarus. Pradedamos rengti tarpvalstybinės rungtynės, vyrų ir moterų Europos čempionatai, kuriuose labai pasižymėjo lietuvių komandos.
Didelę įtaką Lietuvos krepšiniui davė iš JAV atvykę lietuviai, kurie ir toliau populiarino krepšinį.
Referate pateikiamos įvairių garsių žmonių, tokių kaip Algirdo Brazausko, Justino Marcinkevičiaus, Donato Banionio, Eduardo Kaniavos, mintys apie krepšinį, jo naudą.
Šio referato tikslas supažindinti studentus su Lietuvos krepšiniu, jo plėtra, tobulėjimu, laimėjimais, pralaimėjimais. Siekiama parodyti, kad krepšinio kelias Lietuvoje buvo sunkus, tačiau jis išliko ir tapo pati populiariausia sporto šaka Lietuvoje.
Referatui parašyti padėjo šios knygos: S. Stonkaus "Krepšinis.Istorija.Teorija.Didaktika", S.Stonkaus, A.K.Zuozos, V.Jankaus, R. Pacenkos "Žaidimai.Teorija ir didaktika" bei internetas.


Krepšinio atsiradimas
Krepšinio žaidimą sugalvojo kanadietis daktaras Džeimsas Neismitas (James Naismith) 1891 metais. Naujosios sporto šakos paskirtis buvo užimti studentus sportu žiemos metu, kai nėra sąlygų žaisti beisbolą ar amerikietišką futbolą. Originaliame žaidime buvo naudojamas futbolo kamuolys ir krepšiai su dugnu, taigi po kiekvieno pataikyto metimo kamuolį reikėdavo ištraukti iš krepšio. Komandose buvo po 9 žaidėjus. Pačių pirmųjų krepšinio rungtynių rezultatas buvo tik 1:0.
Apibūdinimas ir charakteristika

Krepšinis – tai emocingas sportinis kamuolio žaidimas, kurį žaidžia dešimt žaidėjų, po penkis kiekvienos komandos, tiesiogiai tarpusavy bendradarbiaudami palygint nedidelėje
( maksimalus dydis 28x15 m ) aikštėje. Žaidimą sudaro dvi fazės: puolimas ir gynyba. Puolimą pradeda komanda, gavusi kamuolį ( atkovojusi jį iš varžovo arba atgavusi varžovui įmetus į krepšį), ir baigia, praradusi kamuolį arba įmetus į krepšį. Šioje fazėje visi penki aikštėje žaidžiantys žaidėjai yra puolėjai, dėl gana skirtingų pareigų skirstomi į žaidėjus ( žaidžiančius toliau nuo varžovo krepšio ), krašto ir vidurio puolėjus.
Komanda pradeda gynybą vos tik praradusi kamuolį ir baigia vėl jį atgavusi. Šioje fazėje visi penki penki komandos žaidėjai yra gyvėjai. Kova tarp puolėjo ir gynėjo yra nepaliaujamo judėjimo bei žaidimo situacijų keitimosi rezultatas. Krepšinio žaidimo situacijos keičiasi labai sparčiai: komanda dažnai pereina iš puolimo į gynybą ir priešingai. Aktyvi žaidėjų veikla sudaro apie 78 proc. bendro žaidimo laiko. Didžiausio aktyvumo puolant ir ginantis laikas yra apie 62 proc. bendro žaidimo laiko. Vienas aktyvios veiklos ciklas trunka vidutiniškai 27,7 sek.
Ižaidėjai per rungtynes įveikia 2100 – 3000 m nuotolį, puldami – 25,6 proc., aktyviai gindamiesi – 35,8 proc.
Su kamuoliu įveikia 386 – 500 m, po 30 – 40 kartų pašoka, 771 lartų pagreitėja, iš jų turėdami kamuolį – 283, be kamuolio – 428 kartus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis27.16 KB
AutoriusRita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDaiva Majauskienė
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Krepsinis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 2 Klasė/kursas
  • Daiva Majauskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą