Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Stepono Dariaus sportinė veikla

Stepono Dariaus sportinė veikla

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas. Uždaviniai. Stepono Dariaus asmenybė. Stepono Dariaus sportinė veikla. Nuopelnai futbole. Pasiekimai lengvojoje atletikoje. Steponas Darius bokse. Nuopelnai beisbole. Nuopelnai krepšinyje. S. Darius žiemos sporte. Sporto plėtojimas. Išvados.

Ištrauka

Apie S. Darių ir S. Girėną, garsiuosius Lietuvos lakūnus, kurie skrydžiu per Atlantą išgarsino Lietuvą visame pasaulyje, parašyta labai daug. Tačiau apie Stepono Dariaus indėlį į Lietuvos sporto vystymą labai nedaug. Darius nemažai pasidarbavo, plėtodamas Lietuvos sportinę veiklą. Pats buvo universalus sportininkas, organizatorius, veikėjas, įvairių sporto šakų teisėjas, treneris, dėstytojas, vienas "Sporto" žurnalo steigėjų ir nuolatinis jo bendradarbis, pirmojo Kaune (ir Lietuvoje) stadiono statybos iniciatorius ir vadovas. Į sporto plėtojimą jis žiūrėjo kaip
į didelės svarbos reikalą.
Literatūros šia tema beveik nėra. Labai daug yra tik apie aviaciją, o apie Stepono Dariaus sportinę veiklą informacijos galima rasti vos keliuose šaltiniuose. Ir tai tik šiokių tokių užuominų. Daugiausia rėmiausi Nijolės Dariūtės-Maštarienės knyga "Darius ir Girėnas", taip pat yra Steponas Gečas išleidęs šiais metais knygą "Steponas Darius kariuomenėje ir Lietuvos sporte", bet ši knyga yra nauja, tai man jos gauti nepavyko.

DARBO TIKSLAS — supažindinti su Stepono Dariaus sportine veikla.

UŽDAVINIAI:
1. Papasakoti apie S. Dariaus asmenybę.
2. Papasakoti apie S. Dariaus nuopelnus futbole, beisbole, krepšinyje, lengvojoje atletokoje, aviacijoje ir kt.
3. Papasakoti apie S. Dariaus entuziazmą Lietuvos sportui.

Steponas Darius ( Jucevičius-Darašius) gimė 1896 m. sausio mėn. 9 d. Rubiškėje, Klaipėdos raj. – žuvo 1933 liepos 17 d. ties Soldinu tuometinėje Vokietijoje, dabar Mislibožas, Lenkija.
Nuo pat mažumės Darius buvo gyvas ir judrus berniukas. Dešimtmetis vai¬kas, su tėvais išvykęs į Ameriką, augo sveikas ir energingas, nuo pat jaunų dienų labai mėgo sportą. Mokydamasis mokykloje ir koledže, jis žaidė futbolą, krepšinį, beisbolą, regbį, mėgo boksą, užsiiminėjo lengvąja atletika.
1924 m. gruodžio 18 d., suteikus karo lakūno vyresniojo leitenanto laipsnį, S. Dariui prasidėjo tikroji karinė tarnyba Lietuvos karo aviacijoje. Vien karo tarnybos jam neužteko jis norėjo būti naudingas Lietuvai ir civilizacijai, ir tą naudingumą Darius įsivaizdavo kaip Lietuvos sporto ugdymą. Dar Amerikoje būsimasis lakūnas fiziškai grūdinosi, aktyviai sportavo – žaidė ledo ritulį, regbį, lankė bokso treniruotes, žaidė beisbolo komandoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis19.81 KB
Autoriusdonata
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word steponas darius [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą