Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Kanojų ir baidarių irklavimas Lietuvoje

Kanojų ir baidarių irklavimas Lietuvoje

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Baidarių ir kanojų irklavimas – kas tai? Baidarių evoliucija. Kanojų evoliucija. Baidarių ir kanojų irklavimas Lietuvoje. Lietuviai- čempionai. Baidarių ir kanojų irklavimo sporto mokslinio ir metodinio darbo raida Lietuvoje. Apie brolius Rudzinskus. Išvados.

Ištrauka

Sudėtingiausiose istorijos peripetijose, dažnai patekusi į didžiųjų valstybių interesų ratą, Lietuva sugebėjo išlaikyti savo tautiškumą, meną, mokslą, siekius, darbingumą ir savitą kultūrą. Kultūros sąvokai mes priskiriame ir tautos fizinį tobulinimąsi, sporto elementus. Sportas ryškiausiai parodo tautos reprezentacijos norą ir išgales.
Šiame darbe iškėliau sau uždavinius : apžvelgti , kokią reikšmę turėjo Lietuvos baidarininkų – kanojininkų startai Lietuvos, TSRS , Europos, pasaulio, pirmenybėse ir olimpinėse žaidynėse popiliarinant irklavimą Lietuvoje ir pasaulyje.Taip pat prisiminti visą baidarių ir kanojų istoriją Lietuvoje: įspūdingus laimėjimus,čempionų prisiminimus, šio sporto mokslinio ir metodinio darbo raidą ir kt..Referatu siekiau ne tik pateikti istoriją, tačiau ir atrasti ,sužinoti naujų faktų.
Rašydamas referatą naudojausi įvairia literatūra:laikraščių, žurnalų straipsniais, trenerių leidiniais(Normanto "Irkluojame 75 metai", "Irklavimas"), enciklopedijomis, internetiniais straipsniais bei sava patirtimi.
Darbą pradedu supažindindamas su baidarių ir kanojų evoliucija.

Baidarių evoliucija

Mūsų šalies šiaurės gyventojai – eskimai, aleutai – nuo neatmenamų laikų naudojo nedideles, lengvutes valteles, vadinamuosius kajakus, jūros žvėrių medžioklei. Kajakų konstrukcija labai paprasta. Nukautų žvėrių griaučiai aptempiami iš visų pusių jūrų gyvūnų (ruonio,vėplio) oda, paliekant viršuje angą įsėdimui. Jūros medžiotojas irkluodavo kajaką vienu irklu, sėdėdamas ant valtelės dugno. Nūdienė sportinė baidarė išsivystė iš senoviško savo prototipo – kajako.
Sportinius kajakus - baidares pirmieji pradėjo statyti švedai. Pirmosios švedų sportinės baidarės buvo truputį trumpesnės bei platesnės už eskimų kajakus. Jas darydavo iš medžio. Dėl švedų prioriteto sportinių baidarių statyboje šiuolaikinė lenktyninė baidarė kartais vadinama švediška baidare. Senovinis valties pavadinimas- kajakas – ir dabar naudojamas tarptautinėje varžybų terminologijoje. Jis žymimas sutrumpintai raide "K".
Iš Švedijos sportinės baidarės greitai paplito ir kitose šalyse. Mūsų respublikoje ši valtis vadinama tiesiog baidare.
Kanojų evoliucija
Žodis "kanoja" , anglų k. Canoe (kilęs iš Vidurio ir Pietų Amerikos gyventojų indėnų kalbos), reiškia valtį, pagamintą iš medžio kamieno. Senųjų šios valties prototipų aptinkama malajų salyne, Afrikoje, Grenlandijoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje. Pirminėse valtyse irkluodavo net po 60 irkluotojų. Jos buvo gaminamos iš medžio kamieno, išdeginant jo vidų, arba žievės. Dažniausiai būdavo irkluojama sėdint.
Sportui kanojas pradėta naudoti palyginti neseniai – 1925 metais Europos pirmenybės vykdomos nuo 1933 metų. Olimpinis kongresas, vykęs 1934 m. Atėnuose, įjungė kanojų irklavimą į olimpinių žaidinių programą. Tais pat metais įvyko pirmosios kanojų slalomo varžybos Austrijoje, Dunojaus upėje. Pasaulio pirmenybės vykdomos nuo 1938 metų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-17
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis25.95 KB
AutoriusDaniele
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word referatas.rimui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą