Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Sportas>Koks turėtų būti idealus treneris ir koks buvo realus treneris

Koks turėtų būti idealus treneris ir koks buvo realus treneris

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Koks turėtų būti idealus treneris, trenerio veiklos ypatumai. Etinė – filosofinė trenerio orientacija. Treneris ir jo veikla. Bendravimas. Konfliktai ir jų sprendimas. Humoras – svarbi bendravimo priemonė. Koks buvo realus treneris.

Ištrauka

Kas tai yra žmogaus idealas? Tai žmogus, savo vidinėmis ir išorinėmis savybėmis, charakteriu, asmeniniais sugebėjimais ir tik jam būdingais gabumais, talentu yra pavyzdys, imponuojamam asmeniui. Tai labai subtili, neapibrėžta sąvoka, kadangi kiekvienas žmogus turi savo idealą, kuriuo gėrisi, žavisi, didžiuojasi ir bando sekti jo pavyzdžiu. Būti kažkieno idealu, yra labai svarbus žmogaus, kaip savęs realizavimas, pasiekimas.Tai tuo pačiu įpareigoja tą asmenį išlaikyti savo statusą, neprarasti tų savybių, kuriomis žavisi tavo pasekėjas.
Ypatingai idealai svarbūs pedagoginėje, trenerio specialybės, veikloje. Ugdytojo asmenybės reikšmė ypatingai svarbi auklėjime, nes ugdytojas yra ne tik vadovas, patarėjas, pašauktas vesti ugdytinį susiformuoti į vertingą asmenybę pagal dorovines gyvenimo normas, jis yra ir globėjas, ir draugas. Ugdytojas, treneris ne tik suteikia jam reikalingų žinių, ugdo auklėtinį fiziškai, lavina ir tobulina jo asmenines savybes, sugebėjimus, bet ir ugdo asmenybę, parengia jį gyvenimui, formuoja jo vertybes, įsitikinimus, dorovingumą, elgesį. Tam, kad ugdomoji įtaka būtų didelė ir sėkminga, reikia ugdytojo (trenerio), kuris taptų auklėtiniui didžiausiu autoritetu, idealu.
Kaip kitaip galėtume apibūdinti idealų žmogų? Tai nepriekaištingas, nepakartojamas, visapusiškai tobulas, be trukumų žmogus. Kas gi nenorėtų tapti kažkieno nors idealu? Manau, tai yra svarbus trenerio siekimas, ugdomosios veiklos sėkmingumo ir veiksmingumo rodiklis. Tačiau norint būti idealiu treneriu reikia įdėti nemažai pastangų, turėti tam tikrų, reikiamų asmeninių asmenybės savybių ir žinoma profesinių žinių bei sugebėjimų ugdyti.

Kiekviena profesija, kaip specializuota veiklos rūšis, turi nepakartojamų situacijų, savo etinių ypatumų. Specifinių ypatumų turi gydytojo ir aktoriaus, vadybininko ir prekybininko, suprantama, ir trenerio profesija. Trenerio veikla, kaip specifinei pedagoginei veiklai, irgi yra būdingi tam tikri ypatumai.
Trenerio veikla ne tik specifiška, bet ir sudėtinga. Unikalus ir jos objektas - ne negyva gamtos medžiaga, ne gyvūnas ar augalas, o besiformuojanti, nepakartojamų individualių savybių turinti asmenybė. Auklėtiniai skiriasi vienas nuo kito gebėjimais ir daugeliu kitų dalykų. Treneris bendrauja ne tik su atskiru auklėtiniu, bet ir su kolektyvu, komanda. Kolektyvas taip pat yra poveikio subjektas, kitų jo narių poveikio priemonė. Todėl trenerio veikla apima ir kolektyvo telkimo problemas, nes tvirtesniame, vieningesniame kolektyve yra palankesnės sąlygos atskirai asmenybei ugdyti.
Trenerio uždavinys - pedagogiškai koreguoti visas auklėtinį veikiančias įtakas, sieti, kad visi padėtų įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, veiktų pedagogiškai tikslingai. Treneriui reikia ne tik siekti gerų rezultatų, bet ir ugdyti asmenybę. Jo pedagoginio poveikio objektas - vaikas, paauglys, vaikinas ar mergina - gyva būtybė, kuri kartais jam "priešinasi": neatvyksta į treniruotes, daro ne, taip kaip nurodė treneris, užsispiria.
Taigi gerus rezultatus gali laiduoti tik darni abipusė trenerio ir auklėtinio veikla. Trenerio veikloje daugelis mokymo ir auklėjimo sunkumų kyla dėl to, kad bendraujama su visais vienodai, nesigilinant į auklėtinių individualius bei amžiaus tarpsnio bruožus. Dėl to tarp trenerio ir auklėtinių susidaro tam tikrų prieštaravimų, atsiranda savotiškas barjeras, trukdantis konstruktyviam poveikiui.Treneris veikia savo auklėtinius tiesiogiai bendraudamas su jais, tad jo veikla yra atvira visuomenei, o jo paties elgesys laikomas sudedamąja šios veiklos dalimi. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSporto referatas
KategorijaKita >  Sportas
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis14.83 KB
AutoriusJolita
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word apie trener. geras [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą